All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Firma i gorivo su dva razlicita pojma. Kao sto su gorivo koje dobiju pojedine pumpe i gorivo koje ti prodaju. Valjda bi ti trebao znati bolje od mene cime se bave pojedine pumpe. Pisali smo o tome bas na temi prosle godine.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To 508 2.0 HDi?
     
  3. xman

    xman Komšija

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na otvorenom gledam da sam na 10km/h preko ograničenja osim ako sam baš siguran da na toj cesti mogu sigurno više i da nema mudrije (npr od Dervente prema gore) generalno ne jurcam nešto Aman, ali brate kad ga vidim na 1500rpm hoće mi nešto biti. Osjećam da je motoru malo. Sweet spot za dizela mi je na tih nekih 2k rpm, da idem lagano.

    Znači 10km/h preko ograničenja sam 90% vožnje a nikad ispod i praaaavo rijetko tačno.. A ako naleti neko ko ide brže rado ga pratim :) al npr kad krenem iz Igman prema vikendici idem koliko može auto, i često dok dođem do vikendice DPF pokrene regeneraciju jer dobro se zagrije :) 120-130 je standardna uz brdo. Sami kick down i opleti :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zavisi od auta do auta, spomeno sam da ista skoda ko kod mene al 1,6 ima sigurno 500 obrtaja vise u istoj brzini i na istoj brzini :D A vjeruj da se ovaj 1,9 ne muci ni malo na 1500 obrtaja po ravnom i na blagoj uzbrdici, mislim da mu je najveci obrtni na 1700.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj motor trazi 1500rpm. Pa do 1650 max cim naidje na 1700 trazi da ga saltam. Sija lampica na tabli ide u oci. Medjutim mapa ubrizgavanja mu je tako uradjena da na tih 1500 rpm radi glatko i bez vibracija. Jedino ako naidjem na jacu uzbrdicu onda trebam presaltat u nizu jer tad se osjeti da mu ne odgovara. U petoj na 1650 ide 80kmh i tako ga i vozim gdje je dozvoljena ta brzina. Al posto je uglavnom 50-60 dozvoljeno vise vozim cetvrtom i zato mi i jest mali prosjek sto mi je najvise kilometara tih na 60ak kmh.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad je eco verzija.
    Od 2500 do 4500 se vjerovatno ne desava vise nista :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci na 1500 obrtaja vec imam 225Nm, sta hos vise :D

    [​IMG]
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ide Dinin ford preko 2500 ko raketa, licno probo :D
     
  10. xman

    xman Komšija

    Ja na izlazu iz Dobrnje stavim 60 na tempomatu ne diram do sickog. 7km.
    I od sickog do prvih semafora tj kruznih tokova je 70 na sat na tempomatu.
    I u takvim uslovima mislim da bi sa rezervoarom mogao na mjesec otic.
    Nadam se da tako cesta upotreba tempomata je ok po motor??
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vec od 1200 rpm ima neke snage na 1750 pocne kidat i do 2750 ima pravi šut a na 3600 zavrsio sto je imao. Ovaj novi 1.5 a i prethodni 1.6 su jedna bregasta 8V. Imaju bolji moment od prve 16v generacije al se ne vrte. Prava dizelcina. A eto ima brzina pa se moze saltat u najpovoljniju.

    Dok ocev pasat koji je 16v a ista snaga slabije malo krece s mjesta i nesto losiji odziv na gas al se razvrti ko benzinac i onda bolje vuce od mog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ti ovaj motor? Eto na 1500 obrtaja imas 257 Nm

    [​IMG]
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest to je taj.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ti grafovi su poprilicno tacni ali ne uzimaju u obzir softversko sakacenje kod nekih novijih motora, 2.0 TDI CR me je ispametio koliko mi ne da punu snagu.
    Ima to svoje razloge naravno, ekologija, potrosnja, cuvanje remena/lanca i zamajca, a i sama sigurnost zbog eventualnog proklizavanja tockova, ali odnosi cejf voznje.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema cejfa sa fabrickom mapom. Ekologija je na prvom mjestu pa onda sve ostalo. Tek poslije finog remapa se moze cejfit.

    Mi neki dan kupili Caddy 2018g sa 2.0tdi 55kw

    Neka zajebancija od motora. Onaj punokvni 110kw al softwerski ugusen. Smijurija vozit. Das gas oni te kubici malo cimnu i to je to. Uradioi remap na 110kw. Trazio sam manje al niko nema takvu u ponudi. Uglavnom nude 132kw al mislim da bi tu mjenjac puko po pola :) moment ide sa 225 na 340 a uz 132kw na 370nm.

    E sad je prava masina. Bolje vuce od fabricke 110ke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vidis onda i to je dobra opcija :)
     
  18. xman

    xman Komšija

    Planiras mijenjati auto?
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za 10 godina :D
     
    xman likes this.
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kao redovni konzument puta Doboj-Tuzla danas skrenem na Šićkoj petlji prema Srebteniku. I vozim jedno 10km i vidim neki drugaciji osjecaj. Ono lijepo mi a ne kontam sta je. I onda upalim da je nov asfalt u pitanju. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro