All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za te novce svaka cast, jeftino pravo. Jest da se meni ne svidja karavan nijednog auta, al to je opet stvar potrebe i ukusa.
    Ima li tih Focusa benzinaca?
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Da je kupio neki drugi auto onda ne bi morao čuvati ležajeve točka ili ipak bi? Šta je poenta?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    Poenta je da su dobro skupi, samo da pazi malo na rupe jer bi mu sigurno bila osjetna razlika ako ih je na jetti mijenjao sa 15-20 KM na 150 KM

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa na svim relativno novijim autima su te cijene. Svi ti troškovi dijelova su u pet deka u odnosu na konkurenciju.

    Sretno sa autom, super je kupovina za tu lovu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC !, kolinsb and dams82 like this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jarane za 6500KM 2010 godiste je top auto, ja prodao Golfa 4 2001 godiste za 6750, doduse prije 4-5 godina :)
     
    kolinsb and dams82 like this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Evo kolega haker ti je odgovorio, zna kolins da nema više održavanja za sitan novac, nebitno koji je auto 2010 godište, ali isto tako voziti se u tom autu ili u jetti je razlika koja vrijedi razlike u održavanju. A i ti ležajevi ne stradavaju baš tako lako da baš na njih treba obratiti posebnu pažnju. Kod tih Turbo dizela najveći trošak napravi (ako se pokvari naravno) sistem ubrizgavanja (možemo ga sačuvati redovnom izmjenom filtera, i punim rezervoarom goriva), plivajući zamajac, turbina, a i ona neće lako ako se vozilo čuva...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja filter goriva mijenjam svaki mali servis, nije skup a ne škodi mu :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    aNaToMiC !, kolinsb and dams82 like this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Što se ne može reći za kolinsovog Focusa, jedan od najskupljih filtera u toj klasi vozila.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako. Jučer sam mu uradio mali servis sa svim filterima i fordovim uljem. 200KM, a sam filter goriva skoro pola od toga.[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ide on 40-60k lagano, problem je sto je to jedna od stavki koju narod kod nas skroz zapostavi (tako i antifriz, ulje u mjenjacu i kocnicama itd.) pod parolom ma ne treba to.
     
    kolinsb likes this.
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Super autić, ja ne vjerujem puno u te kilometraže, taj 1.6 TDCi/Hdi je super motor, ali moj savjet ti je da kod našeg @dino73n pregledaš i zamijeniš podloške dizni, i onu famoznu uljnu sitku, obzirom da je to 1.6 prve generacije. Preventivno, da ne bi ostao bez turba.
     
    kolinsb likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    A možda i veliki servis. Ipak ako ode cijena do 7500 to je opet super, imaš sređen auto na duže staze
    Ja sam Astru platio 9k i opet milju uložio tako da si predobro prošao :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nek ti je sa srećom kolega, da se navozaš :)

    Jučer pade zamjena guma, drugo auto skroz :D
     
    kolinsb likes this.
  14. anel007

    anel007 Komšija

    Taj lezaj mi je prvi pao na pamet jer sam za svoje gledao kad sam ga kupio koliko koji dio kosta, slazem se i ja da je kod novijih auta cijena dijelova tu negdje ali ipak tima razlike od auta do auta. Evo taj lezaj za golfa 5 kosta 80-tak (jeftinija varijanta) dok za focusa i astru te generacije je 150-170 sto ipak nije mala razlika.

    Filteri za ovo auto jesu skuplji ako se mijenja i fikter nafte ali ima i tu jeftinija varijanta, ako se ne varam delphi fikter nafte je 50-tak KM.

    Kvacilo na svakim sa plutajućim zamajcem je skupo, tu haman da i nema razlike, sa tim se u startu treba pomiriti.

    Ja vecinom gledam benzince kad kupujem auto, nekako idem logikom da se dizel treba kupovati relativno nov zbog svih potencijalnih problema koje s njim mozes imati a za novijeg dizela nemam para. Evo ovog focusa sam kupio prošle godine za okruglo 4000 i za sad sam prezadovoljan s njim. Odradio u startu veliki i mali servis i evo neki dan ponovo filtere i ulje jer sam pregulio 10k km s njim i usput izmijenio i ulje u mjenjacu. Cijena potrosnih dijelova mu je skroz prihvatljiva.

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Jučer pade zamjena guma, a sutra možda padne snijeg

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ležaj od istog poznatog proizvođača za golf 5 ili 6 (isti je) košta kao i za ovaj focus, 5-10% razlike... Naravno da ima kineskih alternativa u oba slučaja.
    A filter Delphi ne spada u neku jeftinu varijantu, Delphi kao proizvođač sistema ubrizgavanja samo može biti OE kvalitet, jedino što je kod ovog slučaja izvedba filtera skupa, od 2007 godine ide ova vrsta samo na Fordu, do tad bio od psa grupacije(taj od 50ak KM) ... nije kolins mnogo ni platio, inače ovaj filter košta 125KM u maloprodaji renomiranog lanca trgovina autodijelovima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja gume stavio, imam vibracije na 140kmh. Sad moram skidati i balansirati, nadam se samo da su felge ok

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kuna mi je preko noci presjekla neko crijevo za zrak, svaka joj cas. Sjeo u auto, gas jedva ide ikako. Izadjem, kad ono tragovi sapa po krovu. Odma sam znao da je izgrizla nesto. Skratio malo crijevo, ustekao ponovo i ok je dok ne stigne novo.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene macici cijelu zimu spavali u motoru, svako kretanje sam moro otvarati haubu i iznositi ih :D
     
    kolinsb and Reventon like this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sad na vikendicu da zamijenim gume, gas uz brdo, kad izbaci engine malfunction, i nece meda.. spojim na OBD kaze MAF senzor, too much air. I kad dam gas cujem kako sisti ispod haube... bas me iznervirao. Sutra idem kod majstora, meni se cini da je neko crijevo roknulo...