All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Auto ne troši ako ne pratiš potrošnju. Jedan krug s kolegom:

    [​IMG]
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nakon par mjeseci trazenja, napokon sam pazario auto. Kod nas je muka crna kupiti ocuvano i dobro vozilo. Stvarno se sve i svasta prodaje, po raznim cijenama. Nema pravila.

    Radi se o A3 2011 facelift modelu. 2.0 103kw dizel, 170 originalnih na satu. Provjereno u ovlastenom servisu.

    Oprema:
    - Komande na volanu
    - ISOFIX SLINE profilisana sjedista
    - Originalno crno nebo
    - LED stopke
    - Tempomat
    - Navigacija
    - CD changer
    - Parking senzori (nazad)
    - Grijaci retrovizora
    - DRL svjetla
    - Maglenke
    - Grijaci sjedista
    - Digitalna dvozonska klima
    - Prosireni BOARD racunar
    - Cornering lights
    - El. podizaci stakala
    - LED kompletno unutarnje osvjetljenje
    - Naslonjac za ruku
    - ASR / ESP
    - Kozni trokraki volan
    - Automatsko zakljucavanje
    - Alu felge

    Jedino sto moram jeste zamjeniti akumulator, u njemu je nov novcat 12-72Ah ali, ne pase.. mora onaj agr s/s.. preporuka?

    Ako nekome treba ovaj, mozemo se dogovoriti.
     
    Last edited: Apr 19, 2021
    edgsi, Pelikan, Stevie_Ray and 4 others like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nek je sa srećom, da služi dok ti ne dosadi :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Picture or it didn't happen.

    Neka je sa srecom.
     
    Pelikan and Aldiin like this.
  5. xman

    xman Komšija

    Sretno,da ga se navozas!
     
    Aldiin likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nek je sa srecom.
     
    Aldiin likes this.
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Fina oprema, nek je hairli!
     
    Aldiin likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoces da sijas kao americki kamioni za bozic? :)
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sinoć idem ubi me lik svijetlima ne vidim prst pred okom, kontam seljak duga nije ugasio, upalim mu ja svoja duga, kad on upali duga zamalo nisam sletio sa puta.
    Kod nas stvarno može sve.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne, hoću da osposobim AFS i corner lights. Sve je ovo fabrički, ništa aftermarket.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zato fino u tehnicki uvesti, koja god seljacina ubaci xenone ili neke nadri led-ove u auto odnosno far koji nije predvidjen za to, nema proci. Policija isto, kad te zaustavi ako sta nije uredu, ima vanredan tehnicki, mrs. Seljacine debilne.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato ja još nemam led nego osram halogen, dok budem imao love za osram led street legal.

    A ovo sto hoću, kupio sam farove sa sočivima za H7 sijalice original, kupio AFS modul, samo sad da neki električar to fino spoji.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vidi sa bucom iz sokolovic kolonije moze li odraditi i je li ti prihvatljivo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bome kako je ovo vrijeme zategnulo vozit cemo svi zimske do juna ko @dmr :D

    @Haker klasika, pola auta nocu ne kontas jesu li duga ili kratka upaljena.
     
    dmr likes this.
  16. nivla

    nivla Komšija

    ja bih otisao nekom ko je specijaliziran za te stvari, tj koga spominju da to radi, mislim da to moze komel uraditi
    sto se tice buce on to sigurno zna ugraditi, ali ne radi to tako cesto pa onda moze nesto i zeznuti,

    icindica poslije eksperimenata koje mi je napravio zaobilazim, imaju iskustva sa nekim stvarima ali sve sto ukljucuje imalo poznavanja elektronike zaobidji ga
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Burazeru davno okac izvlačio akumulator. Idemo kod Ićindića, ostavimo auto, zove nakon nekog vremena kaže završio.

    Odem ja po auto, krenem nazad, ljeto, da upalim klimu, ne radi... Da otvorim šiber neće, nešto sam još pokušao, neće... Zovem ga ja reko ne radi mi to to i to, kaže znam, nisam mogao skontati šta je pa sam ti osigurale povadio, te stvari ti i onako ne trebaju...


    Toliko o njemu...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    meni je ugradio pogresan relej klime i unistio mi akumulator, ostajao kompresor pod naponom iako je auto ugasen, elektroniku uopste ne razumije, njemu je varenje alu cijevi komplikovan posao jer mora nositi drugom da to uradi
    komel je skup ali ispadne jeftin jer je velika vjerovatnoca da ce ti uraditi kako treba ono sto prihvate
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Teško je naći danas dobrog auto električara, i ako ga ima obično neće da se bavi sa stvarima koje će mu oduzeti puno vremena i ostaviti malu zaradu.

    Možda da probaš kod nekoga što radi na dnevnoj osnovi s tim alarmima i ostalim, eto komel što kolega pomenu.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fakat, pa ovo je i za mene previse :D Sva sreca na istim lijepim alu felgama su i zimske :D