All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti kao da McLarena voziš

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jbg 19-ke, do 16 su gume povoljne, vec od 17 krece lupanje.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nije vala, nego su premium gume preskupe... Maloprije jaran bio, plaćao 18ke po 130KM...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Strasna cijena, to je bas papreno.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ima novca neka uzme, sta sad. Ne znam samo koje je auto, cim su 19-ke mozda je nesto opasno :)
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dams82 18-ke imaju par cestih dimenzija gdje je velika konkurencija pa i cijena malo niza.

    A sad je li premium vrijede razlike na svakome je da sam odluci.
    Mogao sam proci po 200 za nesto tipa Petlas ili po 250 tipa Uniroyal, u mom slucaju mislim da je razlika opravdana, izgurat ce sezonu duze i sluziti bolje.

    Btw. sve i jedan trgovac kojeg sam zvao gura Uniroyal ko da mu je brat vlasnik :D Neku proviziju imaju.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Skupo brate xt ko da vosis formulu :) jedna tvoja 2,5 moje


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dok ti platis jednu gumu @dmr moze otic do Moskve i nazad. :D
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Iskreno nisam upamtio dimenziju, passat 8 je u pitanju... Matador hectorra 3


    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    ma vjerovatno 235/45 18ka koja ide na dosta vozila kao standard u 18” i normalno da ima za cca 150km nesto zadovoljavajuce kvalitete, mada mi je nejasno vozit auto kao npr c klasu ili passata8 od preko 30k km polovno i nemati za platiti cestite gume
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    225/40/18 je jos jefinija.

    @dams82 eto taj Matador 36 metara na suhom sa 100 na 0, na mokrom isto 36, ovi najbolji 32 na suhom i 29 na mokrom.
    Malo ko ce ikad zakociti maksimalno sa 100 na 0 ali eto neka je pola metra ili metar sa 80 na 50 znacit ce razliku jesi li usporio prije necijeg branika ili si napravio stete par hiljada maraka.
    Da ne pricam ne daj Boze o kocenju zbog pjesaka, zivotinje ili obale.
    Trajat ce recimo 2 sezone a ove najbolje 3 i u trecoj biti mozda kao one nove.
    Sve to za par stotina maraka podijeljeno na tri godine.

    Odes prodati auto i vratit ces tu razliku odmah na cjenkanju kad vidi kupac dobre gume.

    Mojom nekom racunicom dodjes financijski na isto, ako ne i na bolje sa boljima, a o sigurnosti, potrosnji goriva, udobnosti i buci da ne pricam.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Kao prvo passat 8 je ispod 20 hiljada, drugo porodičan je auto koji se ne vozi sportski i nema potrebe za nekim high performance gumama(čak ni za 18 zoll ako mene pitaš), ove su solidne gume što je kupio, treće kupio je nove felge i tu je fin trošak vidio tako da mi je nejasno zašto ti imaš takvu percepciju prema vlasnicima auta koji ne kupuju skupe gume za svoje limene ljubimce...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    pa kupio 18ke i gume, a mogao na tim sto su mu dosle na autu kupiti kakve je htio za taj iznos
    passat 8 sa 18kama fabrickim je ipak iznad tih 20000
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao što kolega reče ovdje svi šumaheri. Danas sam ubio 450km, super su mi ove porelice baš sam zadovoljan. Samo sad me ubi auto, 4k se vrti na 140kmh.
    Definitivno se moram riješiti astrice, za moje potrebe auto bez šest brzina mi ne treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neki dan kod vulkanizera stoje felge 20-ke i na njima gume Sailun, cemu to ne znam, ubit i sebe i koga jer bi se ku**** sa 20-kama a nemas ili ne das za sigurne gume.
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    i da se razumijemo nemam protiv nek vozi ko na cemu hoce, ali mi nije jasan sljedeci mentalitet
    -kupis auto koje je doslo sa 17kama ili 16kama ali tebi to ruzno, gume u standardnim dimenzijama 205/55/16 225/45 17 npr
    - tebi to ruzno i onda izvalis za felge 18-19-20”
    -trazis danima ima li polovno i onda odes i kupis najjeftiniju gumu jer za bolju nemas, a za pola iznosa koji si dao za felge i gume si mogao kupiti ljetni i zimski komplet guma

    kazes mi nije trkac koji ce mu onda 18ke

    ja licno sebi ne kupujem auto koje nije na nekim od sljedecih dimenzija guma 195/65 15, 205/55/16 i 225/45 17 jer smatram da bih bacio pare, cak i da mi dodje na 17kama gledao bih da zamijenim ako mogu za manju velicinu, dakle prije nego nesto kupim saberem i oduzmem mogu li to finansirati, pa i cejf da je auto neudobno kao sto ce tom biti sa 18kama

    da ne bude da sam elitista na autu su mi zimske sava s3 plus, koje sad trebaju u garazu dok ne stignem ljetni set montirati, auto je doslo na protekt gumama koje su bile za baciti ali su izdrzale proslo ljeto
     
    dino73n likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nisam ni mislio na šund brendove, i sam ne bih njih. Ali ove eagle, F1, ultra sport i šta sve ne plaćati grdno i voziti dizela mi nije logika. Ko voli, nek kupuje sve pet. Svi ti brendovi imaju gume koje su značajno jeftinije i po meni više prilagođene tim vozilima

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti ako zakocis za 29 metara, u tebe ce zalijepit i onaj sto je bio daleko iza.
     
    dmr likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koliko sam shvatio konstatacija je da ko ima >18 znaci da je trkac.

    Ko ne uzme premium, nego neku budget friendly varijantu u smislu Sava, Sportiva, Matador i sl. gdje je veca razlika u cijeni izmedju ovih brendova i npr Contia, nego sto ce korisnik imati sa svojim stilom voznje na cesti u voznim karakteristikama je nikakvog mentaliteta i levat.

    Pri tom, vozis na istoj toj Savi, a da ne komentarisem voznju u kojem god periodu na protekt gumama.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.