All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Stevie_Ray mozda nema nikog iza, ili @dmr ide polako i stedi gorivo :D

    @Haker eto pisao sam gore Petlas 200, Uniroyal 250 maraka, vala vrijedi Goodyear te razlike, dobijes je na prodaji auta a kamoli kvaliteti guma.
    Nisu Eagle nikakva performance guma, samo bolja street guma, performance guma traje par hiljada kilometara i bacaj.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Stavite te 18ke sa niskim profilom gume i provozajte se relacijom od Tuzle do Gracanice pa mi javite utiske :D
    Neki dan sam opet na svakoj rupi (krateru) ebao majku ovim politicarima...a ima sigurno 10ak rupa dobokih po 25cm koje i ne vidis ako ides iza nekog auta i moras uletiti u 2-3 barem od ovih 10.
    Ja sam tako uletio u 3 mislim one duboke .Bukvalno ne znam ima li 200 m u komadu dobrog puta u ovih 40ak km od Gr do Tz...osim sada ovog novog dijela kroz Miricinu,koji su uradili komplet...jbte po tome kada se vozis,kao da po staklu ides :D
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    kupio sam sad i cekam da nadjem vremena da montiram 15ke michelin primacy 4, koje nisam kupio polovne vec nove, generalno biram auto sa dimenzijama koje sam naveo jer mogu uvijek kupiti bolje gume za normalnu cijenu
    sava s3plus mi je ostala skoro nova od prethodnog auta montirana na 4 celicne felge, na podrucju kojem zivim savladala je sve ono sto continental ts860 nije mogao a kupljen je nov, i potrosio se na smijesnim kilometrima da bih ga vise ikad kupio,vec nakon 16000 nije nicemu valjao, uz snijeg od 4 cm nije mogao,

    4 ove save su me dosle 255km u dimenziji 195/65/15 i trecu zimu ce sigurno biti bolje od ts860 nakon priblizno iste kilometraze i u trecoj sezoni, na kojem sam takodjer vozio i ostao razocaran trajanjem i zadrzavanju prvobitnih karakteristika, najtrajnija zimska sa najboljim drzanjem karakteristika je bila michelin alpin a4, koja je na duplo vecoj kilometrazi kopala kroz snijeg u odnosu na ta860

    sto se protekta tice auto je doslo na njemu i nisam vidio logiku prosle godine da kupim neki skart koji je ostao u avgustu(auto kupljeno krajem jula), kad sam se mogao strpiti i kupiti premium ove godine
    na stanju je prosle godine u avgustu bio pokoji tigar, sportiva i eco gume, ostalo je sve bilo povuceno

    meni je iskreno glupo kupiti nove vece felge za koje nemam para da kupim gume posebno te bespotrebne sportske uhp dimenzije kao sto su 18-19-20 i onda na njima jer se tebi cini lijepim vozati rikena(tigra), sportivu, matadora, savu, petlasa, triangl, , giti,general, bestsdrive, motrio,aplus i slicne
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    U pravu je stivi, ja kad moram naglo zakociti samo gledam u retrovizor sta se desava iza mene i popustam maksimalno kocnicu :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dok ti imas vremena gledati to je sve komforno.
    Belaj je kad u mraku iza nepregledne krivine stoji cvaja ili dzeta bez svjetala, eventualno ide 10 na sat i krivuda.
    Strasno kakve sve pacijente sretnem :D
     
    Haker and nivla like this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije komforno vec ja brzo reagujem :D Al naravno bolje imati dobre gume pa da ti regulises kako hoces :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Definitivno, svaki drugi dan slična situacija.
    Prođe lik ulaz na benzinsku najnormalnije i krene debil skretati bez bez žmigavca na izlaz od benzinske da uđe na nju, I to najluđe od svega već tu zamalo nisam imao udes na istom mjestu zbog slične situacije i dok ja drugu pokazujem gdje se zamalo nisam slupao opet zamalo ovog opalim :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je sasvim OK te neke srednje klase gume na svim autima, boli me kad vidim cayenne na Phoenix ili Makbel gumi, na nekoj dno dna kineskoj ili slicno.. Nije problem vidjeti ga na lupam Savi, Sportivi, Barum... to je opet neka garancija neke kvalitete...
     
    dams82 likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Dijelim mišljenje kolege.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne vozim vise, sad vozim na in vivu :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo vozio sam citroenku jedno 200km
    Konto sam slab ovaj 1.5 ali auto ide i više nego dovoljno, mogu misliti kako ide onaj od 180ks.
    Haos udoban auto, moja Astra kao tramvaj :D
    Sve mu pogasim ali ovaj lane assist radi non stop mi volan ispravlja kada nagazin liniju baš neugodno.

    Sve u svemu vidjet ćemo šta sa ovim autom, moram vidjeti koliki su troškovi uvoza, ali realno osim ovih fora i elektronike i ekrana koji će biti kao digitron za pet godina ovo auto je sranje, ništa ne nudi što auta nisu imala prije 10 godina, osim što je novo pa prst u uho pet godina. A i preseravanje voziti auto od 60 milja tačno bi me stid bilo.
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and nFare like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li to onaj c5 aircross?
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jeste, uživo je ljepši :D
    Sutra ću ga do Zagreba i oprati. Staro gorivo u njemu kontam trebam svježe nasuti ono pun gotov do vrha. Hajde da jednom na silu trošim gorivo :D
    [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: Apr 27, 2021
    EL NINO CFC likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    "uživo je ljepši" Tješi se :D

    To je onaj sto ti je djed kupio ili sta vec? Fino je sjesti u novo auto, sve je to ok. Samo kako kazes, nema nista revolucionarno u odnosu na auta stara 10 godina osim tableta koji ce zastariti. Ali hajd', što b ise reklo: bolje promjenio. Vozikaj. Služit ce.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma alfa 159-ka, samo da je naći očuvanu :)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    zippoo likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    @Haker kod mene je takav motor samo nijansu slabiji, 88kw,uopće nije lijen...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 stvarno živahan motor, sasvim adekvatan.
    @NAILS vidio sam je, gledam ih stalno. Samo karavanka me zanima a i poželjno da je malo novija 2007 su ipak godine.

    Dino kakvi su noviji 2.0 od Fiata što su naslijedili 2.4?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. dino31

    dino31 Aktivista

    Pozdrav ljudi moze li mi neko reci gdje se radi homologacija za auto prikolicu na tk?
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    @Haker nije loša Citroenka unutra ali usklađenost tena i novčanika je posebna priča :D

    Moram kratko na temu guma, prošlo ljeto kupih Vredestein Quatrac pro all season i moram reći da sam su po snijegu bile iznad očekivanja, uz pažljivu vožnju bez većih problema, nije da može parirati pravoj zimskoj gumi ali zato neuporedivo bolja po suhoj i mokroj podlozi, toliko da više nikad i ne bih pravu zimsku gumu kupio. Ljeti su ipak osjeti da nemaju okretnost pri kočenju na malim brzinama ali da se naviknuti. Plus što je čovjek miran oko sezonskih zamjena. Oko 20k sam prešao na njima mislim da bi mogle do 50k ako ih ljeta prije ne poderu.
     
    Last edited: Apr 27, 2021