All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima tu brdo faktora sto stivi kaze, octavia iz c segmenta ima vise mjesta od a4 iz d segmenta, malo na poprecno i poprilicno naprijed postavljen motor, malo na vratima i plastikama i eto te.

    Skoda i vw forsiraju prostor a premiumi uzduzno postavljeni motori, neki i zadnja vuca, ne mogu pratiti.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma kod ovih family automobila je medjuosovinski ogranicavajuci faktor, mislis da ne bi htjeli u skodi jos 20cm mjesta za noge, al nema odakle :D Inace meni godi malo kraci a siri automobil, nekako kompaktniji. Svakako na zadnjoj klupi rijetko kad ima nekog, a i tad mogu malo sjediste naprijed pa se pretrpiti. Eh da je octavia kupe sa 3 vrata :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ma 95% ljudi kod nas vozaju zrak u tom ogromnom prostoru za noge kod Passata, Superba i sl. Dobro dodje nekad, ali rijetko. Pa pogledajte na cestama, pa ni 1% auta se ne vozi sa 4-5 putnika. Super je da ima prostora nazad, ali da bude kriterij za kupovinu, to rijetko kome da ima smisla. Gepek je bitniji većini jer ko voza 2-3 odrasle osobe nazad svakodnevno? Službena neka vozila možda, ali govorimo za privatno, porodično i slično.

    Mada, ko sam ja da pričam o prostoru u autu :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vjerovatno će buduće generacije smijati se koje smo budale bili pa mame koristile suv od dvije tone da pokupi djete iz škole.
    Ali za porodicu ja ne bih nikad manje nešto od karavana, po mogućnosti d segment.
    Ne treba svaki dan, ali kad zatreba ljepota

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Baš kupujemo auta zbog zadnje klupe :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Konkretno ja sam promjenio jednovolumen iz C segmenta za karavan iz D segmenta jer je pozadi postalo tjesno. Djeca rastu.
    Jos jedno 4-5 godina ce mi D karavan biti ok a onda ce mi trebati dva auta. Mozda D+B a mozda C+C vidjet cemo kad dođe vrijeme za to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ti kao da nisi visokobrazovan. Svaki Passat je veći od svake Octavije. Audi A4 je veci od Octavije
     
    Last edited: Jul 1, 2021
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Itekako je važno kada imaš djecu, D segment je potreba. Kod mene već fino rastu, nema prostora nazad, nema u gepeku, guraju nogom u sjedište, vrata itd. Da imam još jedno, nema šanse da bi se moglo u C segmentu. Baš bi bilo tijesno.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kupio si auto komotno za 4 osobe.
    To je auto liga, komentarisemo svi pogresno, pa neće neko kupuje novi 508 da vozi djecu u školu iako je D segment, to auto nije familiy car.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li se negdje kod nas mogu uzeti MANN filteri?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ih kupujem sa uljem. Ulje kupim u Re-Al company, oni su distributer za mobil 1, i imaju mann filtere, tako da naručim sve. Dostava im je besplatna.
    Btw svi ostali top brendovi su dobri, ne moraš se striktno peglati ako ti nije na ruku


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno, fabrika je u Tešnju, a distribucija po cijeloj državi. Naravno ne proizvodi se čitav asortiman u Tešnju, ali distribucija ide iz Tešnja... Samo što reče Haker ne vrijedi se peglati ako ti nije na ruku. Imaš dosta filtera kao npr Sogefi grupacija (purflux, Fiaam, Coopersfiaam) Mann Hummel grupacija (Mann, Filtron) Knecht - Mahle, sve ide u prvu ugradnju i nema greške...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Haker and Aldiin like this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala puno ekipa, da li ima neki weblink sa pondom? Nikako da nadjem..

    Vidim ovi Re-Al company imaju olx profil, poslao sam im poruku.
     
    Last edited: Jul 3, 2021
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    U Sarajevu možeš u svakoj radnji kupiti neki od nabrojanih.
    Ja sam jedino pegla za ulje, to uvijek kupim od nekoga ko je distributer, mada i to nema nikakvog osnova ali eto. Zgodno mi do sada od ovih real bilo, ljudi super ljubazni a dzaba dostava.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fin merc Selvine neka je sa srecom. Jedino sto ne bih mogao da svarim u enterijeru vozila je taj tablet.

    Ja na svog natakario novu ljetnu obucu Alutec ikenu 18” sa Fulda Sportcontrol 2 u izvedbi 235/40/R18 i fino to izgleda. Odusevljen sam gumama. Maja gume sponzor. :)


    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 3, 2021
    selvin and Pelikan like this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Danas sam isao u salon KIA i probao Kia Sportage.
    Fin suvic moram priznat, a sad je i akcija.

    Jel iko vozao na duze staze i slicno ?

    Sto se mene tice u toj cjeni 42K nema boljeg SUV-a .

    Probali smo 1.6 Benzin, full oprema.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fino izgleda ta kia, sto kazes neces nac nista bolje za te pare a novo.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Za 42k nema vjerovatno. Mozda onaj kadjar sto si gledao, i to je to sto se uklapa u budzet te velicine. Koji je to motor? Je li to onaj t-gdi 177KS?

    Edit: Sad gledam na olx, oni su 44700 sa ovim motorom od 177KS. Bolje ici na to ako je 42k onaj od 132KS. Nije neka razlika u cijeni.

    Kia Sportage Black Design 1.6 T-GDI (44.699 KM)
    https://www.olx.ba/r/43209436/3844

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ta kija ti je najbolje što si do sada gledao...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa jesam, danas smo se provozali. Taj sa full opremom je 42.899 - 1.6Benzinac, izadje cirka 41k, ali moras platiti
    1.priprema
    2. neka zastita
    3. metalic boja, to sve udje u ovu gore cjenu.

    To je ta neka akcija, jer naredne godine izlazi novi KIA sportage.

    Ma mi smo danas malo oko toga na papir, sta treba dodatno:
    1.registracija, zimske gume, kasko, plin :D Jos se oko svega lomimo sa tim. Ali definitivno dobro auto.

    Ovaj je sa 132 KS i kod njih je najjaci benzinac, obzirom da ne zelimo dizela.

    ovakvu smo vozali danas.

    https://www.olx.ba/artikal/42060605/kia-sportage-ex-black-design-1-6-benzin/