All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moj kolega sa posla se istresao dobro na CC, na kraju ga auto ispalo 10k skuplje, a bio je fin model sa istorijom. To je prelazni model, tj prvi tranzicijski VW common rail motor sa Siemens diznama.

    Reparisao falerične siemensove dizne.

    Prvo stradala elektronika DSG-a, kasnije i mehatronika.

    Na kraju mu napukla glava motora koju je morao tokariti u interautu.

    Nije Passat CC neka sreća, ali tebi da bude sretno.

    Njegov izgleda vrh.
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 28, 2021
    Eldorado and bojler like this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vrh možda djetetu od 15 godina. Taj fast and furious look vrišti da je to gaženo, nije ni čudo onda za kvarove.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Vedo like this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Sva su ta atraktivna auta gazena. Jedini nacin je ganjati recimo BMW karavan ili Mercedesa manuelni benzin da zaobidjes divljanere i taksiste. Ali cim vidis R line ili dizel BMW, to je na limitu vozeno sa minimalnim servisiranjem. Na zalost.

    Lijep je CC, neka te sluzi. Ja jedino nisam nikada bio fan radi osoba koje ga vozaju i sto je kopija prvog CLS-a. Ne govori to mnogo o autu samo cisto moj ukus. Kao sto ne bih nikada mogao vozati E60 i ako je 530D FCL sjajno auto za svoje godine.
     
    Eldorado likes this.
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je CC wow bio kad je tek izasao. Idalje se drzi dizajnom. Taj gore ne moze ni bit ocuvan, meni je to preruzno i tacno znas da mu je neko dusu vadio.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Auto ko auto je prepakovan Passat, nema tu šta mnogo ne valjati mehanički.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sagnite se mravi!! Hahaha :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Covjek ga je sredio jer se bavi tuningom. Passat je bio gol kupljen u BiH sa servisnom istorijom od jednog vlasnika.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Covjek se bavi tuningom i sredio je sebi po volji, ali auto je krš, posebno ti modeli iz 2009/10.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zracni ovjes, kao da bi ga mogao negdje ovako voziti.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pisat cu kvarove kad krenu, nadam se u granicama normale.

    Za sad cekam malo diaspora da se vrati pa da uradim veliki i mali servis :)

    Svaka roba ima svoju mušteriju, svako ima svoj stil i to treba prihvatiti.

    Auto se meni dopada, a nekome i ne.

    Polovnjak kad se kupi najmanje 1000 - 2000 km sa strane moraš ostaviti u svakom slucaju tako da spreman sam za servise.

    Naravno da sam auto vozio majstoru na pregled koji mi je rekao da je auto u dobrom stanju.

    Vidjet cemo :)





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    stavi slike ba da vidimo makinu :D
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Halali preko mobitela ulazim na forum a nisam registrovan na tapatalk pa ne dozvoljava fotke da postavim direktno :D

    Valja mi se registrovati :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Punac uzeo Tiguana 2018. godiste, sve vrh, auto kao novo, 35 hiljada preslo, milion dodataka, senzori, kamere, asiatencije, ali... nema navigaciju, USB, bluetooth :D Nije ni razmisljao o tome :D sad mora da lijepi phone holder na staklo i puni mob na upaljac ili ugradi neki android tablet. Ja prosto ne vjerujem da makar dvoje od toga nije standardna oprema...
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obzirom da ima kamere vrlo je moguce da je svercer ili auto kuca gdje je kupio izvadio multimediju na kojoj je usb, bt, navigacija itd, a ubacio obicnu. ;)
    To se prvo skida, onda gume, stavljaju neke izlizane i stari akumulator.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sve je moguce, mada je uzeo u ozbiljnoj auto kuci u Njemackoj. Kad odem pregledat cu manual sta tacno ima.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sta je tu cudno. Kod svabe je jasna politika. Sve sto ne platis ne dodje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve naplaćuju. Baš kada smo uzimali auto, gledao Škodu kodiaq, izašla puno skuplja od citroenke iako su startne cijene iste. Kod Francuza tri paketa opreme, najjači ima sve o to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam na svom A4 gledao da dodje sto vise opreme, one dzidze s konzolom, tockici, ekrani u boji, MMI, LED farovi, a dobio sam jos opreme koju nisam ni gledao kao sto je panorama, S line profilisana sjedista itd
    Plus ovog zovu nesto Black Edition, prethodni vlasnik je htio da sve bude crno, krovni nosaci su crni, crna unutrasnjost, crne felge :D
    Inace, ove nabrojane dzidze su skupe naknadno za ugraditi, a kad vidis koliko moras dati vs koliko moras doplatiti za auto koje ima sve, ne isplati se naknadno ugradjivati.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U vezi auto guma, cijene ce ici gore 15-30%, provjereno. Tako da nije strasno za neku srednju klasu, najvise ce se osjetiti na premium gumama.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    ne moram kupovati, miran dvije zime, i jos barem 3 ljeta
     
    dams82 likes this.