All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Solidna cijena, međutim ne napisah da mi treba neki hatch ili manje auto, prevelik je ipak karavan ...
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Drzis rastojanje, ispred tebe 50 auta, onaj iza tebe te pretice i ubacuje se u to rastojanje. Ti usporis da ponovo napravis rastojanje, onaj iza te pretekne iako sad ispred tebe ima 51 auto i nista ne dobija osim ako be planira preteci 52 auta.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    De ba odvadi malo.

    Golf 1-2, Jetta, Kombi karavela, da ne nabrajam dalje sa gumama po 10-20 godina staro, onda romska populacija koja to tjera bez vozake dozvole i osiguranja kad te klepi pametovat ces ti po forumu o demokratiji.

    Lik postavio razbijen retrovizor neka ga budala klepila i ode lola, meni se desilo slicno neka starija toyota, mazda sa reflektorima prešla moju stranu lupi i ode lik.

    Trebam da nekoga žalim!? (Takve) nema potrebe vadi ih iz saobracaja.

    Kod mene na poslu NK radnik sa primanjima oko 900km mjesecno vozi nekog Renoa iz 1990-tih godina bez vozacke i osiguranja sa kaznama 3000-5000km zamisli da te na cesti opali ta sirotinja koja ima solidnih 900km mjesecno!?

    Baš bi mu halalio, rekao nemaš ništa dobar si covjek aj ne *eri.





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Realno,ima smeca na putevima barem 15% i tako tih neregistrovanih koliko hoces a neispravnih 50% ili da im ne radi nesto,stopke,svjetla,kocnice lose,itd
    Po selima i planinama,niti jedno to auto nije registrovano a redovno se spustaju i u civilizaciju sa njima.
    To je tako kada je drzavi bitno samo da uzima pare od auta a ne i da je saobracaj siguran...

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa ako tako gledamo, onda i dzipove novije treba ukloniti?

    Ono sto si rekao, a mizda nisi shvatio - nije do auta, nego do vozaca. To je citava poenta.

    Dzaba ti Tesla ako si kloc koji ce divljati i slupati nekoga.

    Opet kazem, uveliko se smanjio broj raga na putevima, i to je dobro svakako, samim tim su i manja opasnost od druge navedene grupe.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod starih golfova najveci problem definitivno su zadnje stopke i zmigavci ,koje vidis da svijetle na 20 metara a ne koriste bas svi ni zmigavce.

    I definitivno je do vozaca...dobar vozac ni sa losim autom nece sranja praviti,a obrnuto su ubice .
     
    EL NINO CFC and Ajdin87 like this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prodaje moj jaran dobu B klasu, 180CDI 2012 ili 2013 godina nisam siguran, 20k KM...
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prije pet minuta uslikao, pogledaj kroz prozor već je mrak, nijedna štopka ne radi, kada je zakočio desna se samo upalila. Da me kažem da je vozio 60 gdje je 70 ograničenje a inače to je kilometarski pravac i naravno krenu ga lik riskantno preticati.

    Najjače prošao pored policije i nikom ništa, sutra će tebe zaustaviti jer nisi upalio svjetla po danu. [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    ajde ba ne smaraj
    kod novijih automobila pozicija po danu nije ni upaljena... vec samo prednja dnevna svjetla
    sasvim je legitimno voziti 60 gdje je 70 ogranicenje
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sta je tu naravno sto ga je odma poceo preticat? Ovdje skoro nikad neces vidjeti preticanje na lokalnim putevima, zna se voziti po 3 kilometra iza traktora i niko nista. Sabura
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne smaram, samo pišam po sirotinji :)

    @Pelikan normalno, ali gdje će pajdo voziti 60, odmah se to uzima. Inače na ovom dijelu voze debelo preko 100 tri udesa jedva izbjegao u godinu dana.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mene policija kaznila jer mi stopke ne rade.
    starije auto....
    Kako da znam da ne rade, dok mi neko ne kaze ko pogleda ?
    Rijesio juce sve, al fakat kod starijih auta nemas signalizacije da ti svjetlo ne radi... Tako da je i to moguce.
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa brate opovrgavas sam sebe, znaci ovaj je opasan, a ta trojica sto si izbjegao nisu?

    Osudjujem svakog ko vozi neispravno auto, ali to je do vlasnika. Staro i ispravno auto na cesti, je sasvim ok.

    Sve je manje ovih starih auta, a sve vise novih i bijesnih. A broj udesa nikad vecih, pogotovo kobnih. Pa ti saberi 2+2.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže tu je pumpa u sred krivine, idioti stanu da uđu na pumpu, dakle stoji na magistrali u krivini da presječe punu liniju i uđe na pumpu, par puta idem 80 i odjednom auto stoji od sada vozim 50 tuda i opet par situacija. Ne branim ja nikog, uredan golf dva sve pet, ovom sigurno magijom neće svijetla proraditi. Već sam rekao, pojačati kazne za više od duplo, ove su smiješne još se prepolovi ako platiš odmah.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada je mrak primaknes se zidu u rikverc i vidis na refleksiji. Tako ja na garazi bas sve vidim.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam ja to sve samo sto ne znam kad mi je crklo , ne bas podavno sigurno a i nemam garaze pa je vazda open space i vani. A rade klasicna svjetla nego kad stisnes kocnicu nemas onog pojacanog crvenog. Elem tako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 19, 2021
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To bi trebali prilikom registracije na tehnickom pregledati al et, ne gledaju ni daleko bitnije stvari.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Primijetio sam da su počeli gledati snop kratkih, ali džaba i to kada vidim u gradu Ducata koji se uvio na jednu stranu, španerima zatvorena zadnja vrata. Takvo nešto prođe tehnički a tebe zeza na sitnicama.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eh, koliko puta sam mogao se zabiti u dvice jer nisam mogao vidjeti da covjek koci ili daje zmigavac za skretanje.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo još jednog "paćenika" :D