All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači opet oko tri stoje :D
    Šta je tu je. Jel dovoljna ova bihamk najjeftinija kartica da imam pomoć na putu? Na ovoj stranice se slomih da nađem šta koja nudi, ali ja ne vidim da piše.
    Ima ovo oko 30km, oko 50 i ova gold.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Eh to bi mogao Dino znat, on ima neku... A ne moraš opet sve mjenjat, ako si ljetos stavio sve, ako je kriva neka glavčina zamjeniti komplet ležaj točka i staviti nove diskove, a pločice ne treba jer su bile na novim ravnim diskovima.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  3. Almir

    Almir Komšija

    Kod mene je neka oko 35km i dovoljna je za sve..
     
    Haker likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Porsche Mission R


    PS: Ovaj zvuk je iz mjenjaca, nije od el. motora.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Zvuči k'o trolejbus :D
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Škoda Sanos
     
    nFare likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja nafaka danas. Mijenjao ljetni set, ne znam kako nisam zategao točak uvjeren sam da sam sve dva puta provjerio. Na 100kmh pođe lupati, stanem šarafi na prednjem lijevom možeš rukom okretati. Dođem kući, nema telefona, zovem policajac se javi. Ostao mi mob na krovu od auta, malac ga neki našao na cesti i u policiju odnese.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Sto bi rekli, u turbe ubaci cim prije :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Haker and EL NINO CFC like this.
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Odmah sadaku daj :D

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Na kraju iako je moglo ništa nije krenulo po zlu...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    a jes te pronosalo brate...
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    A jašta je, još ne vozim brzo ali sad rekoh da vidim koja je razlika sa ovim Pirelli, prazna cesta i stisnem ga baš fino. A telefon kupio prije mjesec drugi put ga gubim i nalazim.

    Nego @dams82 idem na taj put sad 3k ću preći, trebam li pogledati špuru? Nije to nikad rađeno, auto ide ravno nisam primijetio da se gume troše samo na jednoj strani. A nisam valjda sad ništa oštetio da ovim labavim točkom.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nema potrebe radit špuru ako se nije poremetila, samo ponesi ključ za kotače i rezervni telefon
    (moja preporuka šaomi)

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    E vidiš Pixel je prošao bez ogrebotine, da sam tu bilju od pola kile nosio sve bi popucalo :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko je težak pixel?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam 150gr ne znam koliko su ostali, ja sam ga kupio jer su mu dimenzije kao u s8 što mi je baš idealno.
    Eli eto u tu sreća da ekran nema ni ogrebotine a nemam zaštitu samo onu najtanju masku pozadi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Baš je lagan, moj trenutni 177gr, i baš je lagan, dugo nisam koristio lakši tel. To je baš sreća, jer mogao je pasti na kolovoz i jedno vozilo bi bilo dovoljno da mu presudi.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kakve epizode dozivjeh s autom, tacno vise ne zna covjek kome da ode i kome da vjeruje.
    Otac poveo naseg prijatelja autoelektronicara da provjeri auto kod kupovine i sta jest jest u dobrom je mehanickom stanju bio, izvanredno ocuvan, hrdje nije nesto bilo osim na podu od stajanja, Svicarska je to ipak. Zastita je odradjena vec u okviru malog servisa.
    I doslo vrijeme velikom servisu.
    I sad, ona lampica zuta od motora sto mi se palila sad se ne gasi.
    Uzmem 7 dana da radim iz Tuzle samo radi tog servisa, da rijesi taj kvar sto se javlja stalno plus veliki servis, i ovaj mehanicar neki u Slavinovicima sve danas ce, sutra uzeti dijelove da krene raditi i u cetvrtak javlja on nama ne moze uzeti auto, jer su mu se dva neka uvalila (to su sve krsevi od auta kod njega tipa Golf 3 s korozijom u poodmakloj fazi i sl., onda bio neki C3 s elektronikom u kvaru itd.) te da mi nadjemo nekog drugog ako mozemo, salje ponude neke, pa da kao mi to odemo kupiti, a mi vec to sve imali i tada prvi put kad smo dosli.
    Uglavnom tu subotu kad dodjoh prvi put uzme on ocisti usisni ventil kod interkulera sto dodje negdje, ali nije to taj nego na drugom kraju skroz i ponisti on gresku i ko fol rijesio i opet se upali, jer logicno nije ocistio klapnu gasa ko sto i pise na dijagnostici. U nedjelju kao ne moze on, tek ovaj cetvrtak je trebao moci itd.
    I onda pukne meni film s ovim nekim lijevim mehanicarima, da mi ne razvale auto skroz, odem u Inter Auto.
    Skuplje malo kod njih s zamjenskim dijelovima, ali ce sve detaljno rastaviti ispitati, ukljucili mi u cijenu dijagnostiku citavog auta u cijenu i ciscenje tog dijela motora koji je problem, besplatan pregled svega u autu. I sjedimo mi kaze ne podudaraju se podaci od auta s kilometrazom, to je 20 KM, rekoh hajd moze da utvrdimo. I pise zadnji put 2019 presao 288.000 a meni na satu trenutno 238.000, nema traga o velikom servisu, samo poziv na besplatne zamjene i servisi koji nisu mogli biti odradjeni van ovlastenog servisa.
    I dalje mi je ok auto i sa tom kilometrazom, ali neki ljudi nisu nikako, zakazes termin i cekas da bi te otkacio neko tek tako, a prethodne dolaske u kojima nije kvar otklonjen je uredno naplacen (80 KM, ne zvuci mozda puno, ali ipak...)
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Naša posla, što bi se reklo :oops:

    A mnogi kažu da se prilikom kupovine polovnog auta više ne gleda na kilometražu kao odlučujući parametar, nego opšte stanje vozila.
     
    Reznor likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije bas ni toliko svejedno kad je 330.000 i kad je 230.000