All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene 2013. Euro4


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Model za van-EU.
    I dan danas ima novih euro 5 auta za kupiti za Bosnu i ostatak istocne evrope.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, moja je kupljena u BiH


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drugarica kupila Tiguan 2012 prva duža vožnja, došla do granice i otkaže servo. Sada treba nova letva volana. Nema veze sa brendom ko zna kako je vožen prije nje, ali mogu misliti da je kupila Francuza ili neko auto koja bi priča bila.
    Btw jel na ovom električni servo?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Svabama narod sve prasta.
    Vodena pumpa na 100k, kvacilo i zamajac na 180k, neka, tako je normalno.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I moj ćaća isti ima. Ja uzivam u njemu dok se vozim. Motor ovaj od 170ks bas dere. Jedino sta meni smeta ali opet to je do mene, ledja su mi osjetljiva, pa mi nakon malo duze voznje krenu boliti. Kontao ubaciti ovaj RCD 330 radio sa Android auto i apple car, ali taj ne podrzava cd.ove, a stari i dalje to fura.

    I da, iz nekih razloga auto je postalo u zadnjih godinu dana da li osjetljivo na gorivo ili sta vec, ali vec drugi put prijavljuje check engine lampicu. Isli na servis i sve ok, kazu da je do goriva. Iako se isto stalno toci na energopetrolu. Na prvu nisam povjerovao, ali stari kad je ponovo nasuo gorivo (prvi put kad se to pojavilo) ta se lampica ugasila.
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    sta ja znam kolega kupio novog hyundai i30 benzinca na 20000 (dvadeset hiljada) mu mijenjali lamelu , dosta trajnost kvacila ovisi o stilu voznje, sto se vodene pumpe tice na autu koje vozim je mijenjana u garanciji, ja sam auto kupio nakon nekih 80000 od zamjene vodene pumpe i majstor je rekao da je bez problema mogla jos toliko, set kvacila je fiksni i jos reaguje i radi kao da je nov presao je vise od 213000 i racunam da ga necu morati mijenjati jos barem 70-80000, auto ne ubijam voznjom na 1000-1300 obrtaja pa mozda i to igra ulogu
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kvačilo je isključivo do stila vožnje, možeš ga spržiti i za par hiljada.
    Ja da kupim nov auto mislim da bi mi trajalo vječnost. Ne držim ga nikad na kvačilu, uvijek skroz stanem pa krenem, uvijek izjednačim obrtaje tj dajem među gas kad šaltam u nižu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja kupio i30 sa 35000, na 38000 zadnje plocice pocele da struzu. pitam u ovlastenom servisu jel moguce da su zadnje potrosene a prednje nisu, kaze pa prednje su mijenjane na 33000. :D

    a kvacilo je kod mog na 35000 vec cudno bilo.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ja kupio mondea sa 182000km i prednje kocnice bile dobre a zadnje bas nove. Sad ima 252000km zadnje sam promjenio prije 20k i nisu bile posve potrosene mogne su jos a prednje nisam pipnuo i ima ih jos pola. Znaci prednje idu preko 100k a zadnje 50-70k zavisno od nacina voznje i opterecenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mozes ga spaliti i za nula metara ako zelis :D
    Ali ove vodene na debelo prije tvornickog intervala za zupcasti od 210k i zamajac na 180k je ko po terminu.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovo je apsolutno tacno. Vozio sam sluzbene skode 2015/16, 65-100k na satu, nova vozila, kvacilo katastrofa..
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  14. nFare

    nFare Komšija

    Što je najgore polako će postati standard, ali ništa što neće hakeri uz kafu riješiti..


    Nego nisam skotao šta ovo znači:
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako sam dobro razumio, platis pretplatu da imas opciju grijaca u sjedistima? Koji cirkus, nece do biti duga vijeka.
    Grijaci su u sjedistu, svaki dobar elektricar ih moze na poseban prekidac spojiti.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Postalo narodu normalno takve stvari na niskim kilometrazama mijenjati.
    Prihvatili da ih jasu kako hoce.
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    nije bas uvijek, postoji mogucnost da je potrebno dodati neki emulator ko za one multimedije na vw, pa moze da radi ok, moze da ne radi nikako, a moze i da spali auto ako emulator ne valja, plus vjerovatno moras raditi dodatne akcije na elektronici auta i iskljucivati provjere kao za dpf, egr i slicni
    evo npr na novi kodiaq mozes staviti bolju multimediu od one fabricke bolero, ali ti trebaju procesori koje nemas u autu da bi aktivirao dodatne opcije kao sto je bluetooth, kad sve sto ti treba ugradis moras opet ukljuciti tj kodirati auto da ti to prepoznaje
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I za to kodiranje mora laptop imati vezu sa serverom proizvođača, tj. iz "vana" se primaju informacije i radi kodiranje. Sveli su petljavinu na minimum trenutno :)
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, jel ko probao CX30 Mazdu ?
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odlicno auto ali prostor, pogotovo na zadnjoj klupi, je ogranicen.
    Benzinac od 150 konja je dokazan motor i taman za to auto.