All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onemoguci start&stop vrlo cesto i prije nego ga sam iskljucim, dijagnostika pokazuje state of charge 70%.
    Realno na zimu mu je vakat za zamjenu, vec ove je 1-2 puta malo teze okrenuo kad su bili minusi, 6 godina mu je.

    Razmisljao sam o cjelogodisnjim, isplatile bi se ako bih drzao auto krace, ako bih duze onda dodje na isti vrag.

    Kad bi sad naisao 2,5L benzinac 2019.+ za okej cijenu mijenjao bih odmah, prije par sedmica bio jedan ali otisao prije nego sam stigao otici pogledati.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drugu vulkanizer sjebao glavičinu, juče da stavimo ljetne na zadnjem desnom točku četri šarafa, peti nema nikako uništio navoje ne može se više staviti šaraf, na ova četri jedva nekako.
    Zamisli šupka zavrne četri šarafa u krivo peti uništi da se ne može ni zaviti i preko samo stavi ratkapu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Samo nemoj lišće kod Aldina bacat :D
    U nabavi evo ta guma 253,50KM po komadu
     
    Qler likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    E na znem gdje ih je ovaj nabavio ali 255KM komad kod njega. A kod Aldina prvo operem auto pa idem :D
     
    dams82 likes this.
  5. nivla

    nivla Komšija

    evo update
    oprali motor, pustalo na dihtungu dekla i semerinzima dizni, kapalo po crijevu turbine i ono se raspalo, prisustvovao servisu
    zamijenjen dihtung i semerinzi oko dizni, i crijevo turbine, auto vise nigdje ne pusta
    semering radilice ne pusta ulje nimalo, sve je suho
    zavrsio jos nekih stvari koje su cekale, sve u svemu daleko od 1300-1800km koje je predlozio unitrade
     
    Last edited: Apr 3, 2023
    dams82 likes this.
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Klasicne dizel zajebancije ali hajde nije strasno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja još nisam stavio gume na felge, kontao za vikend, kad vidim ovu prognozu, meni se čini ni sljedeći vikend nema potrebe. 15.04. Po starom je pametniji bio datum za ljetnu sezonu
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Do maja lagano :D
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    1. maj najbolji, mada sjetim se druge polovine maja 2012, do juna ne treba stavljat ljetne
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema više proljeća, sad je ljeto/zima.
    Ja stavio ali svejedno mi i tako auto stoji. 18. Idem na put valjda do tada prođe ovo

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima godina kad ljetne komotno pocetkom marta mozes staviti, a ima kao cini mi se da je bila 2021. kad se moglo do kraja maja cekati :D
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mogu vala koji dan i taxijem ako se pogorša :D, zimske ne planiram više vraćati na ovo auto, nego do zime kupiti kakav sepet za svaki dan
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zimske cijelu godinu ...malo skripe ljeti na +50 temperaturi asfalta ali ja njezno krecem pa nije problem :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    I uništiš gumu do te mjere da je neupotrebljiva na niskim temperaturama :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. nivla

    nivla Komšija

    ma ja kontam ove przit dokle bude moglo ako sara bude ispod 6mm pa vratit ljetne, svakako bi im sljedeca sezona bila 5. zima(sava s3+)
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam postavio ljetne u subotu, ako zapada snijeg lagano vratim zimske, pola sata posla. Neće mi biti prvi put, u maju 2017 sam morao vratiti zimske, krhno snijeg da valja...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne diram zimske do pola aprila, ako ne i duze :D
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma



    Baš mi izleti ovaj video i pogledam, koja razlika.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas, evo upravo gledam prognozi za sljedeci 10 dana, nema sta, sve kisa/snijeg.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Haker Kocenje na mokrom je nebo i zemlja ocekivano.

    Jeste muka izvaliti velike pare na komad u ovaj vakat ali dobra guma je najbitnija stavka.