All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko god moze izvalit lovu za prave gume nek izvali. Pa cek i ako ne može nek nekako nađe način pa nek izvali.

    Nema nista bolje nego posadit auto na prave tockove.

    Bolje Dacia na premium gumama nego audi na plastikarama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U normalnijim dimenzijama nisu dobre gume ni skupe, raspodjeljeno na 4 sezone nije velika razlika u odnosu na chang-slang.

    Belaj su zimske 19-ke :D
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve to stoji ali nije to toliko koliko vi neki mislite...
    Isao sam sa ovim istim gumama i na planinu i vozao kada su bili minusi a i ljeti...ali jeste da ja ne prelazim velike kilometraze godisnje...par hiljada km
    Doduse prosle godine sam na njima presao skoro 10 000 km
    Ja najvecu razliku osjetim ljeti,kada skripe i ne drze najbolje ali zato uvijek veci razmak drzim i ne zalijecem se .
    A sada su vec potrosene i one ali nece na ovo auto ici nove gume...treba novo auto uzimati pa to kuciti.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne spadam u normalnu dimenziju. Svejedno sto je 16ka u pitanju rijetka je i skupa. 215/60-16 vjerovatno cu kad poderem ove ici na 215/55-17 jer se moze naci jeftinije nego ova 16ka. Mada opet s druge strane BiH putevi. Posebno ovaj Doboj-Tuzla na kojem vozim 90% svoje voznje je u raspadu. Tako da bi bolje odgovara guma sa višim profilom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni bi najpametnije bilo preci na 17, i jeftinije i udobnije ali budali cejf 19.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. nivla

    nivla Komšija

    sta ja znam savu s3 plus sam kupio nakon sto mi se ts860 ponasao u trecoj sezoni i nakon 16-17000 ko da je preaao 30000 najmanje, platio tad 4 15ke 450km 195/65/15 sa montazom sara bila ispod 6mm vozene samo zimi,
    sava s3 plus se bolje sad ponasa nakon 23-24000 nego continental ts860 nakon 16000, placene sve 4 255km plus montaza, ima mana ali nista sto se ne moze iskontrolisati(malo se prilagodim ali ne pravim kolone, vozim na granici +10/20 iznad ogranicenja kad nema radara)
    ljetne su primacy 4 s1 u istoj dimenziji i iskreno nisam zadovoljan kakvo je ponasanje iako su premium, ocekivao sam da su u rangu ako ne i bolje od ventus prime 3 koje sam imao na prethodnom autu
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imam Savu zimsku i Pirelli ljetnu obe isto godište isto potrošene tj kao nove i ne skontam razliku osim što je na ljetnim malo volan lakši.
    Ne kontam kako vozite onda.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    vozim ja normalno al npr taj continental nije mogao krenut uzbrdo na pocetku trece sezone i cca 16-17000 predjenih kilometara(samo zimi) sara se potrosila, govorim po 2-3 cm snijega,sava se nakon 4 sezone i vise kilometara ponasa bolje pa i po dubljem snijegu, bila duplo jeftinija
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Continental uopste nije neka guma kad je snjeg u pitanju. Takodje trajanje medju najslabijima. Sava S3 opet jedna od najboljih na snjegu al zato na suhom a posebno mokrom taraba.

    Gumu treba pogoditi prema svom stilu voznje i osjecaju. Continental koje je izuzetno mekan pa se tako topi ko sladoled je odlican za vozace poput hakera i reventona sto za 5 godina predju kao neko za 6 mjseci pa im se nemaju kad potrositi a zadrze kvalitet i mekocu citav svoj zivotni vijek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    "Ma sta su udobnije, 2cm mesa, ne osjeti se to" by @XTRage prije par mjeseci :D
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    KaKo BaAaa... M+s... gume ljeto-ZIMA :D
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    19-ke na suvu izbise bubrege, a na karavanu su jos okej.

    Logicno da ce isto auto biti mekse na 5cm vise gume.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Sta znam, nije ti bilo logično prije par mjeseci :D

    Btw, za 19ke, zavisi na kojem suv. Na Capturu i sličnim da, to nije suv. Na Q7 ta 19ka izgleda gotov pa kao 16ka na limuzini i ima više mesa nego 19ka na limuzini. Ali da se ne vraćamo na staru temu dzaba. Neudoban je suv i to je to :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Rasprava je bila npr. Mazda 6 na 19 vs CX-5 na 19 ili BMW 5 na 19 vs X3 na 19, ali necemo opet.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam s autom dobio nove Sportive 17", kontam tvrdo je samo od sebe, ali kako stavih Goodyear neki dan... nebo i zemlja razlika koliko je "mekše" auto
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja malo prelazim tako da sam ove zime počastio vozilo sa novim Continental WinterContact TS 870.

    Stvarno prezadovoljan. Čupaju, koče i idu po kiši i snijegu kao da je suho.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam nikad imao Conti ali ovo sto Dino kaze za trosenje sam cuo iz puno izvora.

    Ja cu ljetnu opet GY a zimu sa Pirelli-a vjerovatno na Michelin.
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    idu dok su nove
    igrom slucaja sam na polovnim felgama dobio nove ovation ljetne gume, bile top prvu sezonu, trosile se ko lude, vec drugu slajdrale
    navodno su popravili trosenje na ts870
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prije tri godine kupio neki zimski pirelli sotozero, nikad goru gumu nisam imao. Zato sam prošle godine uzeo ljetnu GY efficientgrip performance 2, odlična guma.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li je gumu koja je krpljena injekcijom sigurno staviti kao prednju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Apr 5, 2023