aLmir HTPC

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Almir, Aug 1, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uspio sam, samo je bila caka da Meta podatke pokupim sa nekim externim meta programom, npr Salami's movie org., koji je kreirao folder.jpg slike u direktoriju filma a onda sam bez problema uradio 3d covere sa stark coversom, prije nego sam instalirao Salami's, Stark mi nije mogao praviti covere, jer nije bilo folder.jpg slika i ostalih meta podataka u direktoriju filma, vec u cacheu media browsera, sve u svemu, skontao sam.

    Znam i kreirat precicu da mi direktno otvara Media browser sa desktopa jednim klikom, vjerovatno si to mislio.

    Hvala.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    @alibegovic
    Jesil možda skontao kako da starkcovers radi sa thumbs recimo na serijama, nikako mi ne polazi za rukom da odradi na thumbs.. hoću da promijenim one male slikice na serijama
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam stvarno nisam pokusavao.

    Daj mi screenshot sta hoces da uradis i daj mi strukturu foldera gdje su ti te serije da probam sta skontat.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala puno Almire. Al ne polazi mi za rukom da nastelim da imam samo jedan red tih covera sa tom refleksijom ispod da is pita :x

    [​IMG]
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Idi u opcije kad si u media browseru (onaj mali ključ na dnu ekrana), pa view, pa coverflow.

    Ali to radi kad udjes na taj prikaz, taj direktorij na slici, tek onda upadni na opcije pa to podesi, ne na main screenu.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    jes' kad bi bilo tu onog malog kljucica :

    [​IMG]
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako na tom screenshotu nemas kljuca u donjem lijevom uglu, vrati se na glavni ekran i uradi ovo:

    [​IMG]
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Koliko vrijeme dozvoljava, odradim par stvari na htpc, u nastavku slike verije 2 sa windows 7 i media browser

    [​IMG]
    Slika u slici, pregled kolekcije filmova trenutno pozicionirani na filmu Gladijator opcije glumic, u toku je film district 9 ps ovo sa slikama glumaca neophodno je skinuti imagesbyname oko 150mb sa slikama svih glumaca :)

    [​IMG]
    Ništa posebno već viđeno :) novi cavere postavljeni sa starkcovers, trenutno se nevidi refleksija cavera, inace je uživo cool

    [​IMG]
    Isto u funkciji je starcovers na sezonama prison breka, svaka sezona druga slika drugi backdrop aka pozadina

    [​IMG]
    Na slici prikaz epizoda serije the wire, svaka serija ima ovaj thumbs, klikom na thumbs pokreće se epizoda, ovaj thumbs je takođe moguće obraditi preko starkcovers pa recimo staviti okvir tv ili nečeg sličnog, trenutno mi ne polazi za ruokom da to odradim

    Otprilike to je to za sada, u proteklih par dana win7 se pokazao jako stabilan tako da ostajem na 7
    Koliko sam primjetio nisu nešto pretjerano radili na win 7 tako da nema nekih većih novina, stima da ima par sitnica koje puno znače...
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    @alibegovic, koji je ID za vrijeme
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako downloadiras slike glumaca, meni Metabrowser to nece da uradi.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma


    BKXX0004
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    -Skini ovaj file http://dl.getdropbox.com/u/841137/image ... 20name.rar
    -I stavi u program data/mediabrowser/
    To je to kasnije nemoras skidati slike glumaca za svaki film...
    - hoće to odraditi i metabrowser ali moras tamo u opcijama staviti ovaj folder Imagesbyname ali mnora biti u gore navedenom mjestu.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo podesio sam folder imagesbyname u metabrowseru i radi. Hvala.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Radi li ikom Diamond tema normalno? Meni nece pa nece.
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za vrijeme:

    Start/Programs/Media browser/Configuration wizard klikni advanced, pa tab display, pod weather ID u donjem desnom uglu napisi BKXX0004.

    Pa svaki film ima svoj backdrop tj pozadinu, a za to ti je najbolje koristit MetaBrowser (http://themetabrowser.com) kojim pokupis sve info o filmu ukljucujuci i cover i backdrop.

    A za pozdinu na glavnom meniju, onaj moj screenshot iznad, ubaci pozadinu u folder C:/programdata/mediabrowser/startupfolder/ sa imenom backdrop.png
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Umene nama toga za upisivanje wether ID ??? Evo ti slika da vidis
    [​IMG]
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ti zadnja verzija mediabrowsera? Ima li igdje dugme advanced na toj slici odakle si uzeo screenshot? Gore na vrhu ekrana.
     
  19. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    nema nikakvo dugme
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Daj mi cijeli screenshot tog prozora, nemoj nista izrezavat.

    Koja ti je verzija media browsera?