aLmir HTPC

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Almir, Aug 1, 2009.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evo ti cijela slika MB
     

    Attached Files:

  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Očigledno nemaš zadnju/istu verziju media browsera kao ja. Evo ti link za download.

    Evo kako kod mene to izgleda.

    [​IMG]
     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ovo sto si mi dao je Meta Browser nije Media Browser jeli mi to i treba ja sam ga instalirao ali nista se ne desava ? Opet je isto
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ahh evo ga sad sam dobio vrijeme :D super thx..
    Mozesli mi jos reci kako cu promjeniti ikonu od MediaBrowsera u WMC-tru ako znas jos to da promjenim jer mi je ruzna ona ikonica
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sa metabrowserom dodaj sve covere i backdrope, veoma jednostavno.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sto se tice ikonice, bolje ti je da dodas shortcut na desktopu koji vodi direktno u media browser, tako da i ne gledas WMC.

    Napravi shortcut sa sljedecim sadrzajem.

    %systemroot%\ehome\ehshell.exe /entrypoint:{ce32c570-4bec-4aeb-ad1d-cf47b91de0b2}\{fc9abccc-36cb-47ac-8bab-03e8ef5f6f22}
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ako to uradim na desktop hocu li moci pokretati preko daljinskog upravljaca kao sto pokrecem WMC na ono dugme HOME ? Ako nece moci onda mi je bolje preko WMC :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam, btw koji daljinac koristis?
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma nakav SpeedLink..
     

    Attached Files:

  11. Almir

    Almir Komšija

    Mali update, kako na wmc music player izgleda poprilično loše, još ako tome pridodamo pravu salatu od id3 tagova na vašim mp3... to je toliko loše do granice upotrebljivosti... malo sam poradio na tome, lavovski posao sa mp3 sam odradio i treba da se odradi, jer ljudi u id3 stavljaju sve osim onog što treba da bude tu, za to sam se poslužio sa tag&ranema, mp3tag, skinou cavere veličine 500x500 imenaovao kao folder.jpeg i stavio u svaki folder od albuma, pokrenuo starkcovers i dobio ovo dole ispod....

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kad odradite lavovski posao sa id3 tagovima na vašim mptricama onda to počne da liči na nešto, još samo da sredim ostatak kolekcije :)
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje si zbavio ovaj daljinac i koliko kosta, te koju vrstu konekcije koristi.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma u PLUSU platio ga ne znam nekih 25 km , dobar je salta i pokrece sto je najbitnije :) a ima onaj adapter na USB laganica
    :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    @almir... ja sam to jedno par tjedana radio svaku večer pomalo. bolesno puno posla je bilo, ali zato sam imao sve covere na visti i evo sad je tako i ostalo na w7.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel iko ima problema sa metabrowserom i downloadom backdropa sa tmdb? Nikako ne mogu downloadirat.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    bilo problema zadnjih par dana, od sinoć je oke.
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    U vezi taganja, Winamp ima veoma dobru stvarku. Izaberete pjesmu, ili vise pjesama, desni klik > send to > auto tag. Mogu se i coveri dlati, desni klik > view file info > artwork > download art.

    [​IMG]

    [​IMG]