Am2+ ploca i am3 procesor-kompatibilnost

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Zlatan, Oct 20, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Planiram uzeti ovu plocu :

    BIOSTAR TA790GXBE A2+ AMD790GX 4xDDR2-1066 PCIeX VGA DVI

    sa ovim procesorom

    AMD PHENOM II X4 945 3.0GHz L2+L3=8MB AM3 BOX

    e sad negdje sam citao da jesu kompatibilni, ali da ce mozda biti potreban update biosa maticne, pa me sad interesuje kako se radi taj update? jel to nesto komplikovano?
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2%2B
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx extibo dobro vidim da su kompatibilni ali da li je ili nije potreban update biosa maticne i ako jeste kako se to radi i jel treba flopi disk?
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Ne bih rekao. Ali ipak, zavisi od ploce. Provjeri sta se mijenjalo u BIOS updateima, i ako bude pisalo da je dodana AM3 kompaktibilnost za AM2+ ploce, onda bi trebao updateovati.
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hvala druze

    http://www.biostar.com.tw/app/en/t-seri ... p?S_ID=379

    pise da je dodata podrska za phenom II dakle treba al dobro je izgleda se samo treba sa desktopa klik na setup pa klik na next itd dakle bez flopija i slicno....
    edit: ali kako cu sa desktopa ako nisu kompatibilni prije update-a? mozda nisu potpuno kompatibilni prije updatea?
     
  6. dino31

    dino31 Aktivista

    Imam plocu Biostar TA 770 SE i Phenom 2 X2 550. Napravio sam update BIOS-a vrlo jednostavno. Sa Biostar stranice skines najnoviji BIOS za tu plocu i na CD-u koji dobijes uz plosu imas tool za update iz Windows-a.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Imas li koga da ti posudi AM2 procesor, kako bi mogao updateati?
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eh pa to je odlicno! a jel trebam am2 procesor prvo stavit il moze odmah taj nekompatibilni?
     
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Iskreno ja sam imao na ploci 5600+ pa napravio update
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ubaci AM3 procesor, ako ne upali, izvadi i stavi AM2 i uradi update biosa iz windowsa, obicno uz plocu dobijes cd na kojem ima win flash utility koji automatski nadje zadnji bios na internetu i radi update. Traje nekih 20 sekundi, next next i gotovo :D
    Ako ti ploca upali sa AM3 procesorom, opet uradi update biosa jer ce ga vjerovatno u tom slucaju prepoznat kao unknown procesor. Bolje bi bilo da si negdje uhvatio 940 BE, zbog otkljucanog mnozioca, ali i taj ce biti odlican ako ne mislis raditi neki ozbiljni overklok.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ubaci odmah AM2+ pa flashuj pa onda tek AM3 ili imas opciju da sa stick updatujes BIOS.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    evo flashovo sam preko sticka prije win instalcije jer u biosu ima ugradjen ovaj utility, fala bogu pa ne mora sa flopijem i onim a:\ blabla c:\blabla komandama :smt003

    inace hvala drugari na pomoci! srce ste :smt006
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da da, nekad su te blabla komande bile neophodne da bi podigao system i bez njih nisi mogao maketi. sad svi strucnjaci, samo par puta next next i eto ga instaliran windows xp, vista.... instalirati driver bila prava drama....