amazon.com

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pac, Jan 18, 2009.

  1. pac

    pac Komšija

    Dali neko ima iskustva sa ovim portalom? Konkretno me interesuje koje su cijene shipping-a za BiH/EU.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ono sto ti ja mogu reci dostava za Irak u americku bazu za dvije vjetnamke, koje su poprilicno teske i gabaritne cini mi se 19$, prije par mjeseci dok se dolar vrtio oko 1,20 KM
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Ja sam kupovao vise puta sa Amazona. Shipping cost je vrlo visok i najbolje je uzeti vise stvari iz istog shopa jer imaju pocetni shipping od recimo 30$ i onda po kilazi i dimenzijama dodatno. Dok je dolar bio slab isplatilo se narucivati elektroniku jer je bila tamo dosta jeftinija pa bi sa troskovima postarine i povremeno carine cijena bila jednaka kao i ovdje ili cak niza. Mislim da se jedino knjige isplati narucivati sa Amazona, i stvari koje bas ne mozes ovdje nabaviti.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    da prozovem i ja ovu temu.
    Imam namjeru uzeti nesto preko amazon.com i nekakve radnje. Uglavnom, paket bi bio velicine kutije od tena/cipela :)
    Cijena proizvoda bi bila oko 150$ + postarina (mislim da je oko 20 $).

    Na sta jos da racunam, porez/carina i dr. ? Koliko bi me onda doslo to sve skupa, znaci 170 $ + ?

    Hvala unaprijed ;)
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    oko 30% carine dodaj i ako salju preko USPS onda 2 sedmice cekanja
     
  6. hijacker

    hijacker Novi član

    meni je za 13 dana stigla knjiga..Pozz
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    OK, znaci 30ak % carine mislim da mi se isplati.
    Ali mozda uzmu carinu mozda ne :)
     
  8. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Narucivao 10-tak puta preko amazona, znam samo da sam za knjige pravo jeftino platio shiping, a za sve ostalo nikad nije bilo ispod 39$.......evo vidim da su cak poskupili i na 50 i 70 $.....zavisi od prodavaca.....sto se tice carine, nikad nisam platio, jedino carinski pregled 11 KM......ceka se u prosjeku 2 sedmice.....zadnji put burazu narucio, i nisam vidio da je u pitanju express posiljka, tako da sam narucio u nedjelju, a dobio u cetvrtak......to je dosad najbrze sto sam ikad ista dobio iz USA, a narucivao sam dosta puta. :D