1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

  3. Xan

    Xan Aktivista

    ja ću kupit 64-bitni proc kad će sav software biti u 64-bitnoj verziji

    i ne prije toga :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa naravno, nema smisla sada to uzimat (pogotovo dok su k8 matične ne-baš-bajne).
     
  5. Esh

    Esh HWB

    sto se tice maticnih situacija se polako popravlja.. nvidia ce izbaciti novi chipset, o cemu sam pisao na hwb, via i sis takodjer.

    ali gledajte, ko uzima sada cpu / mb, zar ne bi bilo logicno kupiti k8? primjetio sam da se ljudi cesto ponasaju kao da ti procesori "valjaju" samo u 64-bitnim aplikacijama.. halo?? amd x86-64 cpu "razvaljuje" intel-ov xeon, ovaj, ups, p4 ee cpu u 32bitnim testovima.
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Jes ali mu i cijena razvaljuje :p
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    da stoji to da on razvaljuje u 32-bit performansama, ali kako kaže predator cijena mu je stvarno visoka (bar meni, a vjerujem i velikoj većini mlađe populacije). ovako uzmeš barton 2500+ za 100€, digneš fsb na 400 i miran si stvarno dugo (bar što se cpu-matična-ram tiče).

    da vidio sam da nvidia izdaje novi chipset, vjerovatno je bolji od 150-ce... ali opet kažem da athlon 64 based sistem je još uvijek puno skuplji u odnosu na nešto slabiju barton kombinaciju. dugoročno gledano je možda 64 3200+ bolja investicija, ali opet dok dođe 64-bit softver (u obliku puno većeg broja aplikacija nego sada), vjerovatno će na tržištu biti i 64-bitni cpu na 5GHz, a 3200+ će bit "stara krama".
     
  8. Esh

    Esh HWB

    sve to stoji, samo cu dodati jos da cijene padaju pa se 3000+ moze dobiti ispod 200€ sto je privlacno ako uzmemo u obzir koliko kosta "obicni" athlon xp 3000+.