1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Daleko od toga da je on loš. Postoji problem slabe propusnosti na USB i SATA portovima. Ako se sjećaš ne tako davno kad je ATI tek počeo da pravi čipsetove za AMD procesore koristili su dosta slabiji ULI-jev SB. Sa vremeom situacija se dosta poboljšala ali daleko od toga da su im cvjetale ruže. Valjda će sad sa ovim novim koji obećava teoretsku propusnost od 6 GB/s situacija biti dosta bolja.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Problem slabe propusnosti je riješen sa SB600 southbridge-om koji je bio aktuelan čini mi se 2006. Od tad do danas sve su to dobri southbridge čipovi bez većih mana, tako da tvoja izjava nema smisla. A tih 6 GB/s što spominješ (BTW nije 6 gigabajta nego gigabita što ispadne 600 MB/s zbog 8/10 enkodiranja) isto tako nije bitno jer još nijedan disk ne može ni u snu zagušiti onih starih 300 MB/s.
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Upravu si za 300 MB/s nisam vidio dobro. :D U nekoj od recenzija (ne mogu se sjetit u kojoj) pročitao da AMD-ov SB ima i do 30% sporiju propusnost na USB portovima u odnosu na Nvidin, dok je razlika na SATA portovima dosta manja. Eh nemoj me sad držat 100 % za svaki podatak jer bilo je to poodavno. :mrgreen:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma


    Vidim citao se VIDI i padalo se na Valicev hajp :lol:
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Joj ne bih se baš mogao sjetit dali je bio VIDI ili INFO. Čini mi se prije INFO. :smt005
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije jos 880G, ali je 785G :D

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    techpowerup.com
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ASRock i ECS
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. Esh

    Esh HWB

    ASRock M3A785GXH/128M

    Zanimljiva informacija je da ce u okviru bundlea ponuditi USB 3.0 karticu.
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jako fino izgleda ta Asrock P55 Deluxe. Je li mozda znate koliko ce kostati?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Vidim i dalje karinasko hladjenje chipseta, nije mi jasno zasto su AMD bazirane ploce osudjene na najgori moguci vid pasivaca godinama.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Barem su se opametili sto se tice sata prikljucaka.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nordichardware.com
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Koliko vidim 785G hladjenje je FAIL jednak hladjenju 780G.
    Jedina nada je da su sredili pregrijavanje pa da dobro hladenje nije potrebno.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    večeras ili sutra dižem svjež sistem, pa me zanima jeli neophodno instalirati čipset drajver ili ne (a imajući u vidu da koristim nvidia grafičku)?
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije neophodno, ako sve bude radilo (USB, SATA).
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako imas SSD, onda ne bi bilo lose staviti SATA drajvere.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zahvaljujem ;). btw, tadi se o northbridge drajveru, tako piše u catalyst manageru kada se pokrene instalacija sa dvd-a koji sam dobio uz matičnu.

    nemam SSD, standardni HDD.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moras onda nista.