AMD Athlon 64 3200+ ili Pentium 4 3,2 GHZ

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 16, 2004.

  1. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Hmmm u igraoni prije svega nece biti celeron procesori (celeron je namjenjen iskljucivo za net)
    Za igre su namjenjeni pentium 3.0, 1 GB RAM-a (viking)
    ATI RADEON X600 PRO Chipset 128 MB
    MBO: INTEL D915GAG
    HDD: 80 GB WD SATA

    I opet cu vam reci uzimajte sta zelite :D vas izbor bilo AMD ili INTEL .
    Mogu reci i znam da je vecina za AMD ne samo na ovom forumu nego ono inace (nije mi tesko neke stvari priznati :) ).
    Svakom njegovo kako kazu al ja ipak nisam poklonik AMD-a (sto ne znaci da je gori ili bolji) nisam niti mogu biti imalo kompetentan da kazem nesto tako i da donosim takve zakljucke. Ono ovo je cisto moj stav vas cjenim zaista.
    Nije po srijedi nikakvo protivrjecenje drugim cisto moja odluka :)
    No trebali bi i mi malo shvatiti politiku trzista bile bi nam mozda neke stvari jasnije :).
     
  2. Spider

    Spider Aktivista

    Kako pise na topicu procesori:"vjecno pitanje",to i jest tako i uvijek ce biti ljudi koji su za intel,odnosno za amd...

    Na ovom forumu je 90% ljudi koji su za amd (pa tako i ja) i glupo je o tome diskutovati...ne mozes ti tvrdoglavu stvoru objasniti da je AMD bolji i da prolazis jeftinije sa njim tako ti je to.


    p.s intelovci nemojte se uvrijediti ali ste stvarno tvrdoglavi (sto se tice ove teme) ali neka ima i takvih ne daj boze da smo svi isti pozz :wink:
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nek su tvrdoglavi bez konkurencije bi bilo bezze.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Hm....graficka i nije nesto...proc takodjer...jedino ima puno memorije...moglo je to i bolje (slabiji proc i bolja graficka recimo....AMD + bolja graficka i ostane ti jos da kupis veci hdd) :lol:
     
  5. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Uzmi ti 10 ovakvih compova za igre i 6 slicnih za net a ne ggledaj da ustedis
    mozes li?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zar je lose kad gledas da ustedis? vazda je to bilo - ima para za kompjuter, ali nema mozga da ga sastavi kak treba.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    ma nije do ustede nema potrebe pravit od sebe konjinu i placati cca.100 do 150 km za iste performanse i vecu toplotu
     
  8. monK

    monK Komšija

    a ja nekako iz iskustva mogu tvrditi da će Celeron sa northwood jezgrom i odgovarajućim chipsetom i odgovarajućom memorijom potući svakog novog naprednog D Celerona, iako bi ovaj teoretski trebao biti puno bolji, isto je i sa pentiumom...
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    pa to ti i pričamo... uzmi totalno istu svotu novaca koju si dao za intel sisteme i uzmi amd. ak ćeš imat iste ili slabije kompove, smatraj me dužnim 10 kompova :wink:
     
  10. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista



    upravo to :D