AMD: Dual-core nije za igrače?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Shenron, Apr 21, 2005.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa normala da nije.
    Navedi mi jos jednu igru (osim Q3) koja podrzava SMP!
    Nema je! Zasto? Prekomplicirano je to napraviti i developerima se ne da sa tim zezati. Mozes imat i 12321 procesora ali D3 i Hl2 se nece vrtiti niti 1fps brze...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    ovo je bio amd-ov odgovor na intel-ovo reklamiranje p4ee dc za igre i top performanse.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja mislim da hoću onu gigabyte-ovu ploču :D
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Ploca obecaje sve i svasta...al Intel DC procesori su blago receno sranje. Bez vodenog hladjenja neces ni upalit komp.

    AMD je sam rekao da njegovi DC procesori ni u za igranje vec za to preporucuje svoje FX procesore koji trenutno najbrzi procesori za igranje.

    AMD DC procesore reklamira kao procesore za one koji vole imati upaljeno puno programa koji znaju iskoristiti SMP

    Athlon 64 X2 4800+, 2,4 GHz, 2 x 1 MB. 1.001 $ .... lijep proc i lijepa cijena.

    A ako hoces Intel DC proc moras mjenjat i maticnu...dok je kod AMD-a dovoljno samo nadograditi BIOS.
    AMD DC procovi imaju jednaku termalnu disipaciju kao i SC procovi dok Intel ide preko 140W!!!
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    niko ne bi trebao ici iznad FX55 ili 4000+ i pripadajuce im ploce.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma bilo koji FX se da OC-at na 3Ghz sa zracnim hladjenjem i default voltazom
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Aghhh FX61 novi proc za gamer (3ghz).
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel to oficijelno najavljen?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    heh, kako bih ovo trebao prokomentarisat?8)
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  12. syss

    syss Veteran foruma

    ako ne misliš no moj mali ot, onda komentiraj kako god hoćeš :D
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Rekoh da je u znaku wow...