AMD R9 300 series

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, Sep 12, 2014.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto sad kupovati? Ako ti nije tolika frka, mislim da čekanjem nekih mjesec dva možeš samo dobiti a ne izgubiti.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nema sta cekat uvijek je to tako uvijek nesto iza coska vreba. Ko je sisa narucena ova powercolor valjda nece biti problema sa ovom mojom cudnovatom plocom :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i ja bih ti rekao da sacekas. Nove Polaris kartice ce biti mnogo efikasnije sto se potrosnje tice.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa nije baš uvijek, pogledaj kad je zadnji put neka stvarno nova serija izašla, i nije fazon čekat nove karte nego da ta pojeftini. Ništa sad, sretno s grafom javi kako radi.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Kolega ima MSI 390 koja je valjda najbrza kada su 390 karte i u 3-4 fps-a je gore dole sa 970. 390X je blizu 980 a mislim da ih ima po 700 KM na PIK-u.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Karta stigla nabrzinu malo probao bf4 imam samo na pc kasnije ce bit gta 5 i witcher novi. Fino izgleda backplate odlican. Ogromna je karta duga oko 30cm i siroka podosta. Maticna mi je retardirana kao i kuciste pa moram koristiti donji pcie x16 slot jer je gornji x4 pa je skroz na dnu kucista par centi od dna kucista i nije bas neki protok zraka (na kucistu 2 xilence red wing 12cm jedan intake drugi outtake na 7V molex). Isto tako jedva sam stavio sata kablove u maticnu i samo 2 mogu koristiti jer graficka pokriva ostaih 4-5 a da ne govorim da sam moram iskljuciti front panel za usb 3.0 radi istog razloga al on je i nebitan.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Karta se pofino grije dirao sam rukom heatsync bude haman vrel.

    Evo rezultata par minuta igrao bf4 pun server 64 players caspian border, full hd sve na ultra:

    Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
    15494, 166984, 58, 141, 92.787

    Ja zadovoljan :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja reko ti se spametovao pa se kanio PC gejminga pa presao na kakav tablet. Hahah, congrats ..

    [​IMG]
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Dobre su ti temp 66C , ali 62% fan ?! Malo puno (bučno,pretpostavljam) !
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ide i do 68 stepenice fan i preko 70% baci. Je bučno je kad na toliko radi al nekad ću uzet bolje kućište pa će to bit bolje.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma samo slusalice na usi ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene se na R9 290 ventovi zavrte do 1800rpm, u loadu vecu buku rade ventilatori u kucistu i napajanju nego ovi od graficke.
     
  13. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nisam mogao trpit' Trix cooler na R9 290 i uzeo Raijintek Morsheus e sad sa obzirom koliko (ne)igram čisto bacanje para ali fakat koje neistine na netu za Trix od sapphirea!
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1800rpm i to overclockana sa malim dizanjem napona.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Preporucio bih zamjenu paste sa mx2 i malo bolje dotezanje sarafa i oba venta na dnu kucista da ubacuju a ne jedan da izbacuje vazduh
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Primamljivo :)
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fury X ima snagu od 8.7 TFLOPS-a, dok 480 ima mnogo manje, oko 5.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    fury nije isto sto i fury x, obicna ima sigurno preko tflop manje, ali to nije ni bitno, moguce je da su osakatili compute zarad performansi u igrama, za 150W moraju biti tu negdje sa gtx980.