AMD Radeon R-200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Aug 21, 2012.

  1. goldi

    goldi Aktivista

    Sad ovi iz amd-a malo cirkuzaju na racun nvidie, realno i oni su njih za referentno hladjenje na R9 290X, pa im sad vracaju.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja mislim da je vrijeme za popust, nista vise.

    R9 je izasao prije 900tke, 2013 za neke prve najave...a kruze tracevi da dolaze AMD R9 3xx GPU.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    AMD nije izašao na zelenu granu ni sa konzolama, ni sa hypeom oko Coina, pa sigurno ni ovo ih neće naročito pogurati..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oni sad snizenja, kad sam ja vec kupio karticu. :twisted: Proslu uzeo dok je bio mining aktuelan, cijene bile prilicno visoke.

    Bio mislio uzet GTX970 i u zadnji tren odluka padne na R9 290. Dobro pa ne uzeh karticu sa 3.5GB VRAM. :lol:
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli referentna ili custom?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakva referentna, to ne bih ni u snu. :) Sapphire Tri-X.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehehe, smece im je cooler, ja sam imao dvije referentne, da ne govorim da prakticki nema oc margine, iako su i pod vodom se meni cudno ponasale, nikada nisam mogao neki znacajniji oc ustabiliti, bez obzira na napon i na temp.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Stevie i ja mislim kupiti neku od R9 280 do R9 290, mozda GTX 780, kako si prosao?

    Pitam, jer evo vidim da je nova moja karta sada skuplja za oko 25 KM nego kada sam ja kupovao=skocile cijene!

    Ovo je zbog dolara ili ?!
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uglavnom zbog dolara...
     
  10. goldi

    goldi Aktivista

    Dzaba nama citat o nekim pojeftinjenjima kad su na piku R9 karte sve skuplje, vjerovatno je uzrok odnos $/€
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mada mi nikad nece biti jasno zasto bi sad taj skok dolara trebao imati veze sa cijenama hardwarea kad su cijene kod nas uvijek bile koliko dolara u americi toliko eura u evropi jos malo poreza i to smo mi.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pik je posto nidje veze, ne znam da li tamo iko ista proda, gledam 6950 jos drzi cijenu 200KM ko kad sam ja prodavo prosle godine, gt 240 100KM bas nidje veze :)
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zato imas i R9 290 za 430KM :D
     
  14. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    ili za 400km r9 290 kao sto sam ja kupio :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo nova opcija koja ogranicava fps-e na novim win 10 driverima, je li neko probo i da li se spustaju klokovi kako su rekli?

    EDIT: Evo jedan komentar sa guru3d i izgleda da radi kako su rekli :)

    [​IMG]
     
  16. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Mogul ti win10 driveri na win8.1 da se instaliraju
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj :) Samo ovi se skinu kroz Win update na win 10
     
  18. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Jesil ti probo, da neskidam djaba
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam. Kako rekoh ovi se instaliraju kroz win update tako da mislim da nemas gdje skinuti, ili ima ? :)
     
  20. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Sad gledao na AMD nema za skinuti