AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ili 480oc :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rebrandirale su se stvari i sa manje promjena.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ista prica ko sa 7970 i 280x
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    280x je cak imala i iste taktove :) HD7970 GHz edition bila brza od 280x :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisu isti taktovi, 7970 925MHz a 280x 1000MHz, moja je racimo fabricki na 1030MHz tako da je gotovo identicna ko GHz edition i u MSI afterburneru moram odabrat GHz ed da bih je kontroliso :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. Mujka

    Mujka Komšija

    :smt003 :smt003

    Kaze Amd ima slabije drivere ... :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Otkad se recenzije gledaju a ne citaju?
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    od kako postoji jayztwocents,linus,hardwarecanucks,teksyndicate,paulshardware,GN,itd itd...sto bi citao,kad ljudi svaku recenziju urade maksimalno.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato što je lakše pročitati recenziju nego gledati nekoga kako se krevelji na videu. Na videu moram pogledati od početka do kraja da dobijem informacije koje me interesuju, a u tekstualnoj se to za čas završi. Makar ja rijetko podnosim video recenzije.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja inace youtube bas i ne dozivljavam kao neki izvor informacija. Youtube su uglavnom zajebancije i glupe stvari.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja cesce citam nego sto gledam na YT
    kao sto rece kolega,na tekstualnim recenzijama imas odvojene dijelove recenzije i odma skocis na dio koji ti treba,takodjer imas slike i fps po igrama odmah i u biti to je jedino i bitno,ostalo je manje vise
     
  13. efo

    efo Komšija

    :eek: :eek:

    Sve zavisi koga pratis i sta inace gledas na youtube, tj. sta ti je na feed-u... I ja vjerujem da je u globalu puno vise gluposti i zajebancije, ali da ima korisnih videa, informacija, itekako da ima. I moze se organizovati, slicno kao i fb, da bude vise koristan nego beskoristan i time waster. Mada je ovo OT teski, al fakaj ga ;)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Druže lik je stavio u deskripcija linkove za svaki bench pojedinačno ukupno ti treba minut ovaj klip da pogledas kako amd dere $$$ nvidiu :)
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jucer sastavih za jednog momka MSI Armor RX580 + Ryzen 5 1600. Kupio vec bio komponente tako da ga nisam stigao odgovoriti :D
    Napajanje samo 400W, bit ce gusto kad graficka povuce max.
    Samo sam 3D Mark stigao odvrtiti prije nego je pokupio komp, hladnjak na grafickoj ode na 3000rpm, haha.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako se bude zalio, musterija sam za kartu :D
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pametan potez 400w, kad bude dimi mi se računar mora da je neki kvar, doći će mi XTRAGE car.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma momcic mlad, ne zna. Jeste da je solidan model napajanja sa 90%+ efikasnoscu ova grafa zna na trenutke povuci i 220W.
    Za 1060-ku bi bilo taman.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    1060 trosi 100w manje otp.. al i bi opet i za nju uzeo 500w 80+ za svaki slucaj.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa ja, u mene je 500W 80%+ za 1060-ku, nije neki ekstra model ali imam overhead-a za eventualni upgrade.