AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam sta im je to trebalo, uvijek neko primjeti takvo nesto. Osim ako ni oni nisu znali, u sta cisto sumnjam.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pitanje je treba li da bude ovoliko snijega, jer prekriva detalje reljefa pa se bruji o tome da amd-u fali detalja, ali ako je snijeg dodatak na reljef onda fali nvidiji. *grabs popcorn* :D
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    ne znam kako graficka moze renderati istu mapu drugacije...zar nije to bas do mape ? Mislim,zamisli igras dote na nvidia grafickoj pa predjes na amd,a ono se i teren promijeni,drva u drugacijem redosljedu itd,voda druge boje,itd...
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kolicina snijega je ocito varijabla, tako da moze, nije tekstura, reljef i sl.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U donjem lijevom uglu na desnom screenshotu (Nvidia) je snijeg definitivno detaljniji. Uglavnom pizdarije od poređenja.
     
  6. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ja ništa ne vjerujem dok maloprodajni modeli ne dođu do ozbiljnih recenzenata. Sa 1080kom su obećavali nemoguće temperature i tdp, a karta udara na thermal throttling.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije snijeg detaljniji, nego nedostatak istog otrkiva reljef.
    Obzirom da na gtx980 izgleda isto kao na amd-u
    [​IMG]
    Ili ovi na testu nisu koristili iste postavke, ili 1080 ne renderuje kao inace, mozda ima veze sa onom novom kompresijom.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potpuno trivijalna stvar za mene, nemam nikakve želje da instaliram ovaj tech demo. Čekam na naslove koji su od starta rađeni sa DX12 na umu.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    [​IMG]

    ovo mi privuklo paznju,al opet,kad bi imao pare,radije bi uzeo 1080 samo da se ne patim sa crossfireom >.<
     
  10. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Moze li mi neko kao laiku objasniti probleme sa SLI i CF?
     
  11. Waha102

    Waha102 Aktivista


    Igraš igre 8-12 mjeseci nakon njihovog izlazka i nemaš nikakvih problema sa SLI i CF
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jarane sta imas vjerovat ili ne, recenzije su bile , ne mogu biti ozbiljnije, svaka karta ima radnu temperaturu. kod GTX 980 je to bila 80C preko koje GPU obara clock.
    Kada dignes Temperature target u Afterburneru to se eliminise, tako ce biti i sa GTX 1080-1070. Dalje bice modovani BIOS'i za karte, ja sam koristio isti na referentnoj GTX 980 sa dignutim TDP'om i temperature targetom da bi izbjegao power i Thermal throttling kada overclockam kartu, u biti nista se ne povecava stvarni TDP karte vec samo tolerancija je visa.
    Da ne pricam o custom kartama koje ce imati vec prilagodjen BIOS i TDP/Thermal limite i 6+8Pin napojne konektore.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Trenutna situacija izgleda jako lose po pitanju oc-a. Nisu jos nijednu ediciju potjerali iznad 2.1ghz
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj 2.1Ghz loše, skoro gigaherc bolje od AMD-a a još na GPU-u u višem segmentu od 480.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stvarno?
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja ne znam sta su ljudi ocekivali/prizeljkivali, mozda 2.5GHz? Pa to bi bio skok od 1GHz vs overclocked GTX980/980Ti. Mislim da je probijanje 2GHz barijere fucking brilliant :D
    To sto bi ljudi 2x performanse 1080 vs 980, pa taj film necete nikad gledati, a pogotovo ne sa ovom konkurencijom.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Očekivalo se izgleda da 1080 isporuči 4K @ 144Hz u svakoj igri i da pri tome hladi 200 kvadrata.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sami su najavili 2.4ghz pa smo to i ocekivali.
    Jel ovo neki ringeraja forum pa se banalne stvari moraju objasnjavati?
    Sa tim klokom karta ne skalira ni 15%, dok nasvirana 980ti dobije 35% performansi.
    I ne znam sto se ovdje uopste prica o tome kada je tema polaris, mislim napao si covjeka jer nije zadovoljan 1080, eto mora da bude, savrsena je karta...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko je oficijelno najavljivao 2.4Ghz? Ako se to pojavilo u TSMC slajdovima nema nikakve veze sa Nvidijom. Bolje je pitanje što je Polaris gotovo pola gigaherca sporiji od Pascala.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisam mislio vise, ali samo mi reci otkad se to porede megaherci razlicitih arihtektura?
    Fx na 6ghz ne parira i7 na 4; pa tacno ne vjerujem da ovo pisem ovdje :/
    I kakve veze ima polaris sa pascalom uopste... jer su stavili slajd da je 2xpolaris kao 1080, ma dajte...
    Polaris zanima ljude koji mogu kupiti novu kartu za 400KM, to je daleko od 1200-1300 za koliko se moze nadati da bude 1080.