AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Imaju se ljudi s pravom zalit na thermal throttling (drugo su aftermarket karte i biosi)...pa jesul fino da demu pokazali temperaturu od 67c ? Zamisli uzmes kartu,stavis u pc,krenes igrat stogod,ono 85c (da spomenem @jayztwocents ovdje)..nisam fanboy nit nvidie nit amda,al sto nije fer nije.Zamisli amd hypa zen 40% bolji ipc,16 threadova,ovo ono,na kraju ispadne cpu power draw 300W :lol:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupim EVGA karticu i imam 3 godine garancije, šta me briga i da radi na 100°. U zadnjih 15 godina sam imao samo dvije nvidia kartice, mislim da mogu malo da se žalim na AMD jer godinama nemaju konkurentan proizvod. Samo bih volio znati odakle kolega izvuče tih 2.4Ghz, pa je ko fol sada razočaran sa ovih 1.7.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba ovo zaključati do prvih recenzija :D Kolika se cijena očekuje kod nas otprilike?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    200 eura u Eu, kod Pik preprodavaca 450-500KM

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  5. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Re: RE: Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Druga je stvar sta mi radimo sa kartama, licno jedne karte nisam imao sa stock biosom ukoliko su custom biosi dostupni. Naglasavam problem dezinformisanja, obecavaju se iznova i iznova revolucionarne stvari dok u reallife uslovima je druga prica. Hipotetički, nek je 1080 samo 10% bolja od 980, nek nove amd karte budu isto tako - nije problem. Ljudi grizu na korporativne sarene laze, zato je razvoj desktop hardvera poprilicno spor u odnosu na to kakav bi trebao biti. Pokaze ti demo gdje je karta 65_67 stepeni fol na full loadu, kad iste dodju do recenzenata druga prica, reci kako jeste - ponudi vise opcija - kompanije koje razvijaju pc hardver sve vise pocinju se ponasati kao apple.

    Sent from my E2303 using Tapatalk
     
  6. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    upravo.
     
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    wizzair povratna karta 60 KM za evropu, kupis sebi komponenti i vidis malo svijeta i ustedis :D
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jedino ako si maratonac pa da imaš forme da pješke obilaziš :D
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Dnevna karta u većini europskih gradova je 6-7€, odnosno trodnevna je 15€. Stoga nije ni toliko neophodno imati olimpijsku formu. ;)
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ja koliko znam, ne mozes sa avionom 'naobdan'...
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kontao sam kompletno updateovati PC sa nekom skylake i5com i nvidia 970gtx, ali kako vidim ne isplati se sada uraditi update, bit će pravo zanimljivo šta će amd uraditi sa Polarisom i Zenom.
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I meni se isto dešava.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Rezu se troskovi... Koji 'kuler' :smt003
    [​IMG]
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Auu to baš izgleda bijedno. Gdje je hlađenje memorijskih čipova, gdje je hlađenje VRM-ova?
    Ta referentna verzija mi se čini baš siromašnom, nadam se da će AIB proizvođači napraviti bolje hlađenje od toga za manje više iste pare.
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    Sta znas mozda ova crna podloga izmedju grafickog cipa i fan-a dodje kao heatsink za mem.cipove i vrm.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa i dodje, to je metal, ali vjerovatno se i ne grije puno.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i jest fol, ako se kartica moze adekvatno hladit sa ovakvim hladnjakom, znaci da malo i trosi. Najveci plus je sto AMD ovako ima nize troskove proizvodnje.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moguce, nedavno su predstavili dosta tise stock coolere za cpu.


    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobra cijena.