AMD vs INTEL u Q4 i FEAR

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Shenron, Nov 10, 2005.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Quake 4

    FEAR

    Dakle, vecina nas ovdje su (ipak) gameri, pa evo vam lijepa usporedba procova.

    Lijepo se vidi kako 1400Mhz sporiji AMD (3800+) tuce INTEL (P4 570 3,8Ghz) 8)

    A i necete imat koristi ako vec imate 1GB i kupite jos 1GB memorije... :roll:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko zna zna, ko ne zna, zna se. :mrgreen:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    ako ocete da guzici nabijete nivo kupite intel i pricate kako ste potrosili bruku para.
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Pa ja imam prescota i sve ove igram (osim cod nisam nabavio), na high detaljima u nekih 60 do 70 fps. Nadje se neki detalja kao soft shadows koje moram iskljuciti, ali opet igre izgedaju dobro. sad nije da amd proc nije bolji u igrama ali i sa preskotom ide fino.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ide fino, malo se grije, malo struje vuce, tih hladnjak. Neke od stvari zbog kojih se narod odlucije za preskota.
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    jel to dashak sarkazma ili ti to ozbiljno :mrgreen: ja samo kazem iz vlastitog iskustva da preskot nije losh koliko se govori. Eo 3.3 Ghz hladnjak big typhoon na 1300 rpm temp 40 idle i 16 db, vishe se cuje vent na kucistu..
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Sta ti znas po cemu se biraju procesori... kupis ba P4 Prescott i fino lijepo konfu kraj nogu i igras igrica...
    Zaključak: Pred PDV poskupljala drva a kazu da ce i plin... ovako spojiš zabavu + korist... valja paziti na zdravlje, sve se sa nogu navuce, zato je bolje staviti kraj nogu toplog P4 nego ledenog AMD64 ;)

    @sulu, loš si ekonomičar ;)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma


    Hamzi dobar si zajebant :wink:


    To je onaj sistem ''sto cu lagano, kad moze i komplikovano'', koliko je preskot skuplji od venis varijante :?:

    Ne znam, da je taj preskot jeftinija varijanta pa bi covbjek razmislio kad kupuje, ovako da pare jos te raja po forumu zajebaje :lol:

    Ne trebaju ti priglavke :lol:
     
  10. monK

    monK Komšija

    usput naučiš i kada je jeftina pa ne fulaš kada treba upaliti i bojler za kupanje
     
  11. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Nisam nikad chuo da je preskot (bilo koji) izgoro, ljudi drze 3.7 ghz sa box hladnjakom. po vama ja bi tebao gledat kolika je tem jel u igrama jak proc kad kupujem i onda kad pokrenem 2 programa u isto vrijeme pocet razmisljati o dualcore nadogradnji :roll:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Pitaj Hamzija, on je svjedok moze li sedrzat u ruci hladnjak kada se skone sa procesora.
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    DualCore Intel procesori su ti jako hladni znas :mrgreen: .... isijavaju preko 140W u idleu :lol:

    Inace...usporedi samo cijenu 3800+ i P4570...pa ces vidit sta je isplativije...
    Za nizu cijenu imas brzi komp.

    Al nemojte sad opet pocet prepirku AMD vs INTEL... :wink:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    haha shenron, pa ti si zapoceo "amd vs. intel" :), sta si ocekivao?

    mislim da ne treba opet naglasavati da su amd-ovi procesori generalno brzi od intel-ovih kada su u pitanju igre, dok intel drzi nesto bolje rezultate u multimedijalnoj obradi.
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    high detalji i imas vise c° nego fps-ova.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma


    Koliko ljudi u procentima svaki dan konvertuje DVD filmove u DIVX :?:
     
  17. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    pa jeste li ikad usporedili preskota i nekog athlona, osim dual core u radu sa "multitasking operatvnim sistemima", razlika je ugodan rad i nagli pad performansi. athlon je dobar ako na kompu samo igrash igre i pipkash hladnjak
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Athlon je dobar dok ne upalis kakvo enkodiranje, mislim to ne radim mozda jednom u mjesec.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    a kad upališ kodiranje je loš? :D
     
  20. postal dude

    postal dude Aktivista

    amd bjezi jos od k5 proce i nemamo sta vise govoriti jarane mi amdovi fanovi znamo da je amd bolji i vi to znate samo to necete da priznate.
    hahha aha pa jarane sta to vi sa intelom imate neke extra masine pa radite enkodiranje neko neke converzije neshto ha fu turbo?pa kaka multi medija jel kad pustis film ima vise fpsova hahahha?????

    intel ima multihyperturboextraseganitro nacin rada.

    jel amd boji u ofice app ..---- jeste
    jel vecina kada neradi nista igra igre (amd bolji) ----jeste
    jel amd jeftiniji ---- jeste

    ako nisi dovoljno pametan da skontas sta je dobro i jeftino onda slusaj druge ili trosi pare i kontaj da si kupio superstvar a ustvari su te podobro naguzili u granapu.