AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Neso

    Neso Komšija

    AMD-u kapa dole za ovaj AM4 forward compatibility. Ipak su izasli u susret kupcima sa socketom koji ce naredne 4 godine podrzavati sve nadolazece procesore.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa sad cu ja koji slabo pratim ovo nabrojati sve AMD sockete u zadnjih 20 godina :) a dok ja mislim ni u Intelu vise ne znaju sta trenutno imaju :) a kamo li sta su imali :)
     
    heroic likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. Neso

    Neso Komšija

    Znaju, samo se moraju malo podsjetiti :p
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Neso

    Neso Komšija

  8. Neso

    Neso Komšija

    AMD Sampling 7nm Zen 2 CPU This Year, Intel Delays 10nm Again

    AMD President & CEO Dr. Lisa Su:

    “We are launching additional Ryzen based products in the second half of the year. We just launched the second generation Ryzen desktop in 12nm and that launch has gone really well. I mean, we’re very happy with the positioning and how customers are reacting to that. In the second half we’ll have some commercial systems and some other updates to our Ryzen lineup that we will launch.

    We have 7nm GPU based on Vega that we’ll sample later this year. We have a 7nm server CPU that we’ll sample later this year. And then, obviously, we have a number of products that are planned for 2019 as well. So it’s a very, very busy product season for us. But we’re pleased with the sort of the execution on the product roadmap.”

    https://wccftech.com/amd-sampling-7nm-zen-2-cpus-later-this-year-launching-in-2019/

     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    https://ibb.co/kcYjEH
    Nesto mi neide ovaj upload slika, ali moze , i ovako mislim d aovo moze za fejsa, i torrenta :D
     
    Sena and Esh like this.
  10. Esh

    Esh HWB



    @JVC lijepo si se ponovio!
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Zvijet, zen 7 je odlican ali ovo je strava, jos na ljeto kakve 1070 ili 1080 grafike i nema nista 5g
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Haha, napravi sebi screenshot tog posta i podsjeti se za 2 godine ;)
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    ma dosta ba, ja sam prije 5 mjeseci kupio ryzen 7, pa prije 4 ryzen 3, sve sam to prodao ovo je sada dok nebude neki 32 core, hahahah
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    jedino da zamijenim ovi+u gtx 1050 za 1070 pa eto ako neko ima, a neigra se vise bujrum dopalta po dogovoru
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Morao je netko mene naslijediti.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    jedan pacijent se izlijeci, drugi se stvori, hahahahahha
     
    Sena likes this.
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    240$ za 16GB memorije pa to je bilo 50$... Samsung, Micron i Hynix namjerno smanjili proizvodnju i time izazvali povecanje cijene za x3. Svjesno idu na sudsku kaznu jer je daleko manja nego profit koji ce napraviti.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pih, memorija otisla u pm sa cijenama, i sve poskupilo, isto nafta.