AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i noctua se pogubi sa tezim oc, jedino tripple fan konfig.
    Ne govorim da ne valja, ali je po meni preskup.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Jos se vise pogube AIO rjesenja tipa kraken x62 stoc cpu nehlade kako treba, a ja ince nevidim svrhe overklokirati 16 jezgren
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Sto se cijene tice kraken x62 sam plati 360km, a noctua 150km, noctuao dosta bolje hladi a cijena sve govori.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Sena and Esh like this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad sam fora sa FX-om :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ja jedva nasao mjesta za kutiju od treadrippera ko ce ovu smjestiti kada ga nabavim, hahahah
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala bi ja volio kakvog Ryzena :) vakat je ovome da se mijenja, godine ga stizu. Samo nikako kuja zeca da stigne :D
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Stici ce, samo lagano hahahahah
    ja sam sa 1700 presao na 1950x sada cu akobogda na ovaj novi, bit ce 1950x na piku povoljno, hqahahah
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma valjda ce, sad mala u skolu krece, pa registracija, pa hiljadu nekih drugih zajebancija... PC je daleko pri dnu liste prioriteta :) ali je na listi :D
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    ma nisam ni ja kupovao dok sam bio u braku, radio za crkavicu, sada kada sam solventan gledam da nesto priustim da nebudem zeljan svega
    Bitno je da je na listi, ja sam svoju izkrizao, jos d aodem malo na ljetovanje, ali necu prije septembra da frka prodje, i to je to.
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ali im je ime beton :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    2700x je i vise nego dovoljan,ali ni ovaj 2920x nije toliko skup.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Za 8 core soluciju, Intelov 9800K ce biti dobar future proof... Da mi treba nesto za heavy workloads, uzeo bi ovaj AMD-ov 32 core bez razmisljanja, cijena je bagatela!
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    kad skontas da je intel donedavno prodavao one xeon 24 core procesore 9000$ haha :D
     
    Vedo likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Intel derikože...



    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Sto su derali, derali su... Sada ce to ekstra sto naplate morati da opravadju performansama ili da se spuste na cijenovni rang konkurencije.
     
    Last edited: Aug 5, 2018
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Intel kao firma ima vise nacina da izadje na kraj sa konkurencijom ali vole da pisaju uz vjetar. Drze se svojih ideja ko pjan flase i onda im je AMD *ebo znaznje i planove sa njihovim tick-tock sistemom, to im je i trebalo jer jos dugo bi mi gledali u quad core.

    Al vratit ce se oni, prejaki su financijski da bi propali.

    AMD je opet pretjerao pa ovako brzo udario u plafon sa zen arhitekturom. Sta dalje, nemogu vise gurati od 32 jezgre jer su dostigli 250W tdp. Mogu ici na 7nm i nagurati jos koju jezgru, ali znanje je podici IPC.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo tehnologija i arhitektura procesora je dostigla svoj maksimum i ovdje se nema vise sta puno poboljsavati a permormanse su lude...realno i ne trebaju nam jace
    e gdje ce se sada ici i sta je buducnost,tesko je procijeniti...spominju se kvantna racnala ali to jos niko nije uspio ni probliziti finalnom proizvodu ,mada svi nesto "U mraku" rade na ovoj tehnologiji

    a sto se AMDa tice,mozda su ovako agresivni jer hoce da finansijski ojacaju,pa da mogu bolje apsorbirati udarac o intela,ako ovi udare svom snagom :D