AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

  2. black

    black Komšija

    Danas stigla posiljka ploca i RAM sa ComputerUniverse.
    CPU R7 1700
    RAM 16GB CL16 3000MHz
    MB AsRock B350M PRO4[​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Vedo, NeTRa1der, iPlay and 5 others like this.
  3. Esh

    Esh HWB

    Super! Koliko te izaslo na kraju?
     
  4. black

    black Komšija

    290 KM ploca i ram sa CU
    10 KM carinski pregled
    340 KM CPU

    640 KM i treba mi jos cooler uskoro jer ciljam na 4GHz, RAM sam zatego latencije na 3000MHz 14-17-17-17-36 1T. CPU mi je za sad na 3.8GHz i 1.3V, u Cinebench R15 imam preko 1700cb.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    edgsi and Esh like this.
  5. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Prije svega veliki pozdrav za sve na forumu.

    Razmišljam o kupovini novog compa sa sljedećim komponentama (za gaming overclock mi nije toliko bitan):

    Ryzen 5 2600
    MSI B450 gaming pro
    CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 x2
    Uz to bi najvjerojatnije isla MSI GTX 1660TI GAMING X
    Imam vec napojnu EVGA B3 450W(mislim da je ona dovoljna)
    Trebam savjet da li je ovo ok,da li promijeniti nesto.

    Ili cekati Ryzen 5 3600 i rx 3070/3080.
    Zbog tih komponenti ili pojeftinjenja gore navedenih(u slučaju da ih bude).

    Unaprijed zahvaljujem
     
  6. black

    black Komšija

    Pa malo ga optimizujes, zasto poklanjati besplatne performanse :)
    Ako ne zelis OC onda kupi i5-9400F



    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. Esh

    Esh HWB

    @Shark 11 meni ovo djeluje sasvim ok. Napojna bi trebala biti ok sa aspekta izabranih komponenti. U zavisnosti od budžeta, možda ne bi bilo loše 3rd party cooler uzeti zbog "tišine".

    Što se tiče čekanja, naravno, do septembra će se pojaviti 3rd gen Ryzen, ali će u startu biti skuplji u odnosu na ovo što je sada dostupno, a uvijek se može čekati "pravi trenutak".
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nema pravog trenutka nikad kad kupujes HW... uvijek ce za mjesec izaci nesto novo i bolje... zato kupis ono sto taj dan ti je best buy i to je to...
     
  9. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Pozdrav
    Da li može informacija.
    Zanima me kakva je procedura sto se tiče navedenog shop-a,sa dostavom,carinom,garancijom.
    Unaprijed zahvaljujem
     
  10. black

    black Komšija

    Odes na stranicu i stavis zemlju BiH, odbije ti automatski porez a postarina me izasla 32€.
    Doslo za 7 dana, donjeo postar.
    Garancija ne znam kako ide, nije bilo potrebe do sad haha
    Carinu i porez nisam platio jer je vrijednost ispod 300 KM ali sam platio carinski pregled 10 KM.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  11. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Ahaa
    Hvala puno na informaciji.
     
  12. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Još jedno pitanje,da li se u cijenu koja ide ili ne ide na carinu računa i cijena poštarine ili samo iznos artikala.(npr kod mene je iznos 145€ bez poštarine a sa poštarinom i nekom paypal taksom oko 180€)
    Hvala
     
  13. black

    black Komšija

    Sa postarinom se racuna, imas i 5€ kupon kod prve narudžbe

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    KingT reče da se poštarina više ne uzima u obzir ako je vrijednost samog proizvoda do 300KM.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako je vrijednost proizvoda preko 300, onda i iznos postarine ulazi u proracun iznosa carine, u suprotnom samo se vrijednost proizvoda gleda.
     
  16. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Hvala,
    i nek mi administrator ne zamjeri što sam na ovoj temi pitao,nisam vidio da ima tema "online kupovina"
    Sorry
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Nema frke, dobrodošao na forum i postavi par fotki kad stignu komponente.
     
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

    Cetvrti AMD za redom, Barton 2500, Athlon 64 X2, Phenom II X4 965 i sad Ryzen 7 2700.

    Vidim svi guraju i navijaju ove b-die memorije ja uzeo neku najjeftiniju koju su imali u trgovini u Slavonskom Brodu... Jesam li trebo se istegnuti za skuplju memoriju?

    Znaci
    Ryzen 7 2700
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC
    16 GB DDR 4 HyperX 3200
    Saphire RX590 8GB Nitro bio na nekoj akciji ispo oko 410 KM sa izbijenim PDVom.

    [​IMG]
     
    Last edited: May 21, 2019
    Pelikan, iPlay, Esh and 1 other person like this.
  19. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da je taj Kingston 3000? Tu sam ja uzimao za svoju Ryzen konfu, skroz ok. Ako se igraš, Full HD ili više?
     
  20. Hellas

    Hellas Aktivista

    Memorija je 3200 cl 18

    Ne igram bas zadnjih 3-4 godine nista previse. Grafu sam uzeo ako bas pozelim da igram. Ovu plocu sam sam uzeo ne sto svijetli :) nego sto ima ALC 1220 zvucnu pa mi ne treba DAC za slusalice, a ima navodno dobar WIFI i dobar VRM sto nije na odmet.

    Sto se tice igranja, igracu samo sta bude moglo na 2560x1440 na high. Ostalo ceka bolja vremena.
     
    Esh likes this.