AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Onda uzmes sta ovako dodatno za igre, isti kontroler kao MP510 a jeftiniji, ista cijena kao 970 evo plus 500gb model a dobijes 1 TB

    Silicon Power P34A80 1TB, M.2 (SP001TBP34A80M28)
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nek je sa srecom vedo.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala puno @Aldiin


    Sad me pokolebaste sa tim SSDom :/ Isplati li se to sada slati nazad u Njemačku i mjenjati za 970 Pro, gledajući read i write od 970 Evo Plus, oni su na nivou Pro verzije.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma ne vracaj ako je vec poslano, samo kasnije kad zatreba dokupi SSD za igara.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne kolebam se ja radi kapaciteta, već kontam jesam li trebao ići na taj Pro, razlika u cijeni je svega 30-40€..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ne kolebaj se dzaba, uvijek ce za doplatu biti bolje :) Za tih 30-40E sto ces dati, svejedno neces primjetiti nikakvu razliku. Ono sto sam ja citao je da Evo Plus ima bolje brzine od Pro. Ostalo nisam gledao, a ako je lifetime manji, nije ti ni bitno, svejedno ces kupiti 2TB za dvije godine :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nema fule sa Evo Plus osim sto ima malo vece radne temperature,ali sa hladnjakom nista strasno jer nikada nisam vidio da predje 58c.

    [​IMG]
     
    Vedo and Esh like this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    E dobro onda, sad mi je lakše :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]

    Jedva stade ovo, uživo ovaj 465x case dosta manji nego na slikama


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 1, 2020
    NAILS, NaLe!, Reventon and 2 others like this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cudi me da nisi isao na AIO vodeno za cpu.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj hladi isto ili bolje od većine AIO a pouzdanost mu je neupitna, za razliku od vodenih pumpi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Esh

    Esh HWB

    U ponedjeljak od 23:00 AMD CES konferencija, vjerojatno novi TR sa 64 jezgre:

     
    Vedo, SpookyMoO and Qler like this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Novi Ryzen 5 1600 AF (R5 2600 rebrand), 6 jezgri/12 thread - 85$.
    Fulali su sa nazivom procesora, jer podsjeca na prvu seriju, zapravo je 2nd gen radjen u 12nm.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda će opet biti gratis jezgri :)
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I predstavljeni mobilni ryzeni 4000 serije na CESu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    ppl šta je bestbuy kupovina gledajući ove dole cijene za adobe premier, lightrom photoshop za 4k obradu videa slike i sl, ostatak setupa je 16gb ddr4 3200mhz i m2 samsung 970 1tb, za grafiku još ne znam igre mi nisu bitne išao bi na na jeftiniju opciju sa dovoljno izlaza za 3 della monitora 24inc u fhd
    1. r5 2600 i B450 tomahawk, cca 450km olx
    2. r5 3600 B450 tomahawk max 610km
    3. ili r7 2700 i b450 tomahawk, 530km
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    slobodno kupi jeftiniju plocu a ustedu prebaci u cpu, koliko mogu da vidim, ne planiras nikakav oc, tako da ispiranje mozga i novcanika sa vrm-ovima i sl ne treba da te tangira, radice to bez ikakvih problema. Pretpostavka je i da nisi neko ko stalno mijenja cpu, u tom slucaju preporuka za 3600 jer adobe jos uvijek dosta favorizuje single thread performanse
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja kakvi su moroni ovi Austrijanci pa to je cudo jedno..Kupio CPU ovaj i ram online, danas isporuka bila. Adresu dostave sam stavio radno mjesto rodjaka, i njegovo ime, da mi on to preuzme. Pratim ja na app, u 11:00 kažu isporuceno "radnom kolegi". Zovem rodjaka kaže nije im ništa stiglo. Zove on Austrijsku postu, tip pod imenom Schulz preuzeo paket, al fazon sto u rodakovoj firmi ne postoji nikakav Schulz.
    E sad morao pisati reklamaciju Austrijskoj posti (nachforschung), čitam na netu da moze trajati taj proces i do 4 mjeseca. Pa wtf, pa ovo je divlji zapad, kako da poštar preda paket xy osobi umjesto onoj na koju je i adresirano...


    Sent from my iPhone using Tapatalk