Androdi mini PC

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Dec 30, 2012.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti se ne zuri sacekaj Ouya-u.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ne treba mi nista vise od gore navedenog, a izgleda mi povoljno... igre me ne zanimaju. Stream videa, youtube i mozda neko surfanje, ali vjerovanto slabo ili nikako... to mi je potrebno.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 20-tak Eura je ok investicija.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imas dosta ovakvih uredjaja koji su naizgled isti, a specifikacije se razlikuju.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci vrijedi ovih 18 funti?

    I samo da potvrdim, sa ovim mogu da se umrezim sa racunarom i gledam filmove na TV-u? Kao da mi TV ima WiFi?
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Androdi mini PC

    Vjerovatno nikako ako si mislio na tethering i slicno tome. Barem kod mog smart tv moras spojiti ili lan kabl ili ubaciti poseban stick od proizvodjaca.

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa ima built in wifi, sto ce reci da se moze umreziti... koliko sam ja nasao na netu, trebalo bi da fercera..
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zasto nebi moglo ako ima wifi. Ja gledam na slican nacin filmove sa kompa na dreamboxu, tj tv-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    I mene ta igracka zanima ... :)
    SNES MEGA DRIVE NES PSX1 ... u kutiji cigara :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da, osim toga bolja je investicija od svakog media playera.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Jup . gledao sma i neki unboxing na kotaku . nije losa ni kvaliteta ( niej cheap plastika ) :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo sto sad kruzi po youtube-u je samo developer verzija. Finalna za distribuciju ce biti bolja i po kvaliteti i po izgledu.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    evo bas naleti na ovaj hepek :D

    http://www.pik.ba/artikal/5234783/andro ... ni-pc-4gb/ 100km

    dugo sam razmisljao o spajanju racunara sa TV-om, npr mrzim kad mi DVD ne ucitava film neki format mkv i slicno, ili da pustim preko streama neku utakmicu.

    jel ko nabavio ovaj uređaj?
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ovo nije loše, kada uz to dodaš da postoji i XBMC za droid onda dobiješ stvarno dobar media player. Nisam gledao specifikacije i ne znam kakav se storage može priključiti na njega

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam testirao onaj sa dealextreme-a, u principu radi ono sto kaze, moze vuc hd preko wifi-a, boot time mu je oko 20 sec, sve ok, dobro je nabaviti over-the-air remote/mouse za koristenje, racunaj da ti je to dodatnih 35$
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ovo je haman tek u ekspanziji, jer nasao sam i jace modele koji imaju dual core i 1GB rama..
    da mi je naci samo da tecno uređaj radi, npr da ne štopa youtube i internetom surfanje i da se mogu gledati preko USB sticka bez trzakanja filmovi HD.

    extra stvarcica, za 100 ili 150km nije ni puno novca, jedino što se haman dosta zagrijavaju pitanje je koliko su izdržljivi
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da je Ouya $99 (daleko bolja podrska i specifikacije), onda je 150KM itekako preskupo.