Android Aplikacije

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Nov 23, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko igra preko Openfeinta neka pošalje nickname na pm da ga dodam za prijatelja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

  3. Talnay

    Talnay Aktivista

    Ja sam probao, nije lose, okupi sve nase aplikacije na jednom mjestu, iako kad hoces da skines, prebaci te na market. Tu sam nasao Vkonverter, odlican kovertor valuta, kao i BIhoskop, mada zadnji nije bas najtacniji.
    Sta fali probat? Uvijek mozes izbrisat :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

  5. zalizani

    zalizani Aktivista

    WoL (Wake on Lan)
    https://market.android.com/details?id=c ... nnigan.wol


    Dolazis kuci, parkiras automobil, hvatas signal vlastite bezicne mreze... saljes komandu kroz ovu aplikaciju da se tvoj racunar upali.
    Dok otvoris kucna vrata, racunar je vec upaljen i spreman za koristenje.
    :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prilicno bezkorisno,
    odes na posao komp ostao upaljen jer nisi ga ugasio od kad si ga sklopio jer uvjek svlaci neke torrente,udjes u kucu pipnes mis i monitor se upali :D
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Haha, ja racunar npr držim upljenim samo dok sjedim za njim, čim odem van kuće gasim ga totalno, navika, al ta aplikacija je preseravanje fakat.

    Radije bih ga upalio iz grada preko interneta kad krenem prema kući da se ventilator zahajca i ne zvrchi kad stignem nakon 15tak min ha ha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo danas se pojavio novi BUG,broj 231 i u njemu je tema broja 100 najboljih aplikacija za android i iOS,naravno po njihovom izboru a to uglavnom i jesu programi sa najvise downloada i najboljim rejtingom
    pa eto,ako koga interesuje,ili neka kupi BUG ili neka nadje na netu i skine sebi
    a moze se javiti i meni na PM,posaljem mu direkt link za DL
    ja sam nasao na desetine dobrih,evo zakacio sam ih na marketu,kada dodjem kuci poskidam ih preko wifi-a
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Postoji puno jednostavniji način za djeljenje odnosno preporuke i download tih aplikacija.
    Na appbrain aplikaciji syncaš programe koje trenutno imaš, i možeš djeliti tu listu sa ostalim korisnicima, ili
    'ručno' napraviti listu recimo aplikacija koje su ono must have, i želiš nekad podjeliti tu listu s nekim, on jednim klikom
    može čitavu je skinuti na svoj mob/tablet.

    Tako npr. evo i preporuke mojih aplikacija, ja sam stavio da se lista zove default, jer uvijek ove aplikacije instaliram
    kada sam na novom romu ili sl.
    http://www.appbrain.com/user/kvaju/default-apps

    nebi bilo loše da i još netko svoju stavi sa appbraina.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ka koristim app brain, kad dodjem kuci stavit cu svoje aplikacija, mada su sve to iste stvari manj vise.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Cesto refresujem rom ili ubacim neki drugi pa nema masa aplikacija ali trenutno instalirane:

    Advanced Clock Widget Pro Osim zgodne modulacije sa raznim prikazima, podrzava fontove koji se koriste i u windowsu dok Pro verzija snimi postavke na sd pa nakon promjene roma samo pokupim stanje sa kartice tako da vrijedi svakog feninga.
    ADW.Launcher
    App List Backup Snimi na SD koje se aplikacije nalaze na telefonu da bi nakon novog podignutog roma pokupio iste al isa marketa tako da ne mogu one koje se ne nalaze na marketu.
    aTilt 3D Labyrinth Free
    Backgrounds HD Wallpapers
    Battery Calibration
    Business Calendar Free
    ConvertDroid
    Currency Converter
    Desktop VisualizeR Sada ga koristim samo iz razloga sto na defaultni desktop postavim sedam aplikacija (on mi treba za 5 njih) koje koriste transparentnu sliku/ikonu pa se ne vide a znam gdje se nalaze pa ih jednim klikom startam: http://desmond.imageshack.us/Himg718/sc ... res=medium
    Dolphin Browser® HD
    ES File Explorer
    exDialer
    Facebook for Android
    File Expert Koristim ga samo radi FTP šeringa pa hendlam preko Filezilla kao u win exploreru. Prije je bio i widget preko kojeg se jednim klikom startala veza ali eto, u novijim verzijama ukinuli.
    HTC_IME - T9/abc astatura
    Line Runner
    Yahoo! Mail
    Mobi Calculator
    No Lock
    Power AMP Vrijedi svake make. Odlican. Preporuka.
    QuickPic
    Rings Extended
    Shazam
    SoundHound
    YouTube I dalje trazim kako da se logiram sa yahoo dugogodisnjim acc-om. ako neko zna, neka javi.
    OI Notepad Koristim njega samo zato sto bilješke smjesti na SD pa nakon dizanja novog roma, imam na kartici bez gubitka sadržaja.
    PicSpeed HD Wallpapers 170,000 Kada kaze HD slike, doslovno misli. Ni na jednu jedinu sliku nisam naletio a da je mutna ili losija kvaliteta. Sve slike doslovno vrijede da se nalaze na desktopu. Svaka preporuka. Dugo koristim ovu aplikaciju za pozadine.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li ko kakvu igru za preporucit, da se moze on line igrat, strategiju ili nesto tog tipa.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija



    Poslao sam ti link za istu, pošto je nema više na marketu, samo instaliraj i skini SD sadržaj preko wifi-a! :wink:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako imate kakvih ideja za aplikacije, bacite ih ovdje, da pokušam napraviti ako nije prekomplikovano ... radim zadnjih par sedmica sa Android SDK, ali fali ideja :)
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta bih ja dao kad bir znao krenuti pravit aplikacije :p
     
  17. selvin

    selvin Moderator

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znas li praviti skinove/teme za android 2.3.5. verziju, Sense 3.0, konkretno Desire S model. Na xda ima ali sam nasao samo jedan koji radi na oficijelnom romu.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nema tu puno programiranja, a nisam neki dizajner :) Skineš "blank" temu, izmijenjaš .png fajlove u drawable folderu, vratiš, zapakuješ i to je to ... proguglaj, nije teško :D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator