Android box i sharing

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Benq, Oct 22, 2015.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Hocu da kupim Android Box ali posto blage veze nemam sta da trazim , volio bih da cujem vase preporuke i da su isti dostupni u nasim radnjama jer se ne mogu peglat i narucivat preko ebay-a , nego kupit ovdje sa garancijom.
    Bitno je da nije spor , da bez problema moze vrtit Popcorn i filmove u HD-u.

    I postoji li mogucnost umrezavanja box-a sa racunarom ? Da npr uradim share nekih filmova pa da gledam na tv-u preko box-a, bez spajanja usb-ova i slicno na box..
     
  2. black

    black Komšija

  3. Benq

    Benq Komšija

    Hvala drug ali nisam ja zahtjevan korisnik , treba mi iskljucivo Android box jer sam na android navikao, mora imati podrsku za sve video formate , najvise bi se gledao youtube , popcorn i filmovi/serije sa pc-a, kodi ne bih ni koristio..

    I da , iskljucivo radnja u sarajevu ili ako neko prodaje svoj box moze da ponudi u pp :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potraži možda neko prodaje neki stariji Roku ili FireTV Stick.
     
  5. black

    black Komšija

    Imas Raspberry Pi 2 u plus-u za 130 KM
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    RPi izađe dosta više kada uračunaš kvalitetan ac adaper, kućište, micro sd karticu, wifi/bt adapter, daljinski, hdmi kabl.
    Ja na pik-u početkom godine prodavao Fire TV prve generacije za 130KM, a i to jedva otišlo. :)
     
  7. Benq

    Benq Komšija

  8. black

    black Komšija

    Bolji je Pi od toga , a dobijes kuciste u plusu. Karticu moze neka od 4GB iz starog telefona a ac adapter uzmes punjac za telefon od 1A. HDMI kabl imas sigurno vec

    Software nije tesko instalirati na karticu , samo ubacis karticu u citac i pokrenes wizard sa stranice OSMC-a.

    Imao sam ja RPi2 par dana , skinuo sam bio Popcorn Time sa SuperRepo-a i jos par dodataka za streamanje. Kod mene je HS KID 22 i za jedan 1080p film da se pokrene treba 20s.

    http://www.plus.ba/proizvod/raspberry_p ... _enclosure
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    HDMI kabal imam , ni za punjac nije problem , koliko vidim dobije se i kuciste a imam i 8GB karticu, eh sad samo da skontam kako ide ova instalacija softvera i hoce li moci da udovolji mojim zahtjevima , dakle da preko mreze gledam filmove i serije koje su na pc-u , youtube i popcorn time.

    P.S. I kod mene je KID22 :)
     
  10. black

    black Komšija

    Youtube ima add on na Kodiju a mozes instalirati aplikaciju AllConnect ako imas android telefon i preko njege sa telefona slati klipove na tv.
    OSMC koristi Kodi sa skinom tako da ima sve mogucnosti , SMB share-ove podrzava bez problema ali bi bilo pozeljno da RPi zicom spojis ako ti je router blizu.

    EDIT: evo i slika skina https://osmc.tv/content/themes/osmc/library/images/skin/skin1.png
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Router je odmah ispod tv-a , i mislio sam spojit preko kabla. Android telefon imam ali mi ne treba za ove stvari , iako nije na odmet mozda se nekad neki klip pusti :)

    Imam dva pitanja , da li se moze upotrijebit daljinski od tv-a za rad na RPi ili mora nesto posebno biti , i sad sam citao kako se setuje ovaj SMB Share pa u tutorijalu navode da je neophodno prvo ugasiti workgroup na pc-u ?? U tom slucaju imao bih mozda mali problem jer je jedan laptop umrezen sa mojim racunarom i printerom..
     
  12. black

    black Komšija

    Mozes daljinski od TV-a , kod mene je bio malo problem sto je trom televizor pa mu treba djelic sekunde da posalje komandu. Zavisi od TV-a kako brzo preradjuje komande.
    SMB je prelagano , sam nadje WORKGROUP ako si promjenio standardni naziv. Samo ti je bitno da na PC-u imas sifru jer ti trazi da ukucas Username i Password a ne moze bez password-a share.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Ok , danas cu otici da kupim to , kolika mi kartica treba da bez problema gledam filmove preko popcorn-a i youtube , da mi u neka doba ne izbaci poruku "low memory" :D ?

    EDIT: Kupio sam RPi 2 i karticu 16GB Class 10 , sve instalirao , ubacio Genesis , Yify i Youtube i uradio sharing foldera u kojem su filmovi i serije , sve savrseno radi i to je to sto sam trazio :) (folder sam stavio sharing na Everyone pa nisam morao stavit password na pc)
    @Black , hvala puno na preporuci , inace ovo je prvi put da radim na ovoj igracki :).
     
  14. black

    black Komšija

    Nisi morao kupovati karticu , mogao je i USB stick formatiran sa ext4.

    Drago mi je da si zadovoljan , sad mozes overclockirati RPi da bude jos malo fluidniji.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Nema veze , jeftina je a ne vidi se u boxu :) , zadovoljan sam , za sad sve radi , na Genesisu i Yify-u ima dosta novih filmova , samo mi je malo krivo sto Popcorn ne moze da se instalira al sta je tu je.. skinuo sam zip fajl , pokrenuo ga na kodi-u i kad sam otisao u dio gdje mi nudi install tu stane , pise Downloading 0% , stoji nekoliko sekundi i izbaci poruku Installation Failed.

    EDIT: Rjeseno , instalirao sam :). Ali je problem sto nece da izbaci listu filmova , samo zanrove mogu izabrat , vjerovatno je neki problem do njih..
     
  16. black

    black Komšija

    Ne radi domena yts.to na kojoj je Popcorn Time , mozda nesto odrzavaju.
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rockchip - ne može gore od toga.
     
  19. black

    black Komšija

    Ja licno ne bih uzimao bilo sta sto vrti Windows ili Android. Samo Linux bajo
    OpenElec ili OSMC.
     
  20. pac

    pac Komšija

    @black kakva je podrška za android na Pi2? I koliko OC je moguć?