[Android] Instalacija appova bez marketa

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Nov 4, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    1. Instaliraj Astro File Manager. Ovo je prijeko potrebna aplikacija, i obicno treba i osim instalacije

    2. Ukljuci unknown sources u Settings -> Applications

    [​IMG]

    3. Idi na http://getandroidstuff.com/ I nadji aplikaciju koju zelis. Problem ovdje je sto slabo koja stranica ima mirror android marketa, tako da jednostavno moras googlat. Npr getandroidstuff nema zadnju verziju dolphina ili handcenta.

    Primjer http://getandroidstuff.com/phoneusage-a ... -download/

    4. Prikljuci telefon na kompjuter i prebaci skinuti .apk fajl na telefon

    5. Otvori astro file manager i nadji fajl

    [​IMG]

    6. Klikni na fajl i izaberi Application Manager

    [​IMG]

    7. Instaliraj aplikaciju

    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da ne bude zabune, nije Astro za moranje vec se uzme explorer koji hoce i sa njime pokrenes .apk. Koliko vidim, Astro je najpopularniji a ja ga eto od neki dan koristim i ako sam ga probao i prije ali mi se nije svidio.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Probao sam ih 5, generalno probam vishe apova koji rade isto za ono sto mi treba, pa se odlucim za najbolji. Astro nije dzabe jedan od popularnijih.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam koristio File Manager (adao team) ali me nervira onaj refreš kod svakog ulaska/izlaska. Ipak ga i sada imama.

    A kada smo kod file managera, mali fazon. Kada se hoce sakriti slike u nekim galerijama, u ime željenog foldera samo dodati "." na prvo mjesto ..npr: ".Slike". I fotografije nece biti vidljive u galeriji.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    To je generalno u linuxu :) .folder se ne vidi na normalan "ls", frcera kao hidden files u windowsu.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma meni app lockeri dignu cpu na 50% pa mi jedino ta opcija ostaje. Mozda kada bi ga klokno, ne bi bilo trzanja ali bi vjerovatno i baterija krace trajala. Ipak je puno 50% u idle.