Anketa

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zilo, Apr 5, 2006.

?

Nominativ 1. lica mnozine od imenice AUTO glasi:

  1. autA

    20 vote(s)
    100.0%
  2. autE

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I usput nije ko te je zgazio, nego sta te je zgazilo. Ko bi se odnosilo na vozaca, a sta te je zgazilo, bilo bi auto.
    Imenica automobil bi bila muski rod, a auto bi bilo srednji rod.
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    "Pravopis bosanskog jezika" Senahid Halilović strana 163.

    auto (m. r.), nom. mn. auti


    Trebali da slikam :p
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne treba da slikas. Samo da se vratis par postova nazad gdje covjek kaze da ima tri pravopisa, i u sva tri razlicito. :mrgreen:
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Ali ovaj je "sačinjen prema odlukama Pravopisne komisije" :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma slazem se ja da su "auti"
     
  6. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    ko te zgazio


    AUDI A8
     
  7. Duduk

    Duduk Novi član

    AUTI
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Zilo kolko godina ima ta profesorica. Ako je skoro zavrsila mozda joj se svidjas. :mrgreen:
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Tobe jarabi tobe stakvirula. :smt003
     
  10. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja sam odmah rekao autI 8)
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    pa sta?

    zar je to tacno? :)
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Jeste
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    po Halilovicu.
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    po meni
     
  15. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    mi pojma nemamo sto se tice JEZIKA

    cast izuzecima
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Moja sveska za lektiru je u skolskoj 1999./2000. godini osvojila prvo mjesto u FBiH.

    Uz diplomu sam dobio samo papir na kojem pise ovo:

    [​IMG]

    Tada sam bio ne motivisan,nego naelektrisan.Govorili su:''Evo ga.Mali ce biti pjesnik!''Cak sam i jednu zbirku napisao,ali nisam je nikad dao na stampanje i umnozavanje.

    Sad,skoro 7 godina od tog dogadjaja,nisam siguran kojim jezikom govorim i totalno sam demotivisan.

    I sad ja imam 5 iz jezika,ali nije stvar u ocjeni.Problem prave ove guzonje,sto svako pola godine izdaju novi pravopis.Ista je stvar i sa udzbenicima.Imam dvije godine mladju sestru i dok smo isli zajedno u osnovnu ona nije mogla koristiti knjige koje su od mene ostale i iz kojih sam ja regularno ucio.

    BiH je prelijepa zemlja.Ljudi koji su dosta putovali,koji su ''po Kugle obisli'' kazu da nema ljepse zemlje od BiH.Nase sume,rijeke,jezera...(dobro infrastruktura nije bas najbolja,ali bice i to,rat je skoro zavrsio).Ali,guzonje je unistise.Ubijaju psihu u naroda.

    Ovdje ne pomazu protesti poljoprivrednika,ni ti penzionera.Ovdje se trebaju dici studenti i jednom za sva vremena reci:''HALO!''Tako uradise 1968. godine u Beogradu i stvari krenuse nabolje.

    Snaga jedne drzave se ogleda u ovakvim sitnicama,a nasa lijepa BiH je u takvim stvarima veoma losa.Meni se cini da svakim danom u svakom pogledu sve vise nazadujemo,a sad vi procijenite.
     
  17. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Hajde da je kome to reći ja bih prvi imao m**a za to... Ja još jednom govorim da je budućnost u ljudima kao što je Enis, jer čovjek je gurnuo INFO magazin uz jedno strmo strmo brdo, ali danas kada ga nema među tim redovima, ja to više i ne čitam.
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    A ja,to je ona nasa:''Ja hocu,ako ces i ti!'' ili ''Ko ce prvi?'' :D:D:D

    Mozda neko od njih cita forum.Mogli bi mi u buharu. :smt003
     
  19. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ne mogu te oni natjerati za mišljenje :mrgreen: Ali ja uvijek i u razredu prvi smijem proturiječiti profesorima. Iako sam I razred!
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Rece da pokusavamo izvrsiti drzavni udar i eto belaja. :smt003

    Samo tako nastavi.;)
    I ja sam tako(i dan dans radim),pa me krkaju sa ocjenama.Neka,nece niko na zilu...