Apollo 11: Slijetanje na Mjesec

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jul 22, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    E nama te slike ili videa koji ce te ubjedit jesul sletjeli ili ne. Bas ti znas kako je tamo pa da vidis na videu jel bas tako a i sve se moze nastimati tako da.. ni jedan jedini dokaz ne moze biti da su zaista sletjeli ili nisu, pa ni mjesečeva prašina (bas ti znas kakva je.. poture ti sta hoce).

    Stvar je vrlo jednostavna ..ili vjerujes ili ne. Ja licno vjerujem sve do dokaza koji ce opravdati suprotno mada ima masa X Y pitanja a jel ovo, a jel ono, al to je sad dubioza.

    E sad jedino one stvari, navodno nije dovoljno jaka gravitacija da covjek hoda ili radijacija koju ne bi covjek podnjeo.

    Jedino sto nisam trazio a interesuje me jeste, kako je bilo tada ..odnosno kako su stvari stajale sa sunčevim "olujama" ..kako se strucno zovu.

    Da budem malo konkretniji, za one koji ne znaju. Sunce stalno salje neke sunceve vjetrove, oluje, zavisi kakve i i razlicito se zvou. Ukratko, Sunce nas zasipa radioaktivnom "vatrom" koja sa pojavljuje kada Sunce na odredjenim djelovima eksplodira pa se rasprsne bla bla.. da ne detaljisem.

    E sad nas stiti magneto sfera.. kada bi to proslo sve bi nas spalilo, sprzilo i slicno. Jedini djelovi gdje djelimicno prodju te zrake, jeste gore na sjeveru gdje je magneto sfera naj slabija. E to stvara auroru na nebu itd itd..

    E sad mene interesuje kakv to uticaj ima na Mjesec, i njega zasipa i kako je u to vrijeme bilo sa tim "talasima". Dal je bila neka medju pauza i slicno. Samo ne mogu oni to predvidjeti kada ce se tacno desiti i kada ce nas "zasuti". Nadam se da ima neko ko bolje ovo poznaje pa nebi bilo lose da malo objasni.

    I da.. izmedju ostalog, Mars kako nema magnetosferu, nije otporan na to djelovanje Sunca pa se non stop prži s tim i izmedju ostalog, to je jedan od razloga zasto ne moze tamo biti zivota.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    NAILS, jesi ovo ti? :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim.. stvarno :roll:
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_wind

    Mars se przi? Najvisa temperatura na Marsu je 20C. Mars je izgubio magnetosferu, tacno, ali i dalje ima sloj atmosfere. Suncev vjetar ga suzbija, tako da Mars danas ima tanki sloj atmosfere. Solarni vjetar je kretanje naelektrisanih cestica koje su samo u pocetku vruce, dok se jos uvijek nalaze u koroni. Solarni vjetar ne bi sprzio, on samo stvara e-mag interferencije kad dodje do Zemlje jer se radi o naelektrisanim cesticama.

    :mrgreen:
     
  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    NAILS sigurno si jucer gledao onu emisiju na discoveryu o suncevom zracenju jer vidim sve ponavljas s emisije :D .

    Ma kakve teorije zavjere... Sletili su i cao.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozda je gledao i "Knowing"? :smt005
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    hurmash1ca, Hvala na objasnjenju. Znaci ipak su bili zaštičeni. Nisam mislio da sprzi u smislu izgaranja i velikih temperatura nego je pogubno za ljude na zemlji. Pa da su velike temperature ne bi nasine igračke mogle da se vozaju po marsu.

    Elegance, Ne nisam, drago mi je ako nisam puno fulao kao sto pricaju na TV-u.


    Neo Bahamut Zero, Nije mozda nego jesam.
     
  8. FearLess

    FearLess Aktivista

    Mene samo muci pitanje sto niko vise nije otisao na mjesec vec 37 godina?
    Danasnja tehnologija bi nam trebala dozvoliti cesce letove na mjesec nego te davne 69. godine.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    FearLess, Jako skupo a nema potrebe. Nije bilo ni prvi put ali ,.. da nis uotisli mozda nebi imali nesto sto danas imamo i slicno. Jedino je Apolo 13 kao sto znas trbao isto da gaza po Mjesecu ali eto, nije mu se dalo.
     
  10. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ma nema sanse da nisi gledao, govoris skoro isto bas kao sto je i bilo , ali hajd...
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nema potrebe.
    Mjesec nije nesto sto je zaista bilo potrebno Amerikancima.
    To je bila samo trka za prestiz.
    E sad u posljednje vrijeme se nagađa da će Amerikanci ponovo na Mjesec nekad oko 2020 da bi napravili neke svoje postaje gdje ce detaljno moci istraziti Mjesec te da bi ga iskoristili za instalaciju instrumenata za istraživanje svemira.
    Ali tko ce ga znat :)
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vazno je bilo otici jednom i o tome se prica 40 godina. Poslije toga, gdje ljudi ne moraju ici, ljudi se i ne salju. Uzorke kupe automatizovane sonde.
     
  13. zalizani

    zalizani Aktivista

    Evo tu je sve objašnjeno.
    http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071211-nasa-moon_2.html
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebaju ganjat dozvole od vlasnika zemljista na Mjesecu. Ipka Mjesec ima par svojih vlasnika :lol:

    Ha na tv-u, ha u knjizi, ha na internetu.. pa normalno da ce biti "skoro" isto. Necu izmisljat nove teorije. Nije tv jedini izvor informacija. Ne kontam tvoje tvrdnje al eto.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    NALIS ponovo jaše :lol:
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Joj ovog Hakera, nije ni skontao šta je Nails htio reći ali bitno je da se javi i da svojim komentarom dokaže da se prilagođava većini. Kako vjetar puše. Ako su 3 člana u odnosu na dva i ova tri tvrde kako je dobro biti budala, ti bi se svakako pridružio ovoj trojci samo zato što ih ima više.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Bas je bio tezak izbor izmedju zdravog razuma i svega ostalog.
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Da, ali sumnjam da je on kompetentan da presudi na kojoj strani je više logike i istine. Mislim slabo ko od nas jeste. Ja iskreno vjerujem u to da su amerikanci bili na mjesecu, ali opet zbog svih tih priča o zavjerama a i zbog mog poznavanja, praćenja i informisanja u ovoj oblasti, ne mogu 100% tvrditi da se to zaista dogodilo. Mislim, niko osim pojedinaca ne može. Ali pošto će i to izazvati dalje reakcije ne bih da diskutujem. :wink:
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Haker ima tebe i Nalisa da kontate, nije kontanje moja oblast :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.