Apollo 11: Slijetanje na Mjesec

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jul 22, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Očigledno. :lol:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Problem s citavom ovom tematikom je sto neki nude argument kako treba u sve sumnjati i sve provjeriti, sto i ja prihvacam jer da takvog razmisljanja nije bilo, ne bi daleko dogurali od kamenog doba. Medjutim, ono sto je problem jeste zloupotreba tog validnog, naucnog procesa, za razne kvazi grupe ljudi koji se u posljednjih godina okupljaju oko raznih teorija zavjera za bukvalno sve sto postoji.

    I ponovo, za neke pojave/dostignuca postoji dosta nerazjasnjenih stvari, no s obzirom da je pretjerivanje uzelo maha, vecina takvih grupa se, na zalost, ne razlikuje od sci-fi grupa za Star Trek, Star Wars, razne comicse itd.
     
  3. Tamiya

    Tamiya Novi član

    što da razbijamo glave ovom temom kad 90%+ nas tada nije bilo ni u planu :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Tema je bila postavljena upravo za one koji nisu imali prilike prije da nesto vise nauce o tome... Ocigledno, pod ucenjem i istrazivanjem ne smatram gledanje reality show emisija i sci-fi filmova.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma najsmjesnije je ovde sto niko od nas nema pojma jesul ili nisu bili. Kao sto rekoh, stvar je vrlo jednostavna,.. ili vjerujes ili ne. I tu je kraj price.

    Tmam posla da citav zivot proucavamo ovu oblast, ne mozemo nikoga ubjediti ni jednom jedinom cinjenicom da se to zaista desilo. Sve je teoretski i sve je neko to drugi rekao a mi samo prepisujemo. (multimedijalne dokaze ce mo ostavit "za sada" sa strane). Samo mala grupa ljudi koja je tada bila angazovana oko Apolo-a 11 moze eventualno da te ubijedi u slijetanje na Mjesec. Nije opipljivo ili izvodljivo da se licno uvjerimo u to.

    I nije mi jasno zasto se toliko osudjuju one osobe koje ne vjeruju ? Postoji par razumnih razloga zasto da ne vjeruju a vama Hamo iz nase rekao da su oni sletjeli i sad ste vi okorjeli zastupnici Američke istine. Niko ovde ne tvrdi da se točak ne okrece pa da sad "njega" ismijemo jer mi "isti" vrtimo po svojoj avliji.

    Pustite ljude da izraze svoje misljenje a ne da se popljuje ko god suprotno kaze.

    I gledam ova nebilozna ismijavanja mojih postova pa ne kontam sta je za smijanje? Rekao sam da mislim da se baca vise para nego sto treba i napisao nesto sto znam o uticau Sunca i slicno, i razio da me neko dopuni ko zna. Ne znam mnogo i ne zalalažem se 100% ni za jednu stramnu. Dosta vise za onu da su oni zaista bili, ali putsite BA ljhude da prokomentarisu i daju svoje misljenje a ne samo opalit :lol: i pricat kako je neko limit i ostale djecije gluposti.

    Ja sam mislio da ce ova tema biti mjesto za solidnu diskusiju, da nesto naucim od clanova koji vise znaju.. a ovo se svodi haman na ismijavanje, ako neko nije rekao striktno copy/paste kako stoji u "naučnim" knjigama, daj ga pod noge. A da ne govorim o suprotnim misljenjima.

    Mislim.. ljudi zaista, ako nemate sta pametno rec, nemojte zatrpavati temu .

    ------------

    ON TOPIC:

    Evo malo linova.. da dolijem ulje na vatru

    http://www.clavius.org/photoret.html

    http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... y-theories

    http://www.de-fact-o.com/fact_read.php?id=161
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Po ko zna koji put ponavljam, kako zapoceti ozbiljnu diskusiju nakon sto si osudio naucna istrazivanja te pobrisao dio historije? Ja tu ne vidim prostora za diskusiju zasnovanu na "misljenju" vec ranije navednih grupa fanatika.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao prvo, po ko zna koji puta kazem da nisam popljuvao ni nauku niti tvrdim da se nije desilo. A kao drugo, ok svi smo istog misljenja, cemu rasprava kad svi imamo isti mozak ?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa kad bi ove fanatike poslali na Mjesec i kad bi nasli licnu kartu N.Armstronga, oni ne bi povjerovali, bila bi to neka druga teorija zavjere. :smt003
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Buzz Lightyear :mrgreen:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  11. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ma to je fotomontaza :roll: .
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    no shit sherlock.
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Haha...Joj Elegance, beton si. :lol:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ko bi rekao da cemo na ovoj temi da se malo bolje upoznamo :)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Tema je puni pogodak. :smt005
     
  16. Elegance

    Elegance Aktivista

    :D

    Ja mislio on ozbiljan :) .
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pozelite covjeku dobrodoslicu, jos se jadan nije uklopio.
     
  18. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ma sta kazes? :lol: :lol:

    mr.ne treba nam astronomija
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    ..yeah, first strike.
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ovo prilikom bi se zahvalio Americi. :lol:

    God bless America.
     
Thread Status:
Not open for further replies.