Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vec odavno me ovo nervira pa da vidim hoce li mi ko od vas znati pomoci... Inace dosta aktivno slusam elektronsku muziku (planiram sada rekreativno poceti zalaziti malo i u DJ vode), tako da dnevno u prosjeku "skinem" izmedju 5 i 10 novih pjesama. Eh sada, interesuje me da li nekako mogu podesiti da "Recently added" sekciji u Music app-u, dobijem listu pjesama ali jednu po jednu (a ne grupisane po albumima). Kako skidam sa warez foruma i sharing platformi, obicno mi grupise pjesme po portalima sa kojih su pjesme preuzete, kao sto mozete vidjeti ovdje - https://ibb.co/dTy8Qw. Onda mi se u tim grupisanim albumima ne prikazuju svi nazivi pjesma vec samo imena izvodjaca pa se malo malo pogubim.

    Ako neko ima rjesenje bio bih jako zahvalan. Znam da se to na androidu moze lako podesiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    itunes može editovati tagove, ja ih spremam u kompilacijske albume (isto elektronska muzika), mada ne koristim iPhone tako da sada editujem desetak skinutih stvari sa MediaMonkey aplikacijom (dodam tagove, sliku albuma, nazive i to) tako da sve bude pregledno.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolega prodaje X za 2700 pa ako koga zanima

    Edit: prodo oba istom liku jbt 5400 :O
     
    Last edited: Nov 14, 2017
  4. Esh

    Esh HWB

    @kvaju dobra reklama usred teme ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Brutalno, kako i u BiH ima ljudi koji ce dat 2700KM za telefon.

    Hajd kad Kardashiani i slicni uzimaju, za njih je i pravljen, al ovdje...

    Ponavljam, ne dam preko 500KM za telefon pa da je od zlata.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma ovo je ludnica, iduce godine valja otici preko granice uzet par komada i prodavat ovdje, doslovno 2 prosjecne place zaradi na 2 mobitela.
    Ali svaka roba ima svog kupca, kolega mu kaze pricekaj garantni list da ti dam, on, ma svejedno ko i ne treba mi :S
    On topic:
    Stvarno je preljep stroj sto je je, ekran odlican, i animacije kao da gladje rade nego na 7+.
     
  7. lolak

    lolak Aktivista

    iOS 11.2 je vani: https://support.apple.com/en-us/HT201222

     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Apple kupio Shazam


    da li bi moglo doći do kakvih promjena?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vjerujem, ne znam ni sta ce im to.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Dovodi mušterije na iTunes.
     
  11. black

    black Komšija

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I to je ok, ne znam oko cega se digla tolika prasina. Kao prvo SOC u svakom novijem iphone-u je overkill, a kao drugo ljudi zaboravljaju koliko zapravo baterije izgube na snazi nakon par godina.

    Ali ne bi bilo ok da to krene radit Samsung i ekipa na telefonima sa 4xA53 jezgre i slicno.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj ok. Ok je da ti se pojavi prozorčić sa porukom želiš li to. Nisu ovo uradili jer su zabrinuti da ljudima traje baterija duže to je jasno kao dan.
    Svake godine izlazi jedno te isto, moraju nekako tjerati ljude da kupuju.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niko to nece osjetit u real-life, jer je kako rekoh iphone SOC toliko jak da je nebitno ako ga oni uspore za npr. 20%. Bitnija je trajnost uredjaja.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je to ok, svakako u vecini slucajeva baterije su krivac za lose perfomanse kod starijih telefona.

    Kolega je imao galaxy s3, telefon divljao, poceli se neki artifikati pojavljivati na displayu dok bateriju nije zamjenio.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Brate mili, usporili ih da prodaju nove telefone, inace bi otvoreno rekli da je feature, a ne supacki podvaliti, pa cekaj hoce li ko skontati. Jbt kako mozete padati na te fazone.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nakon malo čitanja o Apple dešavanju i usporavanju telefona, odlučio sam testirati svoj telefon.

    Moj iPhone 6 je usporio strašno ali opravdano, baterija mu je u veoma lošem stanju. Izgubila je ogroman procetan kapaciteta. (33%), te spala sa 1810mAh na 12xx.

    Odradim geekbench ka ono, rezultati očajni.. prosječni 6 je oko 1600/2900.. a moj:

    [​IMG]

    Neću je mjenjat svakako sad, traže mi 90km, sreća pa imam drugi telefon.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da nije možda do novog iOS-a? Trebao si testirati na istom softveru.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Telefon je bio jednako spor i na ios10.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gledam bratov telefon se bukvalno vuče u nekim aplikacijama na iOS11, do jučer je letio na iOS10. Nemoguće da se baterija srozala za mjesec dva. Definitivno je do softvera.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk