Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko sam nekad volio i gotivio apple dok je bio Steve Jobs i njegove vizije.

    Kad se sjetim iphona 3g modela prvi mob gdje sam probio granicu 500km mobitela još davne 2010 godine cini mi se.

    Zadnji iphone 6 sam imao al nije to bila ona radost kao kod iphona 3g pa kad prođe JB pa se vrati iOS sistem i slicno :D

    Ovi sad potezi i novi modeli su totalno razocarenje i ne razmisljam da se vratim u skorije vrijeme iphon modelu.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. lolak

    lolak Aktivista

    Iphone 7 ce biti na listi tek od 11.2?
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    jebi ga, usrali su, ali i su expresno i reagovali. I update za iOS eto ide da se vidi stanje baterije detaljnije... znas kad bi Andorid ovo uradio? Nikad... Tačno mi fali Windows phone :D ne volim ni andorid ni iOS :)
     
    NaLe! likes this.
  5. lolak

    lolak Aktivista

    Znas sta kontam, ovo bi sad moglo udariti po cijeni polovnih iPhonea..
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    sumnjam, iphone je ko golf. Drzi cijeni jer je prije rata prvi model valjao :D
     
  7. lolak

    lolak Aktivista

    Pa jest, ali sad ako mognes pogledati stanje baterije, odmah je jasna i prica oko cijene. S druge strane, moze ljude motivisat da stavljaju 3rd party baterije prije prodaje pa jos vece sranje.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovi ne znaju banalni članak prevesti kako valja.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kad ce ovo na snagu, u mekline baterija za iphone 5 90KM :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Biće aktuelno od januara do decembra sljedeće godine. Najbolje sačekati novembar sa krš baterijom i onda je promijeniti. :D
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pitanje vrijedi li ovo za EU

    a da se dočepati kako baterija, lako je zamjeniti na ovim iphoneima od iP4 pa do iP6s.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Teško da igdje možeš naći OEM bateriju, apple ih ne prodaje, samo zamjenu radi..

    Ebay i amazon je prepun fake OEM baterija, koje su ustvari third party chinese vendors. Da bude pravi OEM morali bi plačati APPL-u postotak,..

    iFixit ima finu ponudu za baterije, uz to dođe i oprema i 1god garancije.
     
    Last edited: Dec 29, 2017
  14. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Koju aplikaciju preporucujete za pracenje TV serija?

    I da li se moze nastimati da se novi dodani kontakt automatski sprema i na Icloud i Gmail? Do sad su mi svi bili na Gmailu, udjem na Icloud kad ono ave prazno. Uradio export na Icloud i odabrao Icloud kao defaultni za kontakte, znam da ce sad svaki novi kontakt automatski syncat na Icloud ali treba mi i na Gmail.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima li popcorn na iphone? Na androidu/pc jako dobro radi
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam za popcorn ali imas Kodi koji je puno mocnija aplikacija
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vjerovatno ce prodati zalihe sto imaju i onda leakovi za sljedecu generaciju.

    Njima svakako opadne potraznja za iphoneima pred izlazak novog iphonea.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jutros nazovem macline da vidim jel se promjenila situacija i cijena baterije zbog trenunih dešavanja kad ono 45km.. 50% su oborili cijenu. Nedavno kad sam zvao 90km bilo.

    Odem odma, momak zamjeni, telefon se preporodio. Doslovno nije ga bilo moguce koristit kako treba, na battery save da ne pričam.

    Telefon leti, sve se otvara u sekundi. Juce sam uradio geekbench test, score je bio još gori nego prošli put.. odradim evo upravo sad test, brojke sve govore :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 2, 2018
  20. Esh

    Esh HWB

    Na kojem modelu?