Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kvaju, koja je procedura provjere da li je ok baterija + zamjena ?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Provjerio status baterije na zeninom 6S, kaze 85%. Pa cu gledat da zamjenim to, thx
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja sam zamijenio skoro u mekline i nova baterija je 95% originalnog kapaciteta.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih to mijenjao pred kraj ovog 'promo' perioda.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nisam mogo cekati vise gasio se telefon na 20% a nekad je znao crknut i sa 50% :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da to ne podlijeze ovim zamjenama, nego samo baterije ispod 80%, tj. one gdje su performanse degradirane do te mjere da se javi throttlanje. Al opet treba provjerit.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim da nema nekih uslova za zamjenu, opet mozda nisam u pravu. Ja sam poslao mail samo koja je cijena baterije da li je mogu poslati za Tuzlu i odgovorili da je cijena 45Km i da moram donijeti u servis da oni zamijene, niko nije spominjo da mora biti na toliko procenata. Ima li to gdje da pise?
     
  8. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Kod mene 7 Plus star godinu dana, baterija 93% kapacitet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji uredjaj? Ja se sjecam da sam citao da ta akcijska cijena do kraja godine vrijedi samo ako su baterije degradirane, ne za zdrave.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Dosta nelogičnih cifara ovaj battery health pokazuje, kolegin SE, star 2god 92%, nema sanse, doduse beta je ta opcija pa haj
     
    Last edited: Apr 4, 2018
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to toliko nelogicno. Losa baterija je ona sa 80% ili manje.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nisam spominjao nista da je baterija losa u mekline, samo sam pitao na mail koliko kosta baterija za iphone 5 i odgovorise 45KM, prosle godine na isti taj upit su mi rekli 90KM.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene stari iphone 6 na 90% baterija, tako piše :D

    Ocekivao sam 70% al eto.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko je star iphone? Ima li throttlanja na njemu? I je li se ikad desilo da se ugasi pri vecem opterecenju, a baterija nije prazna?
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nemam problema doduse ne koristim ga ja vec ljepsa polovina moja :D

    Kod mene je 1.5 godinu bio dobro me služio kod žene je godinu dana i nema problema sa baterijom, desi se nekad rijetko al zablokira uređaj pa se sam od sebe restartuje srecom nije cesta pojava.

    Uglavnom od kad je apple priznao da usporava mobitele malo sam više pratio iphone 6 gdje izvlaci solidnih 4 sata SOT.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  16. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Hocu da upgradeujem Icloud storage, udjem u payment info i popuni mi unaprijed podatke (adresa i to) koje sam unio kad sam pravio acc. Problem je sto ne mogu dodati nijednu karticu (prilikom pravljenja acca stavio da je United States i neke lijeve podatke za adresu i zip code). Moze li se kako dodati Paypal ili nesto? Svakako BiH nema na listi Countries/Regions u opcijama...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne moze.
     
  18. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Dobro zn ali neko rjesenje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Možda novi acc pa da dodaš Hrvatsku i probaš sa našom karticom? Nekad je to prolazilo, sad ne znam..

    Alternativno, provjeri da li možeš kupiti onaj voucher / gift card pa onda s time da platiš?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebalo bi da tom acc mozes promijenit drzavu u Hrvatsku, ali ne znam ni hoce li tad kartica iz BIH prolazit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk