Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije to samo sa S20 modelima, radio je Samsung to i prije npr sa Galaxy Note 10.

    Kazu da S20 sa Snapdragonom ima bolju kvalitetu fotografija/videa jer je jaci procesor/hware u njemu.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta ba, pa Samsung to radi jos od S6. Svaki S i Note od S6 je imao SD za USA i Exynos za ostatak planeta. Samo sto je bas kod S6 Exynos bio bolji od SD, tads je SD810 imao problema sa pregrijavanjem. S7 je bio podjednak a sve nakon toga SD > Exynos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Da su samo malo povećali display na ovom SE ja bi ga uzeo. Duže vrijeme sam na iphone 7, sve super, al display bi mogao biti malo veći (al da telefon ostane istih dimenzija). I touch ID na ovoj sedmici je smeće, 50% pokušaja ne skonta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislim da je to do tebe Vedo... ja kad sam 7 koristio, savršeno je radio touch id.

    Meni odgovara ovaj 4.7, specs su odlične, čekao sam ovaj SE model da se prebacim.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Na P20 Pro savrseno radi otisak prsta, na sedmici sam dodavao svoj otisak par puta nanovo, al jednostavno u pola pokusaja ne moze da ga skonta. Doduse, ruke mi se znoje vise nego ostalima, moguce da je do toga, al eto, na P20 Pro radi perfektno svaki put.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I mene nervira touch id. Pogotovo svaki put ide animacija.

    Recimo kod nokije 7 plus samo tapnem senzor i instant otkljuca.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, do oznojenih ruku je. Tako zna bit i kod mene ako su oznojene ruke ili jednostavno zaprljan senzor.

    E sad, zasto na nekim radi i sa zaprljanim senzorom/prstima, mozda su manje precizni.

    A bile su samo dvije generacije TouchID-a, prvi je od 5s a drugi od 6s pa ovamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    IOs rulz.
    Prvi iphone mi je 6S bio, imao sam sedmicu onda, i onda sam grave error napravio kad sam na S8 otisao.
    I sada air 2 kod staraca sa A8X radi ko flak. Dovoljno je reci da je chip po decenije star, a sve update dobija kao i A12X u ipad pro.

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 17, 2020
    Neso, Vedo and Aldiin like this.
  9. Neso

    Neso Komšija

    Oznojene ili mokre ruke, logicno. Jedino tad imam problema sa otjucavanjem, ali mi ne smeta. Obrisem palac ko djete od majicu i voila :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ali bih tada radije Face ID, u biti najbolje bi bilo imat oboje, pa sta prije otkljuca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene na 6s+ Touch ID jedino zeza kada je telefon na punjacu, inace radi super.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Da li ti je 3rd party charger ili je origigi?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod nas preorder SE 64GB od 1099 KM

    [​IMG]
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Znaci 400 dolara= 1100 KM u BiH

    Da pitam ove iz radnje da li otkupljuju dolar po ovom kursu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kolega u sa radi sa Apple kaže zarada manje od 90km eto iz druge ruke info.

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze 399$ je bez poreza i carine.

    Sa dadzbinama izadje ih oko 920KM, i onda naravno ide marza, pa nece ljudi za dzaba raditi :D
     
    zippoo likes this.
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako bez poreza i carine, jel to Apple uvozi u USA iz Kine i ne placa porez i carinu?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mislis da se u americi ne placa pdv na tih 399$?
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kako gdje

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa narucite taj od 399 online pa da vidite koliko izadje. Ovo kao na drugim temama kad se radi procjena pa kaze ima u saturnu za x Eura ili na amazonu za x $. Uvijek je tako bilo, nije da je neka novost.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk