Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vidjet ces, samo mozda nece biti isto kao na slici :D
     
    kvaju likes this.
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo me već 7-8 dana na iphoneu pa da iznesem neko svoje mišljenje/viđenje.

    U poređenju sa S20+ dobro se osjeti da je android odnosno samsungov skin daleko multifunkcionalniji od iOS i da ima i dosta aplikacija koje su na androidu bogatije nego na iOS. Recimo viber i olx su dosta mrsavije dok je recimo whatsapp na iOS bolji nego na androidu. Navigiranje telefonom me je slomilo dok sam se navikao a još uvijek se navikavam. Tastature su na iOS slabe skroz. Stock je odron a swiftkey je takođe osakaćena da nije ni pola one sa androida.

    A sa hardverske strane gledano iphone je u poređenju sa S20+ kao tenk. A baterija je posebna strana priče. Evo danas je u drugom danu,juče bilo 4 sata SOT a danas 5 i po i tek malo prije upali rezervu na 20% , može se iscjediti jos 2 sata sigurno. Osim šta svarno malo troši u radu ima odličan idle power managment dok je to kod Samsunga skroz loše riješeno. Na Samsungu se može izvući dobar SOT samo ako ga u jutro zgrabiš i ne puštaš iz ruku čitav dan. A i u kad stoji fino struje troši.

    Iphone odaje utisak uređaja koji će dugo trajati,takav je bio i Mate10pro kad sam ga kupio prije 3 godine a S20+ me je tako kvalitetno razočarao pa sam vrlo sretan što sam ga se rijesio dok nije posve izgubio cijenu.

    Ugavnom ako Huawei opet nekad dobije google licencu i ravni ekran na flagship telefonu mozda se i vratim na android a sa Samsungom sam završio.

    Još da napomenem da sam samo jednom napunio telefon orginalnim punjacem i odustao sam od toga. Sa ovakvim battery lifeom nema potrebe da se koristi brzi punjac i bespotrebno zagrijava telefon ka se može svaku drugu noć punuti starim 5w punjacem laganice bez grijanja i skracivanja zivotnog vijeka bateriji.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Oct 11, 2020
    Magnifico and Haker like this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta je to problem kod tipkovnice na iOS-u? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Cudo pa je neko objektivno realan koliko moze :)
    I mene je samsung razocarao. Kako je meni bilo na s9 sa baterijom od 3000mAh kad je tebi tako lose bilo sa 4500mAh. I ja sam rekao nikad vise al ne reci nikad :)
    Vec spominjali sto u Europi naplate vise za slabiji cip u odnosu na USA je poseban nivo ciganluka i ne interesuje me ko je tu kriv kao korisnika.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Are you for real?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mrtav ozbiljan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kratko,nema brojeva,nema dodatnih znakova na slovima koje pozivas na long press,[>}|]£$,nema jebene tacke i zareza moras ih kroz brojeve pozvat,ajd tacka moze na double space,ne možeš mjenjat veličinu tastature .Long press na ćšč itd je spor. Nasao sam negdje da ko fol ubrzam al opet je sporo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, da, sve stoji sto kazes. Bice da sam se ja vec naviko na te nedostatke. :)

    BTW da imas 3D touch bila bi ti makar malo draza ta tipkovnica. Pritisnes jase bilo gdje i to pomjera kursor u tekstu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I S20+ ima nekih 5h SOT, sve popaljeno, video pozivi, YT, mobilni net. Na 60hz, dark theme itd ima 6 i po i vise. 5h je prosjecnoj osobi dovoljno, osim ako citav posao radi preko moba, a nema gdje puniti ili ako ne radi uopste. Ja na S10 imam 4 i po sata u prosjeku i ok je, stavim da se puni dok spavam i nema problema.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene na G8s trenutno nešto manje od 5h SoT @ cca 50% osvjetljenja, a baterija na 60%, nešto vam slabe te baterije. :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izvukao sam ja 7,5sati na S20+ jedne nedjelje kad sam citav dan bio u kuci a evo na iphoneu vec 11h i dva dana i jos imam 16%. Nego stvar je u tome da se kod takve potrosnje kod samsunga baterija brzo degradira. Em se degradira zbog potrosnje i čestog punjena em zbog zagrijavanja samog uređaja zbog neefikasnosti exinosa. Vjerujem da ne bi bio tako razočaran da sam imao SnapDragon verziju. A jos jednom da napomenem,prijem signala gsm mreze je za otić kod inzinjera sto ga je konstruisao i namlatit ga da valja. Vidim da vec drugi treci put stajes u odbranu samsunga i poslije tog s10 ceš vjerovatno kupiti s20 pa tako da imat ces se kad sjetiti sta sam ovdje pisao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima zena s20+, nema nikakvih problema, a visi na mobu i dan i noc. Ne planira 5 godina imati mob, pa da degradiranje baterije igra neku ulogu u izboru. S9 je imao uzasnu bateriju, s10 i s20 odlicni telefoni u svakkm pogledu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni GSM dosta trosi bateriju ovdje u DE (nije prije u BiH toliko) al sam skuzio da mobilni operater podrzava WiFi calling, mogu upalit airplane mode i i dalje primit obicne pozive, samo je wifi potreban. Pa mi tako baterija izdrzi citav dan bez problema, SOT bude nekih 3-4 a da ostane 20-30% baterije. Al zato LTE pojede bareriju. Vazda dvije crtice od 4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    xiaomi u mirovanju,preko noci nekada ne skine ni 1% baterije :D
    neku noc napunio na 100% i skinuoa sa punjaca,ujutro palim vidim i dalje 100%,RN8 Pro
    redmi note 8 je skidao 1-2 % preko noci u idle

    meni Samsung najgori brend medju telefonima,ne volim ih od tamo 2000. i neke...imao je brat tada neki i meni se nije svidio i nikada nisam samsung kupio,niti cu...ali su mi haman pa svi modeli prosli kroz ruke,jer sam bio poslom vezan za telefone a i sada sam,samo rekreativno :D

    Meni niti jedan Samsung model ne vrijedi pola para kojih traze za telefon ali dobro,mnogima vrijedi...a vidim da je Samsungu skocila prodaja mobitela nevjerovatno,kako su ameri shebali Huawei...procita neki dan
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To sto supruga nije dozivila problem ne znaci da ga nema. I meni u kuci npr nije pravio problem

    Meni se kod S7 prije 3 i po godine baterija degradirala za 6 mjeseci. Jest da sam ga punio na wireless charger pa je mozda i to pomoglo da ranije strada.

    Medjutim sto se sveopsteg dozivljaja s20+ telefona tiče puno zavisi i sa kojeg telefona dolazis i u kakvim ga uslovim koristiš. Meni je poslije 3god starog Mate10pro bio odron. Jest bio brzi i pravio je bolje slike al prijem signala i battery life osjetno slabiji od telelefona starog 3 godine. Nebrojeno puta sam sa mate10pro iduci iz Gracanice u Zivinice pricao na telefon citavih 45km (bluetooth hands free) i nikad mi veza nije pukla dok nisam kupio s20+ i s njim mi pukne na 3 mjesta. Prvo sam mislio da je defektan primjerak i onda provjerim kod druga jacinu signala i vidim da je isto. Ukucam u google s20+ bad reception i vidim da internet gori od tog problema. Telefon od 1300-1400km ne moze obavljat glavnu funkciju kako treba. Odem u Bingo City Centar u TZ i non stop dobiijam poruke "ko je zvao"
    Znaci gdje god je signal malo slabiji tu ga s20 nema nikako.

    @zippoo

    I ja sam samsung kupio upravo jer je huawei sjeban pa sam i ja zavrsio kao i huawei :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prije ce biti da si ti dobio los primjerak. Ukucaj iPhone 11 bad signal i dobices isto. Dese se primjerci sa greskama i to je to.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije dino prvi sa horor pricom za prijem signala na zadnjim samsunzima, vidio sam licno da su osobe doslovce nedostupne u kuci a pet drugih telefona radi normalno, ukljucujuci starije samsunge.
    Mijenjane kartice medju telefonima, uzimane nove od operatera, bio telefon na servisu i zamijenjena maticna, ali i dalje isto, moras u dvoriste da telefoniras.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto se 3d touch tiče, samo drzis jace na space i imas tu opciju s kurzorom.
    Sto se signala tiče, na Eronetu sam, i imali smo smo i ja i žena problema sa signalom prije tjedan dana, dođu poruke imas propuštene pozive, a telefon upaljen, vjerovatno su nesto radili, u nje je xiaomi.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 12, 2020
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima jailbreak tweak swipe selection, meni je jailbreak must have samo zbog tog :). Puno bolje od tog stock kretanja kursora.

    EDIT: ako neko zna ima li sta slicno za android?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Oct 12, 2020
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vec sam spomeuo da sam prvo pomislio da je loš primjerak u pitanju al i kod druga na istom telefonu ista situacija.

    I naravno da sam prvo dobro ispitao sta cu kupiti poslije pogrske sa samsungom. Nema iphone 11 pro max nikakvih problema sa prijemom signala. Bilo je problema sa trosenjem baterije poslije update na iOS 14 al odmah su izbacili 14.0.1 koji je to rijesio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro