Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    11pro max gura dva dana punog gasa a za lite user-e ide po 4 dana lagano.

    Optimizacija operativnog sistema je cudo. A i stand by je odlican. Uzme jedan ili nijedan postotak baterije preko noci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Aldiin likes this.
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji tanak case i staklo (samo da nisu oštri rubovi) preporučujete za iPhone 11 pro?

    Sada mi je na telefonu Nillkin super frosted i ova poluizrezana dugmad mi se ne sviđaju. Kontao Spigen thin fit probati, imal ko iskustva sa tim?
     
    Last edited: Dec 17, 2020
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Kad sve okrenes i obrnes najbolji ti je genuine leather case. Jeste da nije jeftin ali kad platis te pare za taj telefon mislim da 50 dolara nije puno da imas i lijep a i premium feeling u rukama
     
    kvaju, Alibegovic and Aldiin like this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja chokno original na aukciji za 6£

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni nije cijena bila problem nego sto je otvoren a donje strane. Nek ispadne tako i dzaba ti case.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni nije problem što je otvoren sa donje strane, meni je najjači ikad bio Incipio feather na sve i jednom ajfonu koji sam koristio, a otvoren je dolje i gore, ali ga nema za 11 pro, a gledam da je Spigen thin fit sličnog osjećaja u ruci ...
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa kakvu bateriju ima ovaj telefon, znam ga po pola sata cackati da ne ode jedan procenat. :eek:

    Spavanje docekam sa 40-50% oko 23h, a ujutru ide sa punjaca u 7.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Ista stvar i kod mene na XR, prezadovoljan sam baterijom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa koliko to godina iOS prikazuje Battery health? Ja ga se ne sjećam od prije par godina kad sam prešao na Android.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Strasna je baterija na 11kama. Moj pro max vikendom kad sam vecinom u kuci i na wifi traje dva puna dana i SoT bude po 12h.

    Radnim danima isto gura po dva dana lagano al uz nesto manji sot 8-9h.

    Predvidjam upotrebu od 3-4 godine bez problema sa baterijom. I kad dobro degradira opet ce gurat dan bez problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Nakon one fame sa usporavanjem procesora radi produživanje vijeka baterije, tad nekad je krenulo, iskreno taj battery health je glupost neviđena. Nekom po godinu dana prikazuje 100%, a nekom nakon par mjeseci padne za par % zdravlje, totalno nepouzdano po meni. Ovaj xr sto ga imam je nakon mjesec dana od aktiviranja telefona spao na 96% i evo 3 mjeseca se nije pomaklo s 96%.

    Ne opterećuju korisnike sa količinom rama i sličnim stvarima, ona ubace ovakvu glupost..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene 88% vec 6+ mjeseci, zakucano, a tacno osjetim da je oslabila. A prije toga je bila 91% i u veoma kratkom periodu od sedmicu-dvije pala na tih 88% koliko je i sad. I to je nakon 2.5 godine koristenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mene je bilo strah baterije na 12 ali, pokazala se fenomenalno.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Instaliraj Stadium Full screen browser sa AppStore-a i uradi ovo:

    Open the Stadium Full Screen Browser and set ““https://m.youtube.com” as the Primary URL.
    Copy and paste “Mozilla/5.0 (Android 4.4; Mobile; rv:41.0) Gecko/41.0 Firefox/41.0” in the User Agent String field.
    Toggle “Require Full Screen Video” then tap on Done. Pull up a YouTube video, make it full screen and tap on the picture in picture button.


    Dobit ćeš kao prečicu na YT mobilnu verziju gdje kad pokreneš bilo koji video pokreneš ga u fullscreen pa ga spustiš u Picture in picture onaj fazon na iOS14 i ostaje da svira u pozadini.
     
    Last edited: Dec 19, 2020
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti, al Musi aplikacija radi isto odlicno, kad ona prestane onda cu ovo :)

    https://apps.apple.com/us/app/musi-simple-music-streaming/id591560124

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne vidim picture in picture na Musi?
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zar nema neka aplikacija koja se placa koja moze to izvesti bez komplikacija
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Deezer,spotify,apple music :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Dec 20, 2020
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zar ono vrte YT klipove u pozadini?
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne vrte al ne vidim zasto bi vrtio YT u pozadini ako nije muzika u pitanju. A za muziku to je to, i jos mnogo toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro