Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upit je bio za YouTube u pozadini. Ja volim PIP YouTube klip gledati dok radim nešto drugo na telefonu npr. Ne samo muziku. Pa eto između ostalog i radi toga. Svi znamo za muzičke streaming servise.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ok. Ti zelis PiP al citavo vreme se prica o pozadini a pozadina nije PiP.

    Znaci vec ti nedostaje android :) i split screen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma jok, halalit ću i PIP samo neću nazad. :D
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja hocu, kad pixel 5 spadne cjena, tamo na ljeto nekad :D
    Nedostaje mi pixel fotografija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako ista valja na iphoneu to je kamera. Doduse nisam koristio pixel al poslije huawei-a i S20+ ne vidim iphone kameru kao downgrade. Najteze mi je pala tastatura i generalno brzina telefona nije na nivou flagship androida. Jest da je glatko i battery life je za ne povjerovat al brzina nije kao sto sam navikao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja Pixel ne bih ni uzeo u obzir jer uvijek ima slab SOC, na nivou dvije godine starog iPhone-a, ako ne i slabiji. Sad guraju midrange SOC iz 700 serije, to bi bilo ok da uredjaj nije cijenom kao flagship.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sta je posebno kod tih pixela vidim na cijeni su je li radi kamere i cistog androida?

    Sto se iphone tice lijepo je vidjeti da bar neki flagshipovi imaju dobar battery life.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Najbrži software update, UI bez ikakvog bloatwarea, integracija sa različitim Google AI servisima. Ja sam godinama na P2XL i jedino o čemu bih još razmislio je OnePlus (imao sam jedinicu), inače samo Google (dok ne izađe Pixel koji mi odgovara, a ova dvojka još uvijek vrti sve što mi treba bez problema, a baterija gura cijeli dan).

    Bezveze je što su ukinuli ove neke premium feature tipa unlimited Google Photos storage u HQ (meni je to baš valjalo), ali to im je općenito strategija - monopoliziraj tržište do mjere da utopiš svu konkurenciju, a onda uvedi naplatu...

    Trica je bila flop IMO (ruzan notch, slaba baterija, problemi sa ekranom), 4 je bezveze (slicno kao i sa tricom), 4XL je dobar ali je bio mnogo skup, petica nije full-flagship cijenom, a ni performansama (slabiji SoC, kao sto je Stevie rekao). Stock Google experience je glavni selling point.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nekome je vanila android glavni a meni se gadi bez ikakvog skina...djeluje mi kao HEMI motor od 600 konja u skoljci stojadina
    I dizajn pixela ki je odron...iskreno mene taj telefon nikada nije privlacio nicim.
    One plus su mi dosta bolji i originalniji,ako se za neki tel3fon danas moze reci da je originalan po bilo cemu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja evo kontam 4a ubosti možda sada ili kada prođe zima. Ništa bolje u životu ne treba. Čak i cijena kod nas nije bezobrazna.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li ko da plaća iCloud storage iTunes giftcard-om, može li to uopšte? Gnjvaža mi je mjesečno da razmišljam o tome, kontao uzeti giftcard i pretplatiti se na onaj plan 2.99$ za 200GB.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeh i ja plavu 12-ku sa 128GB, jos samo da skupim volje da otpakujem i prebacim sve sa starog :D
     
    Aldiin likes this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Čestitam! Nek je sa srećom.

    Ma ide to glatko kad je iphone to iphone tranzicija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala :) Ma mrzi me sve moguce two-factor autentifikacije rucno prebacivati, ne pomaze tu backup i restore.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Telefon je ljepsi za koristiti 10 puta bez maske, sa maskom gubi onaj kockasti ugodjaj....

    sretno :)
     
    Sena likes this.
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko ga zaradi i kupi od plate na današnjem vaktu sigurno ne pomišlja da koristi bez ičega.
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja jednom bez maske ponio na posao i opucao ga od cosak neki. Nikad vise :D
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Volim tanke maske, uvijek ranije koristio incipio feather sada spigen thin fit, u oba slučaja potpuno su goli gornji i donji dio i nije svejedno kad prokliže u rukama. Prvi put u životu sada imam kaljeno staklo na telefonu.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja imam na 12-ci najtanju masku ali, nije to to. Ne osjetis one ivice.

    Mislim da je ovo "najudobniji" uredjaj koji sam ikad koristio.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Držao sam u rukama 12 pro, meni licno nije ugodan kao 11 pro, ali lijepo izgleda.