Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bacate me u dilemu za masku a sad u bosni nigdje da nadjem da imaju na stanju.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Last edited: Dec 26, 2020
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel’ moguće da mi telefon prikazuje da slike na iPhone memoriji ne zauzimaju ništa (nema uopšte žute stavke), a na iCloudu par GB slika?!? Takvu optimizaciju nisam baš očekivao.
     
    Last edited: Dec 29, 2020
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, ne, nije moguce. Da ti nisu slike mozda lokalno obrisane?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jabucari pomagajte ako znate :D

    Zapao me neki iphone 7 32GB i ima neke cudne probleme sa odgovaranjem na pozive
    Naime ubacim karticu i uredno je ocita,pise gore bh mobile i kada se nazovem sa drugog telefona,zvoni uredno ali kada se treba javiti nastaju problemi.
    Prvo se desavalo da kada se javim,nema nikakvog zvuka ,niti sa mikrofona niti sa slusalice a i sagovornik na drugom telefonu ne cuje nista...dakle mrtvo sve.
    Onda na nekom od narednih pokusaja,proradilo je preko spekerfona i cuje se ali preko mikrofona nista...te sam pomislio da je mikrofon stradao.
    Onda opet nakon par nekih pokusaja...odjednom je normalno sve proradilo i cuje se normalno razgovor i rade i mikrofon i zvucnik.

    Onda sam prekinuo i ponovo nazvao...opet nema nista,mrtvilo i nakon jos par poziva,isto se desavalo.

    iOS je bio na verziji 14.2 i onda sam odradio update na 14.3 ali se nista nije promjenilo.

    E sada,kako ja slabo pratim apple i kvarove i probleme...da li se neko susretao sa necim slicnim i da li je ovo pokvaren telefon ili ima kakva caka da se sta ukljuci ,iskljuci ili sta ti znam.
    Prijasnji vlasnik kaze da je sve uredno radilo i da nije imao probleme...ja cim sam ubacio karticu,ovo se pocelo desavati.
    Probao sam sa tri razlicite sim kartice i sve je isto.

    Svaki savjet dobrodosao
    Da vidim prvo ovdje zna li ko sta,pa cu dalje vidjeti sta i gdje sa njim .
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    odradi factory reset preko itunesa, ne znam kako oni to zovu, imaju sigurno neko magicno ime.

    mozda slican proble, al jaran imao dok je imao iphone 6 dugo vremena, poslije silnih apdejta, nikad nije radio factory reset, imao problem sa slusalicom, odnosno javi se ali ga ja ne cujem prvih par sekundi i onda procepi.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije to ovaj problem...radio factory reset tri puta
    Evo malo googlam...izgleda da je problem sa autio cipom...unutar cipa jedan pin se odvoji od maticne ploce pa se zicom tankom kao dlaka prespoji
    Isto ne radi ni ono memo voice ili kako se vec zove...ne mogu snimiti glas...definitivno je nesto do audio cipa
    Odnijeti cu i u servis pa da vidim moze li to ovaj moj serviser popraviti
    Samo mi je cudno kako nekada radi pa nekada ne radi nikako,pa onda radi polovicno ...obicno je sa elektronikom ili radi ili ne radi,nema izmedju
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je jedan od poznatih kvarova na iPhone 7. Barem koliko ja znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Izgleda da jeste,jer pun yt i net klipova sa popravkom tog problema


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uključena je ona optimizacija slika da ih diže na iCloud automatski, ali da lokalno nema ni jedan MB potrošen na slike, to ne mogu da svarim nikako. Bilo je do neki dan 200tinjak MB da su slike lokalno zauzimale ali sada nema ništa. Nema opcije Foto kad odem u opciju iPhone storage.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to je to onda, cim uradi upload na iCloud, obrise ih sa storage-a. Nisam probao jer ne koristim iCloud al nema sta drugo bit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li neko Apple TV?

    Kakva je EON aplikacija? Ona što ide na telefon ili ona prava sto ide na smart TV?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ne postoji verzija za Apple TV.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Preporuka nekog kalendar widgeta 1x1 sa mjesečnim pregledom? Najljepše što sam ja našao je Dawn. Šta vi koristite?
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Kod mene je Ermine


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lijepo izgleda, hvala.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene je 100% vec godinu i dva mjeseca. Xr.
    Zanimljivo kako ipadi nemaju battery health.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Eon smart tv aplikacija postoji za samsung Tizen, LG webOs i android tv(odnosno tv box koji glumi tv).
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije pouzdano to, kod mene je vec godinu dana zakucano na 88% (baterija oko 700 ciklusa, u pogonu skoro 3 godine), a bas se osjeti da je losija baterija.

    Dok je prije nego sto ce bit 88%, u roku od par sedmica pala sa 93%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze bit, za sada ne primjetim probleme ikakve.
    Nakon svakog velikog IOS update odvrtim par bencheva, konsistentni su rezultati.


    Sent from my iPad using Tapatalk