Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno nije 100% tačno ali ipak daje neku orijentaciju o stanju baterije i njenom paženju/maltretiranju.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim da ima logike da nije tacna brojka, sad evo Xr nesto vise koristim zbog nekih stvari, i imam feeling da ode baterija brze nego prije po godine. Al aj znaj, mozda je i suhva. Punim ga od starta sa 18W chargerom, i napuni se bas brzo. Znaci da radi fast charging.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stanje kod mene Iphone 7, 536 ciklusa 86% baterija.

    [​IMG]
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koja je to aplikacija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa pise ti, batterry life sa cydie. Mora biti jailbrokan telefon. A evo battery health is iosa

    [​IMG]
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam battery life al bez jailbrake naravno pa vidim da nema te opcije.

    Pomislio sam mozda je neka druga aplikacija koja ima opciju "battery life"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nope, ova aplikacija iz cidije

    [​IMG]
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jeste li vidjeli nova tanka pakovanja od 11? Ista kao od 12. Izbacili punjac. Uzgred vece je silovanje baterije koristenje prahistorijskog 5w punjaca negoli onog tvornickog 18w koji je dosao u kutiji.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Sviđa mi se ovaj dizajn 12ke opasno. Sta mislite, hoće li 13ka imati 90/120 Hz display, vrijedi li se strpiti?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ti se svidja kupi ga. Telefon je vrhunski, imam ga priliku vidjeti kod kolege svaki dan. Iako meni vise leze zaobljeni rubovi 11 pro. Ne znam cemu cekanje, a za godinu dana ces opet moci uz minimalnu doplatu uzeti 13 ako bude nesto revolucionarno novo.
     
    kvaju likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    12-ka je prelijepa, preudobna u ruci. 6.1 ekran je vrh, ako mozes, uzmi :)

    Po meni savrsen dizajn, odusevljen sam telefonom.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas naprotiv, meni neudobna, jedino mi lezi u ruci ovaj sto imam i iPhone 8/SE 2020. I donekle 11 Pro odnosno XS, al kod njih se bas osjeti veca tezina, pomalo i debljina, narocito kod 11 Pro. Al za 11 Pro makar znam da je zbog baterije, to je opravdano.

    Kod 12 je dobro sto je lagan, perolak u odnosu na 12 Pro, a identicnih dimenzija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za 12-ku sam na kraju uzeo masku, jeste lijep dizajn i sve ali brt nema gripa, imas osjecaj da ce skliznuti iz ruke svaki tren, a i steta praviti packe po njemu i kameri.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Klizav je svaki, zato ubacis spigen thin fit i kao da nemas masku, a imas grip.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni bas 12-ka nije klizava zbog tih kockastih rubova, savrseno lezi u ruci.

    Da mi nije zao, ne bi maske nikad stavio.
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Toliko se potroši resursa, vremena i novca na design mobilnih uređaja i na kraju stavimo neku bezveznu jeftinu masku od "dolar-dva" koja pokvari sve to.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Dizajn je da dobro izgleda na reklami.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam od 12 ocekivao puno vise, nazalost je zbog 5G izostalo puno toga. Ali zbog 5G im je drasticno skocila prodaja, obaraju rekorde (opet).

    Zato sam narucio novu bateriju za iPhone 7 i drzacu ga jos godinu-dvije, najmanje.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na ajfon ne ide maska od dolar dva.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Telefoni već pet godina isto izgledaju, stavi ih deset na stol na prvi pogled sve isto kao što i jeste isto u biti.

    Šupkam neki dan ovaj novi s21 ebote kako se izvuku sa ovim da prodaju isto stanje iz godine u godinu.
    Hajde ko dolazi sa iPhone 7 pa uzme najnoviji to ok.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk