Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ide maska i od 100$ opet kvari feel telefona.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probaj spigen thin fit.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Događa li se kome da mu puca 4G internet. Na iPhone11 11pro 11pro max. Na bhmobile mrezi?

    Meni se redovno dogadja,bar jedan put sedmično a nekad i češće. Treba restart ili upaiti ugasiti airplane mod. Kad prebacim na 3G onda nema nikakvih problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo kod mene je Xr, bez problema, doduse nije da hodam puno, vecinom sam kuci pa kucni net koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Vrati se na Xiaomi :D Zezam se, supruga imala slican problem na Xperia XA ili kako se vec zvao telefon. Samo airplane mode on/off pomagao. Doduse, moze biti problem i do sim kartice.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda da uradis reset network settingsa?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ti je tesko jedan screen shot mjesta gdje se to radi ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Reset your Network Settings. Tap Settings > General > Reset > Reset Network Settings. This also resets Wi-Fi networks and passwords, cellular settings, and VPN and APN settings that you’ve used before.

    Tako pise, znaci resetuje i druge stvari, ne samo WiFi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda jos bolje neka proba :D A da nije i do antene na koju je trenutno prikacen u Gracanici ili dje vec
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prije da je do mreze nego do telefona.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neki dan sam promjenio sim karticu u nadi da ce pomoc al nista. Ista situacija.

    I ja sumnjam na mrezu. Kad odem na godisnji pa probam neku drugu mrezu na desetak dana znat cu do cega je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    ja sam mislio da je slab signal zbog sim kartice i telefona, medjutim dok sam boravio u turskoj nisam imao nikakvih problema tako da je do nasih operatera
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Na xr sam imao problema možda 2x u mjesec dana, na fizički istoj lokaciji, pa sam mislio da je do bazne stanice ili slično, tek kad sam ugasio i upalio mob proradilo je. Prikazuje da sam na 4g ali neta nema. Možda je i do sustava. Ja sam na prometu, i od danas nisam više na iPhoneu, vratio se na Android opet.
    Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene na 12 sve ok.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pretpostavljam da bazne stanice imaju neki ogranicen queue ili sl. i da onda samo nestane protoka nekima iako si povezan sa njom, pa se moras opet nakaciti da dodjes na “red”.

    Takvi problemi su mi poznati sa brdo telefona i samo u bosni tako da je najprije do operatera.
     
    Sena likes this.
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cudno je mi da mi se to nije dogadjalo sa proslim telefonom. Huawei Mate10pro

    Na iPhoneu mobilni internet ne radi cim ubacis karticu,moraju se prepraviti neke adrese u opcijama. Pa sam povukao neku paralelu sa tim.

    Juce sam resetovato network settings pa cemo vidjeti ima li napretka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Treba se APN promijeniti sa blicneta i to je to. I meni zamrzne mob internet, ali ne vjerujem da je to do telefona 11 pro, jer mi se desavalo i na S10.
     
  19. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Kako na Iphoneu dodati na Mail aplikaciju bih.net.ba account? Probavao vec sa:

    imap: mail.bih.net.ba
    Smtp: smtp.bih.net.ba

    Probao ukljuciti SSL pod advanced, medjutim nece da prihvati acc nikako.


    Sent from my iPhone XS using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da javim da sam rijesio problem pucanja 4G interneta. Znaci nova sim kartica nije pomogla pa ni reset network settingsa nije pomogao i prije nego sto sam se odlucio da uradim factory settings probam snimiti beta iOS i evo vec desetak dana na beti sve radi ko podmazano.
    Ocito je trebao neki dublji reset jer 4 redovna update-a nisu pomogla.
     
    zippoo, Sena and Vedo like this.