Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Reset pucas samo preko recoverija i itunesa :)

    Nikad mi ovan factpry reset preko postavki nije bio 'to to'

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zamjenih bateriju na svom iPhone 7 sa kineskom od 2240mAh, originalna je 1960mAh ali nakon tri godine i 700 ciklusa to vise nije ni 1700. Stara baterija je mogla mozda 3-3.5h SOT, nova duplo vise, brutalno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n and forzamilan like this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Provjeri tacan kapacitet baterije sa nekom aplikacijom tipa batterylife, cisto sumnjam da su iz iste zapremine izvukli vise od origi apple baterije. Ja imam losa iskustva sa tim zamjenskim, tipa traju 3 mjeseca sa tim dobrim kapacitetom i onda naglo padnu.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja sam bio skeptican, ali gledao sam, stoji 2241mAh, 100% health i 0 ciklusa, i bas sam dojma da je tako. I punjenje duze traje nego prije. E sad koliko dugo ce trajat prije nego sto oslabi, to cemo vidjet.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    Evo sedmica otkako je nova baterija. Ne koristim telefon nesto narocito, mislim da bi se u jednom danu moglo izvuci 8h SOT bez problema, mozda i vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odličan.

    Odgodio si kupovinu novog telefona za bar godinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas tako. Bilo bi nice imat nesto veci ekran, eventualno bolju kameru i to nocu, ostalo nema sta, isti djavo i da imam noviji uredjaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, kako podesiti hotspot na iphone 11 pro max ?
    Znaci vidim, pokusam da set up uradim kaze "kontaktirajte blicnet" ? wtf...
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moras u settings pod mobile network podesiti pristupni tacku za mobile hotspot na active.bhmobile.ba

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hvala carko, to je to.
    Zeni namjestam, crko telemach a moram izaci, pa da ne ostavljam svoj shaomi :D
     
    dino73n likes this.
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    U BHTu nema u webshopu iPhone 12, kaže da ima samo na salterima , a rad Covid situacije mi se ne da stajati u redovima. Pa ima li ko nekog svog "svercera" telefona, ne treba mi fiskalni itd, samo da je sto jeftiniji za kesh I da je celofan novo? Imao sam dvojicu prije par godina, al evo kažu ne bave se više tom prodajom :)

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

  13. selvin

    selvin Moderator

    Na piku su po 1400 najjeftiniji, 64GB. Mada ti je mozda bolje ici na Pro, nekako se vise dobije za te pare.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako mu kamera nije bitna, neka uzme 12-ku.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nema neke razlike, Pro je bacanje para sad. I obicni je (pre)skup, a sta to Pro ima, LIDAR, 2GB RAM-a, “premium” okvir od celika, to je u biti to. Ekran mu malo vise moze boostat peak brightness u HDR, ne pada mi vise nista na pamet.

    Iduca generacija ce morat nesto novo donijet, ovaj put su pucali na 5G, narod ko narod, pusi tu “G” foru samo tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma nema logike ići na PRO, ja godišnje uslikam 3 fotke :)

    Thx za link, ev poslao sam liku poruku.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ništa ovaj dove8, ima samo ovaj zeleni na stanju. Ganjam plavi il crni.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx, koliko shvatih, Apple ima tu univerzalnu garanciju, nije bitno gdje si ga uzeo,pa mi klasicna garancija (lokalnog shopa) ni ne treba?

    Sent from my SM-T500 using Tapatalk
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Takoe, od shop-ova haman jedina donekle koja pokriva kako treba je od telekoma(agram i guess), sve ostalo gledas kad je aktiviran telefon prvi put, preko imei-a, da vidis koliko imas jos te univerzalne garancije koja vrijedi u svim ovlastenim apple shopovima. Mislim da ima neki fazon da se jos i doplati kod njih za duzinu trajanje te garancije.
     
    Vedo likes this.