Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Last edited: Feb 9, 2022
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    kad vec pricate o ovim maskama i skonovima, jel ko probao one ezskins... reklamiraju se na sve strane, pa kontam jel ko probao?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vracam se na iPhone nakon 6-7 mjeseci pauze, danas pazario iPhone 13, sad samo cekam da mi stigne.

    Nije mi ovaj Android sjeo, telefon nije los, nema govora, al jednostavno nije to to.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    forzamilan and kvaju like this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja nisam, ovo sam gledao reviews i koji su testirani na drop i slicno :) ovi garantuju 14ft drop/safe


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Ista stvar, nakon iPhone 11 koji je dosadno dobar telefon, odlučio na Android, uzeo Pixel 6, koristio ga 10 dana i prodao, po meni poluproizvod za jako puno para, da je nekih 800km koristio bi ga još. Uzeo nakon toga Pixel 5, i više mi je legao, puno bolje ispoliran sustav, a kamera po meni ista kao na Pixel 6, izuzetak video.

    Android 12 mi nikako nije legao, al Pixel 5 radi ok, pa ću na ljeto i ja gledati preći i ostati na iPhone ponovno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene obratno, iz dana u dan sve više ne podnosim iOS. :confused:
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Šta tebe najviše sekira :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tastatura i navigacija kroz otkucani tekst zaostaje dvije generacije, nemogućnost promjene zvukova u aplikacijama na nivou OS-a, notifikacije beskorisne, nemogućnost uređivanja ikonica, FaceID baguje svako malo, organizacija albuma i fotografija naučna fantastika, kartica ne prolazi na US App Store-u, 'šaltanje' između WiFi mreža i postavki ubitačno sporo, fiksne gesture kontrole i control center raspored, nema nikakvog silent mode indikatora, a i kamera nije neka sreća kako su ljudi pričali, sve u svemu frustrirajuća situacija koju eto podnosim zbog odgovarajuće veličine telefona. Vidjeću da uradim jailbreak kad izađe naredni veliki update da korištenje bude manje bolno.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nazalost uklonili su 3D touch nakon XS, to je bilo odlicno za navigaciju kroz otkucani tekst, al bas odlicno. To ce mi falit.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Long press na space bar i ides gdje zamislis Al mene vise boli sto nema brojeva .Silent mode se idnicira hardverski,ima crvrna boja na prekidacu :) . A svakako se od iOS-a ne moze ocekivati da bude ono sto je android. Napravljen je onako kako ga dummy amer moze najlekse koristiti i na nama je ili da se uklopimo u to ili da ge ne koristimo. Ja sam bjezao od iPhone-a dugo i na kraju sad sam ostao bez opcija probao sam ga,na pocetku sam plakao a onda sam se navikao i sad za sad mi odgovara. Posebno je cool ako imas vise apple uredaja.
     
    kvaju likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nervira me kad neko nešto kupi i samo traži mane, ali ove su stvarno validne.
    Jedno vrijeme kad mi je PC bio pokvaren iPad mi je bio main uređaj i onda skontaš da ne možeš skinuti film, koristiti ga kao USB drive o tako dalje.
    Pomjerš jednu ikonu sav se raspored na ekranu razjebe. Izgleda kao android cupcake. Mada meni na telefonu mnoge stvari ne bi smetale, da nisu preskupi ne bih imao ništa protiv.

    Neo zašto ne instaliraš Google photos


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Baš ta navigacija kroz otkucaji tekst mi i jest prednost nad Androidom, samo space jače upreš i goni. To za zvukove jest bezveze, al isto tako mislim da i od aplikacija ovisi, ja koliko znam na telegramu mogu namjestiti sve te zvukove.
    Galerija jeste katastrofa, Al koristim gphotos ionako kao main galeriju, u onu rijetko i ulazim.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U teoriji da, u praksi skoro nikad ne radi kako treba, barem na ovom ubogom GBoard-u. Plus kad hoću da 'ubodem' kursor u sredinu riječi nema teorije, ili obilježi cijelu riječ, ili stavi kursor na početak, ili na kraj, ili ispadne copy/paste/select all dijalog. To sa space barom je ok za kratke poruke i ništa više.
    Android 2.3 tastatura kao da je iz budućnosti ispala u poređenju. Možda imaš neki poseban ajfon kojem u mraku svijetli silent prekidač, kod mene nije slučaj, a gore u 'rogovima' iznad ekrana dosta neiskorištenog prostora.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Navikne se covjek i na svojoj smrad u wc-u, ne znaci da valja :D smijesno da je svaki komentar na mane "moras se navici". Ja se ne mogu zamisliti sa tolikim ogranicenjima na iOS, meni je to 5 koraka nazad.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima još: ja to držim isključeno, ne treba ti to, ne koristim, ne valja ta aplikacija. :D
    U svakom slučaju ko hoće fon sa dobrim hardverom a ekranom manjim od 6" izbor je jako loš.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja pricam o apple tastaturi. I pored toga sto nema brojeva opet je najbolja. iOS je previse ogranicen da bi neka 3rd party tastatura radila kako treba. Na huawei sam godinama koristio swiftkey i bila je top. Na iOS ta ista swiftkey je smece zivo. Opet kome se da pricat s telefonom apple tastatura i CRO jezik radi odlicno speach to text pa ne moras tipkat nikako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I sa Apple tastaturom slična stvar, manje bagova, još više ograničenja.
    Iskreno to je seljačenje ravno razgovoru na spikerfon u javnosti.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Negdje se razgovor na speakerfon podrazumjeva,vidjeti telefon na uhu je rijetkost.Hrvati dole u Dalmaciji svi ovako pricaju,meni smijesno

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Što ne znači da je ok, I u Indiji je ok na ulici vršiti veliku nuždu baj d vej.

    Evo isprobao i ista stvar kao sa Apple galerijom: napravim novi album, označim koje slike i fotografije želim da se u njemu nalaze, međutim iste ostaju u glavnoj galeriji pod "photos", albumi ne služe ničemu.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i na Androidu je tako, ne znam šta želiš. U slikama ostaje sve što uslikaš, albumi da razvrstaš šta želiš i to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk