Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Trenutno mi je na 1.1.3. iz cistog razloga što slabo sta dobijes sa 1.1.4

    Drugi razlog je 2.0 koji izlazi vrlo brzo i ne da mi se opet raditi reinstalacija silnih programa. 1.1.4. ti nije problem za otkljucati kada predjes na njega, a i 2.0 je potpuno razbijen i prije izlaska i to ne klasicni Jailbreak vec je potpuno otkljucan, cak i za ove na ugovorima i iz nekog razloga koji Apple nije objavio oni nece moci brzo da zakrpe taj propust. Dakle, bolje sacekati 2.0

    Za te otkljucane konekcije koje spominjes, ja ih se bas nisam nagledao. Kod mene na Alipasinom imaju samo dva lika wireless u nekoj blizini, ali zakljucan. Po gradu kad se vozikam nadjem na dosta vise, ali tu je tesko ubosti lokaciju za stabilnu konekciju a i debilski mi je. Wirless nije danas neki problem nataknuti sebi na masinu.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Evo sam apdejto na 1.1.4 i nije bilo problema.
    Mada iz nekih nepoznatih razloga nemogu uspostaviti wifi konekciju. (desavalo se i na 1.1.3)
    Pokušam da se konektujem na wifi adapter i samo kaze da se ne moze uspjeti konektovati ali wifi konekcija ostane ostvarena.
    Ali samo što izađem iz wifi izbornika i pređem na glavni meni odmah se konekcija gubi.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Cuvaj se ZiPhonea ako si s njim sta radio. Citao sam na forumu sinoc da kodira MAC adresu uredjaja i neke druge postavke nepovratno. Imas sad novi software Liberty.

    Problem je sto odredjeni fix-evi nisu dovoljno testirani, a ukoliko su putem verzije 1.1.4 instalirao WiFi fix donji si:

    http://planet-iphones.com/forums/index. ... 82#msg8082
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Da , koristio sam ZiPhone ali mi ne mjenja MAC adresu.
    Sada nemam nikakvih problema što se tice 1.1.4...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Jaran hoce da uzme iPhone, pa gdje je u Sa najjeftiniji (uz garanciju, naravno)? Danas sam na Carsiji gledao, 750KM je tamo.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Tesko da ce ti ko dati garanciju na moddane telefone, druga stvar on ce ti reci garancija tri mjeseca sto je naravno mazanje ociju jer i taj diler nema osnove za reklamaciju.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Aha. A gdje je najjeftiniji za uzet, zna li ko kakvog lokalnog dilercica? :D
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    To je solidna cijena, mozes mozda ici dole jos za 50 KM ako gdje nadjes za 700 KM. S tim da ti je moj prijedlog tom jaranu nek se protegne jos za 100 KM i neka uzme 16GB verziju, vrlo mala nadoplata za dupli kapacitet, ako je freak i tovari ga sa puno multimedije. U Banja Luci ti je trenutno najjeftiniji iPhone u BiH ako imas koga tamo da ti uzme, imaju ljudi vjerovatno dobre konekcije s nekim.

    Odnosno najjeftinija varijanta, ako ti ko ima iz Amerike dostaviti za 390 $, a znas i sam koliko je dolar pao pa preracunaj. Odnosi se na 8 GB verziju.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Koliko najjeftiniji i gdje por favor? :wink:
     
  10. pilotich

    pilotich Novi član

    Re: Apple iPhone

    ljudi pomagajte :)
    dobio sa 16 gb model
    ali je neotkljucan :(
    ko bi to mogao uraditi u banjaluci ?
    ili moram do Sa ići?
    i koliko bi kesha to bilo?
    eto
    unaprijed hvala . . . :smt006
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ma odradio to sam, aplikacija je teska svega par MB, instaliras je, kliknes YES i za par minuta je to- to ;)
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Jedini problem sto sad vecina tih aplikacija uspjesno ne otkljucava 16GB verziju.
    Samo malo googla i naci ce odgovor i za 16GB verziju.

    Bezvez davati pare nekom kad mozes i to odraditi za svega par minuta.

    Prvo provjeri koja ti je verzija.

    Koliko znam ZiPhone otkljucava 16GB ali onaj sa 1.1.3 firmwareom.
     
  13. pilotich

    pilotich Novi član

    Re: Apple iPhone

    sorry ak vam postavljam smijesna pitanja, al postoji li mogucnost da prilikom unlocka sa ziphone ja skenjam nesto, tj da ga sj... m :(
    to nebi volio :(
    ......
    hvala. . .
    i da, ovaj moj je 1.1.4 . . verzija
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    A nemas sta zafrkat.
    Ako ne uspije otkljucavanje i nesta ne mogne opet preko itunesa mozes uraditi potpuni restore i vratiti ga na staro.

    @pilotich - pogledaj PM
     
  15. pilotich

    pilotich Novi član

    Re: Apple iPhone

    hvala ReNNo,
    by the way istelefonirao sam po Banjaluci ove "majstore" , traze 60 KM za unlock ......
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    ma kakvih crnih 60 maraka, fino google "ZiPhone" i kraj price
     
  17. pilotich

    pilotich Novi član

    Re: Apple iPhone

    ok, raja, fala vam ko braci :)
    toliko sam ga cekao, razmisljao sta da kupim, iphone 16 gb, n82 ili n95 8 gb.. . mada imam jos dilemu ali eto . .
    ujutro ga lik donosi(mislim iphone) nisam jos dao kes ali . . . nadam se da necu pogrijesiti u izboru, ako ima josh neko pametnu sugestiju, dobro ce doci :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Koliko je u B.Luci 8GB verzija?
     
  19. pilotich

    pilotich Novi član

    Re: Apple iPhone

    oko 800 KM, ja cu ovaj svoj 16 gb dobiti za po meni odlicnih 900 KM, direktno iz Majamija :)
    skinuo sam ziphone aplikaciju
    i nadam se da ce sve biti ok instalirano . . .
    gdje se mogu naci neke nove aplikacije za iphone? i to sve normalno funkcionise ?
    :arrow:
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    A neces se zafrkati.
    Ja kako vec mjesec dana koristim iPhone , ostali mobiteli si mi postali bezvezni.
    Onaj veliki multi touch display je stvarno zarazan tako da ostali mobiteli postanu bezvezni.

    A vjeruj mi...nisam ni pomišljao o ovom iPhonu jer mi je nekako preskupo izgledao za svoju funkcijonalnost sto se u praski zaista promjenilo.

    A ovdje mozes naci dosta source servera za installer.
    http://www.appleiphoneschool.com/sources/

    Redovno izlaze nove aplikacije... a probere se koja i zanimljiva.